Meksika Oturum

Meksika Oturum

Meksika Oturum İzni ile Meksika sınırları içerisinde 6 aydan uzun veya 4 yıldan kısa süreli  olmak şartı ile ikamet edilebilmektedir. Oturum izinleri başvuru şartlarının karşılanması halinde uzatılabilmektedir. Başka bir ülkenin sınırları içerisinde ikamet edilebilmesi için ilgili ülkenin oturum izni prosedürlerinin eksiksiz olarak karşılanması gerekmektedir. 

Meksika Oturum İzni

Uluslararası ülkelerin ikamet izni prosedürlerine başka bir ülke sınırları içerisinde ikamet edilebilmesi için başvuru aşamasında geçerli nedenlerin sunulması şartı aranmaktadır. Oturma izinleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için kurumumuz ile +90 (850) 460 15 84 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

İkamet izinleri ilgili ülkenin sınırları içerisinde yatırım gerçekleştirmek, bağımsız gelir ile ikamet etmek, söz konusu ülkenin vatandaşı ile evlenmek, önemli kişi ayrıcalığına sahip olmak, teknik veya bilimsel meslek sahibi olmak gibi koşulların sağlanması halinde verilebilmektedir. İkamet izni talepleri Meksika Konsolosluğu yetki alanı içerisinde değerlendirilmektedir. Başvuru aşamasında profesyonel destek sağlayan yetkili vize başvuru merkezlerinin oturum izinlerini değerlendirme ve onaylama yetkisi bulunmamaktadır. 

Meksika İkamet İzni Gerekli Evrakları 

 • Biyometrik Fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş beyaz fona sahip fotoğrafın sunulması gerekmektedir. Söz konusu fotoğrafın pasaport veya başka bir vize başvuru işleminde kullanılmamış olması şartı aranmaktadır. 
 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve izin süresinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği bulunması gereken pasaportun içerisinde en az 2 adet boş sayfa bulunması gerekmektedir. 
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Meksika Aile Birleşimi vize başvuru talebinde bulunulacak olması halinde belgenin aile ve ikamet bilgisini gösterecek şekilde hazırlanması zorunluluğu bulunmaktadır. 
 • Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği: Yabancı uyruklu eşin bilgilerini içerecek şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir. 
 • Muvafakatname: Başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olması halinde ebeveyn iznini gösteren belgenin noter onaylı olarak sunulması zorunluluğuna uyulması gerekmektedir.
 • Boşanma Kararı ve Boşanma İlamı: Eşlerden birinin veya her ikisinin daha önceden evlilik gerçekleştirmiş olması ihtimali bulunmaktadır. Bu durumda boşanma ilamının veya önceki eşin hayatını kaybetmesi halinde ölüm belgesinin tercümesi ile birlikte ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. 
 • Oturum İzni, Pasaport, Kimlik Kartı: Meksika vatandaşı olan eşe ait oturma izni, Meksika Pasaportu veya kimlik kartının fotokopileri ile birlikte sunulması gerekmektedir. 
 • Dil Yeterliliğini Gösteren Belge: Başvuru sahibi kişinin Meksika sınırları içerisinde ikamet edeceği süre boyunca yeterli dil bilgisine sahip olduğunu gösteren belgeleri sunması gerekmektedir. (diploma, dil sınav sonucunu)
 • Her İki Eşe Ait Uluslararası Doğum Kayıt Örneği: Her iki eşe ait evlenme dairesinden alınan evlilik kaydı belgesinin sunulması şartı aranmaktadır. 

Yukarıda yer alan belgeler Meksika vatandaşı ile evlilik nedeniyle oturum izni başvurusunda bulunulması durumunda talep edilmektedir. Meksika Oturum İzni sayfamızdan diğer ikamet izni şartlarına ve gerekli evraklarına ulaşarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İkamet izni nedenine bağlı olarak talep edilen belgeler değişiklik gösterebilmektedir. 

Meksika Vize Başvurunuz Reddedilmesin

Meksika ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Meksika çalışma vizesi
  E.V., 23 Eyl 2021, 18:35

  Selamlar, iyi günler diliyorum. Meksika çalışma vizesi hakkında bilgi almak istiyorum. Başvuruların nasıl yapılması gerektiği konusunda beni bilgilendirir misiniz lütfen? Orada yaşayan bir arkadaşım var kendisi bana mesleğime uygun bir iş buldu ama nasıl vizeye sahip olarak gidebilirim onu öğrenmek istiyorum. Buradan kısaca özet geçerseniz sonrasında bilgi sahibi olarak sizinle görüşme gerçekleştirmek isterim. Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika Oturum Vizesi
  B. Erden, 02 May 2020, 16:38

  Merhaba, erkek arkadaşım Meksika vatandaşı ve önümüzdeki yıl evlenmeyi düşünüyoruz. Ben de Meksika oturum vizesi başvurusunda bulunacağım. Bu durumda hangi belgeler talep ediliyor acaba? Bu konudaki en güzel bilgilere buradan ulaşabileceğimi düşünüyorum. Bana yardım edebilirseniz çok memnun olurum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika’da Oturum
  Ç.Aydeniz, 02 May 2020, 16:08

  Merhaba, ben Meksika’da Oturum İzni ile ne kadar süreli ikamet edilebildiğini öğrenmek istiyorum. Hangi şartlara sahip olarak başvuruda bulunabilirim. Turistik vize süresinden daha fazla ikamet etmek istiyorum çünkü ama geçerlilik sürelerine dair çok fazla bilgim yok. Bu konudaki bilgileri öğrenebilirsem çok sevinirim. Teşekkür ediyorum şimdiden ve iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Meksika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp