Konya

Meksika Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu web sayfası Meksika Vizesi başvurularını Konya Vize Merkezi ile yapacak kişiler için özel olarak hazırlanmıştır. Lütfen bu sayfayı başvuru yapmadan önce iyice okuyunuz. Meksika Vizesi başvurunuzu Konya şubemizden yaparken süreçle ilgili ön bilgi sahibi olmanız açısından bu sayfayı okumanız önem taşımaktadır. Daha sonra Meksika Vizesi başvurularınızı yapmak üzere Vize Merkezi Konya şubesini çalışma saatleri içinde dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz Ayrıca başvurularınızı şubemizi arayarak yapabilir ya da e-posta göndererek danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

4 adımda Meksika Vizesi başvurusunu tamamlamak:

  1. Adım: Meksika vizesi için gerekli evrakları Vize Merkezi Konya şubesi danışmanlarımızdan e-posta olarak isteyin
  2. Adım: E-postada yer alan tüm evrakları istenildiği gibi hazırlayın, formları tam doldurun.
  3. Adım: Evraklarınızı hazırladıktan sonra Vize Merkezi Konya şubemize ulaştırın.
  4. Adım: Meksika vize başvurunuzun süreçleriyle ilgili olarak danışmanlarımızla iletişim halinde kalın ve vizeniz onaylandıktan sonra teslim alın.

Vize Merkezi Konya şubesinden Meksika Vizesi başvuru evrakları:

Web sitemizde bulunan Meksika bölümlerindeki başvuru için hazırlanması gereken evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Bu listelerden faydalanarak evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuz ve Meksika’ya gitmekteki seyahat amacınız evrak listesinin size özel olarak hazırlanmasını gerektirmektedir. Bu nedenle bizim tavsiyemiz tüm bilgilerinizi ilettikten sonra danışmanlarımız tarafından oluşturulan evrak listesinin, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının bulunduğu bilgilendirme e-postasını talep etmenizdir. Alacağınız bu evrak listesini rehber alarak tüm evraklarınızı hazırlayabilir ve doldurmanız gereken formlara ulaşabilirsiniz. Söz konusu e-posta danışmanlarımız tarafından en kısa sürede e-posta adresinize gönderilecektir.

Pasaportunuzun Meksika Vizesi için uyumlu olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Meksika Vizesi, online olarak başvuru yapıldıktan sonra e-vize şeklinde alınacağı için pasaportunuzun bu vize için uygun olması gerekmektedir. Evraklarınızı hazırladıktan sonra en kısa zamanda bu evrakları danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Meksika Vizesi için başvuru işlemleriniz, evraklarınız Vize Merkezi Konya şubemize ulaştıktan sonra gerçekleştirilecektir. Başvuru evraklarınızı dilediğiniz şekilde Konya şubemize ulaştırmanız mümkündür. İsterseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Konya şubemize giderek danışmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra kendilerine teslim edebilirsiniz.

Ya da bunun yerine evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeyi de tercih edebilirsiniz. Evraklarınız teslim alındıktan sonra danışmanlarımız kontrol edecek ve eksiklik ya da yanlışlık gibi durumların bulunması halinde sizden yeniden evrak talep edebileceklerdir. Ayrıca Meksika Konsolosluğu da sizden ek evrak isteyebilir. Konsolosluğun istediği evrakları en kısa zamanda temin edip size verilen süre içinde konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir.

Vize Merkezi Konya Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi & Cuma Günleri Arası: 08.30 & 18.30
  • Cumartesi Günü: 10.00 & 14.00

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Konya şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Gaziantep, Hakkâri, Hatay, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Siirt, Eskişehir, Kastamonu, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Kilis, Osmaniye, Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Tunceli, Şanlıurfa, Çankırı, Kırklareli, Erzurum, Karabük, Düzce, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Ardahan, Rize, Ordu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane şehirlerinde yaşayan ve Meksika vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Konya şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

Meksika Vizesi başvuruları en erken ne zaman yapılabilmektedir?

Meksika vizesi için başvuru yapmak üzere Vize Merkezi Konya şubemizdeki danışmanlarımızla görüşmeden önce lütfen belirlediğiniz seyahat tarihi ile başvuru yapmak istediğiniz tarihi karşılaştırarak aralarında uygun bir zaman olduğundan emin olunuz. Meksika Konsolosluğu vize başvurusu yapabileceğiniz en erken tarihi seyahatinizden 30 gün öncesi olarak belirlemiştir. Seyahatinize 30 günden daha fazla bir zaman varsa Meksika Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyebilecektir. Başvuru tarihinizden emin olamıyorsanız danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Ayrıca seyahatinize 1 ya da 2 gün gibi çok kısa bir zaman kaldığında Meksika Vizesi başvurusu yapmak isterseniz, bu şekilde yapılacak bir başvuru seyahatiniz açısından risk teşkil edecektir. Bu şekilde bir başvuru yapılması durumunda online sistemin hata vermesi ya da konsolosluk kaynaklı gecikmeler sebebiyle vizenizin çıkış süresinin uzaması ve seyahatinizin tehlikeye girmesi söz konusu olabilir. Bu şekilde aksaklıklarla karşılaşmamanız için lütfen başvuru tarihinizi doğru olarak belirleyin veya danışmanlarımızdan konu ile ilgili destek alın.

Başvuracağınız Meksika vizesi seyahat amacınıza göre belirlenecektir.

Meksika’yı neden ziyaret etmek istediğiniz vize başvuru işlemlerinizde belirleyici koşullardan biridir. Seyahat amacınız ticari, turistik ya da başka bir amaçla olabilir. Lütfen bu amacı danışmanlarımıza doğru aktarınız ve doldurmanız gereken formlarda doğru olarak belirtiniz. Tüm Meksika vizesi başvuru işlemleriniz başvuracağınız Meksika vizesi türüne göre belirlenecek evraklarınız buna göre hazırlanacaktır. Bu nedenlerle Meksika’yı hangi amaçla ziyaret edeceğiniz vize başvurunuzun en başından beri belli olmalıdır. Başvuru süreciniz bittikten sonra vize türünüzü değiştiremezsiniz. Vizenizin olumsuz olarak sonuçlanmaması için lütfen seyahat amacınızı doğru olarak bildirin ve evraklarınızı danışmanlarımızın oluşturduğu listeye göre hazırlayın. Konuyla ilgili her zaman danışmanlarımızın yardımını isteyebilirsiniz.

Meksika Vizesi başvuru evraklarınızı doğru ve tam olarak hazırlayınız.

Meksika vizesi başvuru evraklarını hazırlama sürecini bitirdiyseniz, en kısa zamanda bu evrakları danışmanlarımıza iletmeniz gerekecektir. Meksika Vizesi için başvuru işlemlerinize başlanabilmesi için hazırladığınız evrakları danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Söz konusu evrakları dilediğiniz gibi Konya şubemize ulaştırmanız mümkündür. Dilerseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Konya şubemizi ziyaret edebilir, evraklarınızı danışmanlarımıza teslim edebilirsiniz. Şubemizi ziyaret etmek istemiyorsanız evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeniz de mümkündür. Ayrıca danışmanlarımızla görüşerek uygun buldukları takdirde tüm evraklarınızı e-posta yoluyla da gönderebilirsiniz.

Meksika Vizesi başvurusu için önce otel ve uçak rezervasyonu yapılması isteniyor mu?

Online olarak Meksika e-vize başvurunuzu yapmak için Vize Merkezi Konya şubemizde çalışacağınız danışmanlarımız sizden herhangi bir uçak bileti rezervasyonu ya da otel rezervasyonu istemeyecektir. Dolayısıyla Meksika Vizeniz onaylanmadan önce otel ya da uçak rezervasyonu yapmayınız. Yapmanız halinde vizeniz Meksika Konsolosluğu tarafından onaylanmazsa özellikle satın alarak gerçekleştirdiğiniz rezervasyonlarınızdan Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır.

Meksika Vizesi başvurusu ile ilgili notlar:

  • Meksika Vizesi online başvuru yapılarak ve e-vize olarak alınacağı için bu vize türüne uygun bir pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Pasaportunuzun Meksika e-vize başvurusu için uygun olup olmadığı bilgisi danışmanlarımız tarafından size bildirilecektir.
  • Meksika e-vizeniz Meksika Konsolosluğu tarafından onaylandıktan sonra Meksika seyahatinizi gerçekleştireceğiniz havayolu şirketinden bir uçak bileti satın almadan önce lütfen havayolu şirketinin SAE uyumlu olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayınız. Uçak biletinizi aldığınız havayolu şirketi SAE sistemine kayıtlı bir havayolu şirketi değilse Meksika e-vizenizi okuyamayacaktır. Dolayısıyla Meksika’ya seyahat etmeniz mümkün olmayacaktır. Konu ile ilgili olarak her zaman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Meksika Vizesi online başvuru

Meksika Vizesi başvuruları online olarak gerçekleştirilmektedir ve Meksika e-vizeniz ortalama olarak 2 iş günü içinde çıkmaktadır. Bazen vizenizin çıkış süresi Meksika Konsolosluğu’na bağlı olarak uzayabilmektedir. Meksika e-vizeniz çıkar çıkmaz danışmanlarımız size ulaşarak gerekli bilgileri aktaracaklardır. İsterseniz Vize Merkezi Konya şubemizi bireysel olarak ziyaret ederek danışmanlarımızla yüz yüze görüşüp e-vizenizi alabilirsiniz. Şubemizi ziyaret edemeyecek durumdaysanız isterseniz kargo - kurye aracılığı ile kapınıza kadar gönderilmesini talep edebilir ya da danışmanlarımızla görüşerek uygun durumlarda e-posta olarak gönderilmesini de isteyebilirsiniz.

Meksika Vize Merkezi Konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp