Meksika Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Meksika Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Meksika Vizesi

Meksika Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Meksika Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

60 saniyede Meksika Online Vize Başvurusu yapabilmek için aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Doldur çevrimiçi form.

Formu doldurmaya başlamadan önce Pasaport görüntüsünü, Kimlik fotokopisinin ön, arka yüzünü ve Meksika Vize Bilgi Formunu önceden hazırlayınız.

(Yükleyeceğiniz dosyalar .pdf, .flv, .avi, .jpg, .jpeg, .png, .gif formatında olabilir.)

Vizeniz 24 saat içerisinde onaylandığı taktirde mail adresinize gönderilecektir.

 

Meksika sınırları içerisine seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo) ve Hizmet (Gri) Pasaport hamili kişilerin seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Meksika vizesi başvuruları e-vize sistemi aracılığıyla online olarak veya kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. 

Meksika Vize İşlemleri 

Meksika vize işlemleri elektronik vize uygulaması aracılığıyla online olarak yapılabilmektedir. Meksika Konsolosluğu tarafından onaylanan başvuru işlemi sonucunda e-vize başvuru sahibinin e-posta adresine gönderilmektedir. Söz konusu e-posta adresine gönderilen e-vize ile başvuru sahibi Meksika seyahatini gerçekleştirebilmektedir. 

Meksika vize işlemleri kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunluluğu olmadan prosedüre uygun şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Başvuru işlemlerini başlatabilmek için talep edilen gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi gerekmektedir. Meksika vize temsilcilerimiz gerekli evrakları başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenleyerek işlemlerin en doğru şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Başvuru sahibi süreç sona erene kadar kurumumuz aracılığıyla işlemlerinin takibini rahatlıkla yapabilmektedir. 

Meksika Vizesi Sonuçlanma Süresi

Meksika vize başvuru işlemleri ortalama 1-2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru aşamasında talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi ve ibraz edilen belgelerin birbirini desteklemesi gerekmektedir. Aksi gözlemlenen durumlarda değerlendirme aşamasında başvuru işlemi ret kararı ile sonuçlanabilmekte veya başvuru işleme alınmayabilmektedir. Başvuru işlemlerinin seyahat tarihini etkilemeyecek şekilde ve resmi tatillerin göz önünde bulundurularak yapılması oldukça önem arz etmektedir. 

Meksika E-Vize 

Meksika seyahati gerçekleştirecek kişiler başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden online olarak tamamlayabilmektedir. Meksika elektronik vizesi başvurusunun kabul edilebilmesi için seyahatin SAE sistemi olan havayolu şirketi ile gerçekleşecek olması gerekmektedir. Online vize başvuru aşamasında Meksika Hükümeti tarafından elektronik vize uygulaması dahilinde olan ülkelerin vatandaşı olduğunu belgeleyen geçerli pasaport hamili olunması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri söz konusu uygulama dahilinde olan ülkeler arasında bulunması nedeniyle T.C. pasaport sahipleri başvuru işlemlerini online olarak gerçekleştirebilmektedir. 

Meksika e-vize sistemi üzerinden online başvuru işlemlerini T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımız gerçekleştirebilmektedir. Meksika e-vize başvurusunda bulunabilmek için seyahatin havayolu ile gerçekleşecek olması zorunluluğu bulunmaktadır. Meksika elektronik vizesi ile karayolu ve denizyolu ile ülke sınırları içerisine seyahat edilememektedir. Meksika e-vize ile 30 gün içerisinde ülkeye yalnızca tek giriş yapılabilmekte ve 180 gün ikamet edilebilmektedir. Meksika sınırları içerisine turistik, ticari, transit, eğitim, dini ritüel veya muhabir olarak seyahat edecek kişilerin 180 gün ikamet süreli e-vize sahibi olmaları yeterli kabul edilmektedir. 

meksika e-vize

Meksika Online Vize Başvurusu 

Meksika online vize başvuru işlemleri Vize Merkezi Meksika vize temsilcilerimiz aracılığıyla prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılması için gerekli evrakların elden, kargo veya kurye yolu ile ulaştırılması yeterli olmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında seyahat amacı ve seyahat detaylarının açık ve net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir. 

Meksika online vize başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle işlemleri kurumumuz tarafından en hızlı şekilde tamamlanmaktadır. Başvuru işlemleri sona erene kadar işlemlerin takibi yapılmakta ve başvuru sahibi ile iletişimde kalınmaktadır. Vize işlemleri sona erdiğinde e-vize sonucu belirtilen e-posta adresine en kısa sürede gönderilmektedir. 

Meksika Vizesi Gerekli Evrakları 

Meksika vize başvurusunda talep edilen gerekli evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Eksik evrak tespit edilmesi veya ibraz edilen evraklar arasında tutarsızlık gözlemlenmesi başvurunun işleme alınmamasına veya ret kararı ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Aşağıda yer alan gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi halinde başvuru işlemleri prosedüre uygun şekilde gerçekleştirilmekte ve süreç sona erene kadar takibi yapılabilmektedir. 

Meksika Vizesi Gerekli Belgeleri

  • Biyometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan, 4 adet beyaz fona sahip 3,5 x 4,5 ölçülerinde güncel fotoğrafın ibraz edilmesi gerekmektedir. 
  • Pasaport: Seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği olan, içerisinde en az 2 boş sayfa bulunan ve son 10 yıl içerisinde alınmış olan pasaportun sunulması gerekmektedir. 
  • Banka Hesap Dökümü: Seyahat masraflarının karşılığı miktarında bakiye bulunan, son 3 ayın hesap bilgisini içeren, bankanın ıslak imzası ve kaşesine sahip belgenin bankanın imza sirküleri ile ibraz edilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. 
  • Davetiye: Vize başvuru aşamasında Meksika’dan özel veya resmi bir kurum tarafından davetiye alınacak olması halinde söz konusu belgede davet edilen kişinin adı, soyad, milliyet bilgilerinin yer alması gerekmektedir. Davetinin verildiği kurum veya kuruluşların resmi sicil kaydı, faaliyet alanı, sicil numarası, ismi, iletişim bilgilerinin bulunması şartı aranmaktadır. Davet edilen kişinin kurum içerisinde bulunacağı faaliyet süresi boyunca masraflarının karşılanacak olduğunun ve süreç sona erdiğinde ülkesine döneceğinin ayrı bir yazıda belirtilmesi gerekmektedir. 
  • Ulaşım ve Konaklama Rezervasyonları: Meksika vize başvurusu sırasında ulaşım ve konaklama bilgilerine ait uçak bileti, otel rezervasyonu veya konaklama yapılacak yerin ibraz edilmesi gerekmektedir. 
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Başvuru sahibinin seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yapıldığını teyit eden belgenin başvuru aşamasında sunulması gerekmektedir.

Meksika E-Vize Gerekli Evrakları 

  • Vize Takip Formu (Gerçeğe uygun bilgilerle eksiksiz olarak doldurularak imzalı bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.)
  • Meksika Vizesi Bilgi Formu (Eksiksiz olarak doldurulması ve imzalanması gerekmektedir.)
  • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Sureti,
  • Kişisel bilgilerin yer aldığı en az 6 ay daha geçerliliği bulunan, renkli olarak taratılmış Pasaport Sureti belgelerinin eksiksiz olarak kurumumuza ulaştırılması gerekmektedir. 

Meksika Vize Başvuru Formu 

Meksika vize başvuru işlemleri sırasında resmi bir form olan Meksika vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Meksika online vize başvuru formu Türkiye, İngilizce, İspanyolca ve Rusça dillerinden biri ile doldurulabilmektedir. Meksika vize başvuru formu içerisinde yer alan soruların gerçeğe uygun bilgilerle eksiksiz olarak doldurulması zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru formu içerisinde hatalı veya eksik bilgi gözlemlenmesi başvurunun işleme alınmamasına veya vize reddi kararı ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Vize Merkezi ile yapılan Meksika vize başvurularında form doldurulması aşamasında kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alarak sürecin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Meksika Vizesi Ücreti 2020 

Meksika online vize başvuru işlemleri için gerekli evrakların ibraz edilmesinin yanı sıra ayrıca vize ücreti ödenmesi gerekmektedir. Kurumumuz ile gerçekleştirilen online vize başvurularında 150.00 ₺ + KDV ödeme miktarının gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. 

Meksika online vize başvuru işleminin herhangi bir nedenden dolayı reddedilmesi halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilememektedir. Bu nedenle başvurunun prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmesi ve vize reddi ihtimalinin en aza indirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Vize Reddi

Meksika vize başvuru işlemleri değerlendirme aşamasında herhangi bir nedenden dolayı reddedilebilmektedir. Başvurunun reddedilmesi ve gerekçesinin belirtilmesi halinde söz konusu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapılabilmektedir. Başvurunun tekrarlanmayacak olması halinde konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazılabilmektedir.

Meksika vizesi başvuru sürecinin vize reddi ile sonuçlanması halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Bu nedenle başvuru işlemlerinin prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmesi, evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Meksika vizesi gerekli evraklarını kurumumuza iletmeniz ile birlikte Vize Merkezi olarak Meksika e-vize başvuru işlemlerinizi şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın sizin adınıza yapalım!

24 saatte Meksika Vizesi

Meksika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

2 Yorum Meksika vizesi 2020
D. Gül 26/04/20, 16:01

Merhaba ben meksika vizesi 2020 şartlarına dair bilgi almak istiyorum. Vize başvurum onaylanırsa Meksika’da ne kadar kalabilirim? Vize işlemlerini başlatmak için ofisinize mi gelmem gerekiyor? Seyahatin ne kadar öncesinden iletişime geçmem gerek sizinle? Bu sorularıma cevap verebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Meksika vize ücretleri 2020
B. Pekin 29/04/20, 19:19

İyi günler Vize Merkezi, ben 2020 yılı sona ermeden Meksika’ya seyahat etmek istiyorum. Meksika vize ücretleri 2020 detaylarını öğrenebilir miyim? Turistik gezi amacıyla seyahat edeceğim ve yaklaşık olarak 2 hafta kalmayı planlıyorum. Bu durumda ne kadar ücret ödemem gerekiyor? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Meksika e-vize başvuru formu
N.Özkalkan 16/05/20, 16:35

İyi günler, Meksika seyahatim için vize başvurusunda bulunmam gerekiyor. Bordo pasaportum olduğu için başvurumu online olarak yapacağım. Sanırım bu durumunda Meksika e-vize başvuru formu doldurmam gerekiyor? Bu konuda dikkat edilmesi gerekenlere dair bilgi almak istiyorum. Başvurumun reddedilmesini istemiyorum bu nedenle riske atmamak adına başvurumu sizinle beraber yapabilirim. Bu durumda sizinle ne zaman iletişime geçmem gerekir seyahatin ne kadar öncesinden?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Meksika vizesi güncel fiyatları
e. acar 29/04/20, 19:51

Merhaba meksika için vize gerekiyor mu ve gerekiyorsa başvuruyu nasıl yapabilirim? Meksika vizesi güncel fiyatları nedir? Konuyla ilgili kısaca bilgi alabilir miyim lütfen teşekkürler şimdiden.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Meksika vizesi başvuru formu
M.Çetintaş 16/05/20, 15:38

Merhaba, ben Meksika vizesi başvuru formu doldurulması aşamasında dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bilgi almak istiyorum. Başvuru formun yanlış olarak doldurulması başvurunun reddedilmesine neden olabiliyormuş bu sebeple biraz tedirgin oldum açıkçası. Konuyla ilgili bilgi verebilir misiniz ve siz bu konuda başvuru sahiplerine yardımcı oluyor musunuz? İyi günler diliyorum.
Cevabı Görüntüle
Telefon
x