Meksika Oturum

Meksika Oturum İzni ile Meksika sınırları içerisinde 6 aydan uzun veya 4 yıldan kısa süreli  olmak şartı ile ikamet edilebilmektedir. Oturum izinleri başvuru şartlarının karşılanması halinde uzatılabilmektedir. Başka bir ülkenin sınırları içerisinde ikamet edilebilmesi için ilgili ülkenin oturum izni prosedürlerinin eksiksiz olarak karşılanması gerekmektedir. 

Meksika Oturum İzni

Uluslararası ülkelerin ikamet izni prosedürlerine başka bir ülke sınırları içerisinde ikamet edilebilmesi için başvuru aşamasında geçerli nedenlerin sunulması şartı aranmaktadır. Oturma izinleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için kurumumuz ile +90 (850) 460 15 84 numaralı telefon ve destek@vizemerkezi.com e-posta adresleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

İkamet izinleri ilgili ülkenin sınırları içerisinde yatırım gerçekleştirmek, bağımsız gelir ile ikamet etmek, söz konusu ülkenin vatandaşı ile evlenmek, önemli kişi ayrıcalığına sahip olmak, teknik veya bilimsel meslek sahibi olmak gibi koşulların sağlanması halinde verilebilmektedir. İkamet izni talepleri Meksika Konsolosluğu yetki alanı içerisinde değerlendirilmektedir. Başvuru aşamasında profesyonel destek sağlayan yetkili vize başvuru merkezlerinin oturum izinlerini değerlendirme ve onaylama yetkisi bulunmamaktadır. 

Meksika İkamet İzni Gerekli Evrakları 

  • Biyometrik Fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş beyaz fona sahip fotoğrafın sunulması gerekmektedir. Söz konusu fotoğrafın pasaport veya başka bir vize başvuru işleminde kullanılmamış olması şartı aranmaktadır. 
  • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve izin süresinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği bulunması gereken pasaportun içerisinde en az 2 adet boş sayfa bulunması gerekmektedir. 
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Meksika Aile Birleşimi vize başvuru talebinde bulunulacak olması halinde belgenin aile ve ikamet bilgisini gösterecek şekilde hazırlanması zorunluluğu bulunmaktadır. 
  • Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği: Yabancı uyruklu eşin bilgilerini içerecek şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir. 
  • Muvafakatname: Başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olması halinde ebeveyn iznini gösteren belgenin noter onaylı olarak sunulması zorunluluğuna uyulması gerekmektedir.
  • Boşanma Kararı ve Boşanma İlamı: Eşlerden birinin veya her ikisinin daha önceden evlilik gerçekleştirmiş olması ihtimali bulunmaktadır. Bu durumda boşanma ilamının veya önceki eşin hayatını kaybetmesi halinde ölüm belgesinin tercümesi ile birlikte ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. 
  • Oturum İzni, Pasaport, Kimlik Kartı: Meksika vatandaşı olan eşe ait oturma izni, Meksika Pasaportu veya kimlik kartının fotokopileri ile birlikte sunulması gerekmektedir. 
  • Dil Yeterliliğini Gösteren Belge: Başvuru sahibi kişinin Meksika sınırları içerisinde ikamet edeceği süre boyunca yeterli dil bilgisine sahip olduğunu gösteren belgeleri sunması gerekmektedir. (diploma, dil sınav sonucunu)
  • Her İki Eşe Ait Uluslararası Doğum Kayıt Örneği: Her iki eşe ait evlenme dairesinden alınan evlilik kaydı belgesinin sunulması şartı aranmaktadır. 

Yukarıda yer alan belgeler Meksika vatandaşı ile evlilik nedeniyle oturum izni başvurusunda bulunulması durumunda talep edilmektedir. Meksika Oturum İzni sayfamızdan diğer ikamet izni şartlarına ve gerekli evraklarına ulaşarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İkamet izni nedenine bağlı olarak talep edilen belgeler değişiklik gösterebilmektedir. 

Meksika Vize Başvurunuz Reddedilmesin

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 8535