Ankara

Telefon

+908504601584

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Meksika Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfadaki bilgiler Meksika vizesi için Vize Merkezi Ankara şubesinden başvuru yapmak isteyen kişilere özel hazırlanıştır. Bu sayfanın rehberliğinde daha kolay ve pratik olarak başvuru yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için her zaman Ankara şubemizi arayabilir ya da e-posta adreslerimizden vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

4 adımda Meksika Vizesi:

  1. Adım: Vize Merkezi Ankara şubemizdeki vize uzmanlarımıza e-posta göndererek evrak listesi talep edin.
  2. Adım: E-postada bulabileceğiniz gerekli evrakları temin edin, formları doldurun.
  3. Adım: Evrakları ve formları Vize Merkezi Ankara şubemize ulaştırın.
  4. Adım: Meksika E-vizenizi teslim almak için vize uzmanlarımızla görüşün.

Meksika Vizesi başvurularınızda ihtiyacınız olan belgeler:

Meksika’ya turistik, ticari, transit, eğitim gibi seyahat amaçlarıyla gitmek istiyorsanız Meksika e-vize alarak yolculuk yapabilirsiniz. Bunun için pasaportunuzun da bu vize türüne uygun olması gerekmektedir. Bunun için lütfen vize uzmanlarımıza danışınız. Eğer vize için uygunsanız vize uzmanımız tarafından gönderilecek e-postada yer alan evrakları temin edip formları doldurduktan sonra Vize Merkezi Ankara şubemize ulaştırmanız gerekmektedir. Bunun için Ankara şubemize şahsen uğrayabilir ya da kargo-kurye-eposta yoluyla ulaştırmayı tercih edebilirsiniz. Bunun ardından Meksika e-vize başvurunuz vize uzmanlarımız tarafından yapılacak, süreç tamamlandıktan sonra vizeniz tarafınıza ulaştırılacaktır.

Vize Merkezi Ankara Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi günü-Cuma günü arası: 08.30-18.30

Cumartesi günü: 10.00-14.00

Vize Merkezi Ankara Şubesini, randevu almadan mesai saatleri içinde o ziyaret edebilir ve Meksika vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz. Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Çankırı, Kırklareli, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Ardahan, Rize, Ordu, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Eskişehir, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karabük, Düzce vb. illerden birinde yaşıyorsanız Meksika vizesi için Ankara şubemiz başvurabilirsiniz.

Meksika Vizesi için ne zaman başvuru yapılmalıdır?

Meksika Konsolosluğu’nun belirlediği vize başvurusu yapabileceğiniz en erken tarih, seyahatinizden 30 gün öncesidir. Bu tarihten daha önce yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Bu nedenle lütfen Vize Merkezi Ankara şubesindeki vize uzmanlarımızla iletişime geçmeden önce başvuru yapabileceğinizden emin olunuz. Ayrıca seyahatinize çok az bir zaman kala başvuru yapmanız da uygun değildir. Online başvuru sisteminin çalışmaması ya da herhangi bir arıza nedeniyle vizenizin çıkışı gecikebilir ve seyahatiniz tehlikeye girebilir. Bu gibi nedenlerle olumsuzluk yaşamamanız için lütfen başvuru tarihini doğru ayarlayınız.

Meksika’ya yapacağınız seyahatin amacını doğru olarak belirleyin.

Meksika vizesi online başvurusu yapacak olarak vize uzmanlarımız, tüm başvurunuzu bildirdiğiniz seyahat amacına uygun olarak gerçekleştireceklerdir. Buna bağlı olarak seyahat amacınızı vize uzmanlarımıza doğru olarak bildirin. Başvuru işlemleriniz bittikten sonra seyahat amacınızı değiştiremezsiniz. Evraklarınız seyahat amacınıza uymuyorsa Meksika Konsolosluğu vize başvurunuzu kabul etmeyebilir.

Meksika Vizesi online başvuru için gereken evrakları en kısa zamanda hazırlayınız.

Vize Merkezi Ankara şubesindeki vize uzmanlarımız tarafından gönderilen e-postada tüm ayrıntılarını bulabileceğiniz evrak listesini lütfen en kısa zamanda hazırlayarak vize uzmanlarımıza iletiniz. Evrakları, dilerseniz Ankara şubemizi bizzat ziyaret ederek teslim edebilir, kargo/kurye yoluyla gönderimini sağlayabilir ya da e-posta yoluyla doğrudan vize uzmanımıza gönderebilirsiniz. Lütfen sizden istenen tüm evrakları tamamladığınızdan ve tüm bilgi formlarını tam olarak cevapladığınızdan emin olunuz.

Otel ve uçak rezervasyonu yaptırmalı mıyım?

Meksika vizesi için Vize Merkezi Ankara şubesinden yapacağınız başvurularda otel ve uçak rezervasyonu talep edilmemektedir. Bu nedenle vizeniz çıkmadan önce otel-uçak rezervasyonu yapmanıza gerek yoktur. Yapacağınız rezervasyonla ilgili tüm sorumluluk size ait olacaktır.

Meksika Vizesi hakkında uyarılar:

  • Meksika vizesi için başvuru işlemlerinize başlanabilmesi için vize uzmanımızın tarafınıza gönderdiği e-postada yer alan Meksika Taslak Formundaki yer alan tüm soruları cevaplamanız gerekmektedir.
  • Pasaportunuzun Meksika e-vize almak üzere online başvuru yapılabilmesi için uygun olup olmadığından emin değilseniz lütfen vize uzmanlarımıza danışarak uygunluk durumunuzu öğreniniz.
  • Meksika’ya yolculuk yapacağınız havayolu şirketi ile ilgili araştırmanız gereken şey SAE sistemine katılıp katılmadığıdır. Meksika e-vize alarak Meksika’ya gideceğiniz için, kullanacağınız havayolu şirketinin mutlaka e-vizenizi tanıyabilecek özelliklere sahip SAE sistemine dahil olması gerekmektedir. Bu konu ile ilgili vize uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Meksika Vizesi online başvuru

Meksika e-vize için vize uzmanlarımızın yapacağı online başvuru genellikle 2 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Yoğunluğa dönemlerde gecikmeler yaşanabilir. Meksika vizeniz çıkar çıkmaz vize uzmanlarımız sizi bilgilendirecek ve vizenizi teslim almanız istenecektir. Bunun için Vize Merkezi Ankara şubemizi şahsen ziyaret ederek vizenizi elden teslim alabilirsiniz. Ya da buna hiç gerek kalmadan tarafınıza bir e-posta gönderimi sağlayarak almanız da mümkündür.

Meksika Vize Merkezi Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp