Meksika Vizesi

Vize Merkezi Meksika vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Meksika vize türlerinde yani Meksika vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Meksika Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Meksika Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Meksika Vizesi

Meksika Vizesi

Meksika sınırları içerisine seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo) ve Hizmet (Gri) Pasaport hamili kişilerin seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Meksika vizesi başvuruları e-vize sistemi aracılığıyla online olarak veya kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. 

Meksika Vize İşlemleri 

Meksika vize işlemleri elektronik vize uygulaması aracılığıyla online olarak yapılabilmektedir. Meksika Konsolosluğu tarafından onaylanan başvuru işlemi sonucunda e-vize başvuru sahibinin e-posta adresine gönderilmektedir. Söz konusu e-posta adresine gönderilen e-vize ile başvuru sahibi Meksika seyahatini gerçekleştirebilmektedir. 

Meksika vize işlemleri kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunluluğu olmadan prosedüre uygun şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Başvuru işlemlerini başlatabilmek için talep edilen gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi gerekmektedir. Meksika vize temsilcilerimiz gerekli evrakları başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenleyerek işlemlerin en doğru şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Başvuru sahibi süreç sona erene kadar kurumumuz aracılığıyla işlemlerinin takibini rahatlıkla yapabilmektedir. 

Meksika Vizesi Sonuçlanma Süresi

Meksika vize başvuru işlemleri ortalama 1-2 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru aşamasında talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi ve ibraz edilen belgelerin birbirini desteklemesi gerekmektedir. Aksi gözlemlenen durumlarda değerlendirme aşamasında başvuru işlemi ret kararı ile sonuçlanabilmekte veya başvuru işleme alınmayabilmektedir. Başvuru işlemlerinin seyahat tarihini etkilemeyecek şekilde ve resmi tatillerin göz önünde bulundurularak yapılması oldukça önem arz etmektedir. 

Meksika E-Vize

Meksika seyahati gerçekleştirecek kişiler başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden online olarak tamamlayabilmektedir. Meksika elektronik vizesi başvurusunun kabul edilebilmesi için seyahatin SAE sistemi olan havayolu şirketi ile gerçekleşecek olması gerekmektedir. Online vize başvuru aşamasında Meksika Hükümeti tarafından elektronik vize uygulaması dahilinde olan ülkelerin vatandaşı olduğunu belgeleyen geçerli pasaport hamili olunması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri söz konusu uygulama dahilinde olan ülkeler arasında bulunması nedeniyle T.C. pasaport sahipleri başvuru işlemlerini online olarak gerçekleştirebilmektedir. 

Meksika e-vize sistemi üzerinden online başvuru işlemlerini T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımız gerçekleştirebilmektedir. Meksika e-vize başvurusunda bulunabilmek için seyahatin havayolu ile gerçekleşecek olması zorunluluğu bulunmaktadır. Meksika elektronik vizesi ile karayolu ve denizyolu ile ülke sınırları içerisine seyahat edilememektedir. Meksika e-vize ile 30 gün içerisinde ülkeye yalnızca tek giriş yapılabilmekte ve 180 gün ikamet edilebilmektedir. Meksika sınırları içerisine turistik, ticari, transit, eğitim, dini ritüel veya muhabir olarak seyahat edecek kişilerin 180 gün ikamet süreli e-vize sahibi olmaları yeterli kabul edilmektedir. 

Meksika Online Vize Başvurusu

Meksika online vize başvuru işlemleri Vize Merkezi Meksika vize temsilcilerimiz aracılığıyla prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılması için gerekli evrakların elden, kargo veya kurye yolu ile ulaştırılması yeterli olmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında seyahat amacı ve seyahat detaylarının açık ve net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir. 

Meksika online vize başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle işlemleri kurumumuz tarafından en hızlı şekilde tamamlanmaktadır. Başvuru işlemleri sona erene kadar işlemlerin takibi yapılmakta ve başvuru sahibi ile iletişimde kalınmaktadır. Vize işlemleri sona erdiğinde e-vize sonucu belirtilen e-posta adresine en kısa sürede gönderilmektedir. 

Meksika Vizesi Gerekli Evrakları

Meksika vize başvurusunda talep edilen gerekli evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Eksik evrak tespit edilmesi veya ibraz edilen evraklar arasında tutarsızlık gözlemlenmesi başvurunun işleme alınmamasına veya ret kararı ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Aşağıda yer alan gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi halinde başvuru işlemleri prosedüre uygun şekilde gerçekleştirilmekte ve süreç sona erene kadar takibi yapılabilmektedir. 

Meksika Vizesi Gerekli Belgeleri

 • Biyometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan, 4 adet beyaz fona sahip 3,5 x 4,5 ölçülerinde güncel fotoğrafın ibraz edilmesi gerekmektedir. 
 • Pasaport: Seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği olan, içerisinde en az 2 boş sayfa bulunan ve son 10 yıl içerisinde alınmış olan pasaportun sunulması gerekmektedir. 
 • Banka Hesap Dökümü: Seyahat masraflarının karşılığı miktarında bakiye bulunan, son 3 ayın hesap bilgisini içeren, bankanın ıslak imzası ve kaşesine sahip belgenin bankanın imza sirküleri ile ibraz edilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. 
 • Davetiye: Vize başvuru aşamasında Meksika’dan özel veya resmi bir kurum tarafından davetiye alınacak olması halinde söz konusu belgede davet edilen kişinin adı, soyad, milliyet bilgilerinin yer alması gerekmektedir. Davetinin verildiği kurum veya kuruluşların resmi sicil kaydı, faaliyet alanı, sicil numarası, ismi, iletişim bilgilerinin bulunması şartı aranmaktadır. Davet edilen kişinin kurum içerisinde bulunacağı faaliyet süresi boyunca masraflarının karşılanacak olduğunun ve süreç sona erdiğinde ülkesine döneceğinin ayrı bir yazıda belirtilmesi gerekmektedir. 
 • Ulaşım ve Konaklama Rezervasyonları: Meksika vize başvurusu sırasında ulaşım ve konaklama bilgilerine ait uçak bileti, otel rezervasyonu veya konaklama yapılacak yerin ibraz edilmesi gerekmektedir. 
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Başvuru sahibinin seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yapıldığını teyit eden belgenin başvuru aşamasında sunulması gerekmektedir.

Meksika E-Vize Gerekli Evrakları

 • Vize Takip Formu (Gerçeğe uygun bilgilerle eksiksiz olarak doldurularak imzalı bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.)
 • Meksika Vizesi Bilgi Formu (Eksiksiz olarak doldurulması ve imzalanması gerekmektedir.)
 • Renkli olarak taratılmış Nüfus CüzdanıSureti,
 • Kişisel bilgilerin yer aldığı en az 6 ay daha geçerliliği bulunan, renkli olarak taratılmış Pasaport Sureti belgelerinin eksiksiz olarak kurumumuza ulaştırılması gerekmektedir. 

Meksika Vize Başvuru Formu

Meksika vize başvuru işlemleri sırasında resmi bir form olan Meksika vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Meksika online vize başvuru formu Türkiye, İngilizce, İspanyolca ve Rusça dillerinden biri ile doldurulabilmektedir. Meksika vize başvuru formu içerisinde yer alan soruların gerçeğe uygun bilgilerle eksiksiz olarak doldurulması zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru formu içerisinde hatalı veya eksik bilgi gözlemlenmesi başvurunun işleme alınmamasına veya vize reddi kararı ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Vize Merkezi ile yapılan Meksika vize başvurularında form doldurulması aşamasında kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alarak sürecin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Meksika Vizesi Ücreti 2022 

Meksika online vize başvuru işlemleri için gerekli evrakların ibraz edilmesinin yanı sıra ayrıca vize ücreti ödenmesi gerekmektedir. Kurumumuz ile gerçekleştirilen online vize başvurularında 150.00 ₺ + KDV ödeme miktarının gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. 

Meksika online vize başvuru işleminin herhangi bir nedenden dolayı reddedilmesi halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilememektedir. Bu nedenle başvurunun prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmesi ve vize reddi ihtimalinin en aza indirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Vize Reddi

Meksika vize başvuru işlemleri değerlendirme aşamasında herhangi bir nedenden dolayı reddedilebilmektedir. Başvurunun reddedilmesi ve gerekçesinin belirtilmesi halinde söz konusu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapılabilmektedir. Başvurunun tekrarlanmayacak olması halinde konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazılabilmektedir.

Meksika vizesi başvuru sürecinin vize reddi ile sonuçlanması halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Bu nedenle başvuru işlemlerinin prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmesi, evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Meksika vizesi gerekli evraklarını kurumumuza iletmeniz ile birlikte Vize Merkezi olarak Meksika e-vize başvuru işlemlerinizi şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın sizin adınıza yapalım!

Meksika ile ilgili sizden gelen sorular

79 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Meksika online vize
  U.H., 23 Eyl 2021, 18:41

  Merhabalar, Meksika online vize başvuruları hakkında bilgi alabilir miyim? Hangi seyahatler için bu şekilde başvuru yapabiliyoruz ve bu toplamda ne kadar zaman alıyor? Uygun olması durumunda ben de bu yolu tercih ederek başvuru yapabilirsem eğer işlemler benim için daha az yorucu olur diye düşünüyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika çalışma vizesi
  E.V., 23 Eyl 2021, 18:35

  Selamlar, iyi günler diliyorum. Meksika çalışma vizesi hakkında bilgi almak istiyorum. Başvuruların nasıl yapılması gerektiği konusunda beni bilgilendirir misiniz lütfen? Orada yaşayan bir arkadaşım var kendisi bana mesleğime uygun bir iş buldu ama nasıl vizeye sahip olarak gidebilirim onu öğrenmek istiyorum. Buradan kısaca özet geçerseniz sonrasında bilgi sahibi olarak sizinle görüşme gerçekleştirmek isterim. Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika aile ziyareti vizesi
  F.E., 23 Eyl 2021, 12:54

  Merhabalar öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Ben Meksika aile ziyareti vizesi hakkında bilgi almak istiyorum. Meksika’da uzun süredir ikamet eden bir akrabamı ziyaret etmeyi planlıyorum. Kendisi kuzenim olduğu için bu vize türüne başvuru yaparak mı gitmem gerekiyor yoksa turist vizesi ile gitmem de herhangi bir sakınca var mı? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika vize başvuru formu
  S.V., 23 Eyl 2021, 12:50

  Selamlar, iyi günler. Meksika vize başvuru formu nasıl dolduruluyor bana bu konuda yardımcı olur musunuz rica etsem. Karmaşık bir belge olduğunu öğrendim ve hatalı doldurmaktan dolayı süreçte herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmak istemiyorum. Bu sebeple bana dikkat edilmesi gerekenler hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika vize talep dilekçesi
  E.M., 23 Eyl 2021, 12:08

  İyi günler ve iyi çalışmalar dilerim Vize Merkezi. Meksika vize talep dilekçesi nasıl hazırlanır bunu öğrenmek için sizinle iletişime geçmek istedim. Başvurular sırasında sizden destek alırsam dilekçelerin hazırlanması ve formların doldurulması konusunda destek veriyor musunuz merak ediyorum. Bu konuda bana dönüş yaparak bilgi verebilirseniz eğer çok sevinirim. Teşekkürlerimi sunuyorum şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Meksika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp