Meksika Fahri Konsolosluğu Mersin

Meksika Fahri Konsolosluğu Mersin

Mersin’de bulunan Meksika Fahri Konsolosluğu aracılığıyla Mersin ve çevre illerinde ikamet ve Türkiye Cumhuriyeti Oturum İzni bulunan Meksika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri gerçekleştirilmektedir. Türkiye sınırları içerisinden Meksika seyahati gerçekleştirecek ve vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvurularını ikamet ettikleri bölgeye hizmet veren yetkili temsilcilik aracılığıyla gerçekleştirmeleri şartı aranmaktadır. 

Meksika vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın başvuru işlemlerini kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla prosedüre uygun olarak en doğru şekilde tamamlayabilmektedir. Vize Merkezi olarak Meksika vize işlemlerini başvuru sahibi adına yaparak sürecin en kolay şekilde tamamlanması adına hizmet vermekteyiz. 

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğunun ülkemiz sınırları içerisinden yapılan Meksika vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Mersin Meksika Fahri Konsolosluğu Türkiye’de Oturum İzni sahibi olan, Mersin ve çevresinde ikamet eden Meksika vatandaşlarının vatandaşlık, pasaport, doğum, ölüm, evlilik, noter tasdiki gibi konsolosluk işlemleri konusunda yetki sahibidir. 

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu 

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğunun Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden yapılan Meksika vize işlemlerini gerçekleştirme yetkisi bulunmamaktadır. T.C. sınırları içerisinde yapılan Meksika vize başvuru işlemleri Meksika İstanbul Başkonsolosluğu ve Meksika Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilerek değerlendirilmektedir. Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu ile Mersin ve çevresinde ikamet eden ve Türkiye sınırları içerisinde yasal ikamet izni bulunan Meksika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri yerine getirilmektedir. 

Meksika vize işlemleri sırasında başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunluluğu olmaması nedeniyle kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla başvuru sahibi adına en doğru şekilde yapılmaktadır. Meksika vize başvurusunda talep edilen gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi halinde işlemler başlatılmakta ve süreç sona erene kadar kolaylıkla takibi yapılabilmektedir. 

Meksika Mersin Fahri Konsolosluk 2024 Resmi Tatil Günleri 

Mersin Meksika Fahri Konsolosluğu, Meksika Ankara Büyükelçiliği, Meksika İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye sınırları içerisinde yer alan diğer Meksika temsilcilikleri resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. T.C. sınırları içerisinde yer alan Meksika temsilciliklerinin tümü Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günleri ve Meksika Birleşik Devletleri resmi tatil günlerinde kapalı olmaktadır. Meksika vize başvuru işlemlerinin seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. 

1 OcakYılbaşı
7 ŞubatAnayasa Günü
21 MartBenito Juarezin Doğum Günü
7 NisanKutsal Cuma 
14 NisanÇamurlu Perşembe 
21- 23 NisanRamazan Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
29 Haziran- 2 TemmuzKurban bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
16 EylülBağımsızlık Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı
21 KasımDevrim Günü
12 AralıkGuadalupe Bakiresi Günü
25 AralıkNoel

Meksika Fahri Konsolosluğu Mersin İletişim 

Adres: Limonluk Mah., Ismet Inonu Blv., 2486 Sok No :4, Çoruhlu New Wave Plaza, kat 2/3 Mersin

Telefon Numarası: (324) 234 96 66

Meksika Vize Başvurusunda En Yakın Şubemiz Eviniz

Meksika ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Mersin Meksika Fahri Konsolosluğu
  Ş. Aktaş, 13 May 2020, 17:32

  İyi çalışmalar Vize Merkezi, sitenizden Meksika’nın konsolosluklarına bakarken Mersin Meksika Fahri Konsolosluğu olduğunu öğrendim. Ben Mersin’de yaşıyorum ve vize başvurusunda bulunacağım. Bunun için ikamet bölgemde olan konsolosluk ile mi iletişime geçmem gerekiyor? Bu işlemlere dair pek bilgim yok bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika’nın Mersin Fahri Konsolosluğu
  K. Öz, 10 May 2020, 17:42

  Merhaba, ben Mersin’de yaşıyorum ve arkadaşlarımla birlikte Meksika’ya seyahat etme planımız var. Öğrenciyim ve daha önce vize başvurusunda bulunmadım. Meksika’nın Mersin Fahri Konsolosluğu vize işlemleri ile ilgili hizmet veriyor mu? Vize başvuru sürecine dair kısaca bilgi alabilir miyim çünkü benim için karmaşık geliyor şuan işlemler ve belgeler yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Meksika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp