Meksika Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Meksika Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Meksika Vizesi

Meksika Vizesi 2017

Meksika ile Türkiye arasında yapılan 17 Aralık 2013 tarihinde iki ülke arasında vize kolaylığı anlaşması sağlanmıştır. Meksika ile yapılan bu anlaşma çerçevesinde turistik, ticari, iş, eğitim, basın, transit geçiş gibi sebepler ile ülkeye yapılan ziyaretler açısından büyük ölçüde rahatlama sağlanmıştır.  Anlaşma sağlanan tarihten itibaren, Meksika vizesi için başvuru yapacak olan kişilerin ‘Meksika Elektronik Vize Onay Sistemi’ ( EOS) aracılığı ile bilgilerin online olarak eksiksiz doldurması önem kazanmaktadır. Bilgilerini eksiksiz ve şartlara uygun olarak tamamlayan kişiler sorunsuz bir şekilde Meksika vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmiş olurlar.

Meksika vize başvuru formu internet ortamında online olarak doldurulan ve sizin kişisel bilgilerinizi ve seyahat amacınızı içeren bir belgedir. Türkiye Cumhuriyet vatandaşları Meksika vizesi ile ülkeye giriş yapabilirler. Uygulamaya giren Elektronik Meksika Vize onay sistemi kısa süreli yapılan seyahatler için uygundur. Meksika vizesi online başvuru sayesinde SAE sistemine kayıtlı olan tur acentaları aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Meksika vizesi işlemleri Vize Merkezinin çalışma alanındadır. Vize Merkezinin uzman danışmanlarından Meksika vize başvurularınız için destek alabilirsiniz. Zamanı etkin kullanmak ve hata payını en aza indirmek için Vize Merkezi uzmanlarının vereceği bilgiler bu aşamada işinizi kolaylaştıracaktır.

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika vize başvurusu elektronik ortamda online olarak yapılmaktadır. Meksika online vize başvuru formu İngilizce, Rusca, İspanyolca ve Türkçe dillerinde doldurulabilmektedir. Online Meksika Vize Başvuru Formu ile bilgilerinizin eksiksiz tamamlanması sürecin hızlı gelişiminde önem arz etmektedir. Meksika vizesi için istenilen resmi bilgilerin doğru ve hızlı bir şekilde yapılması, gerçekleştirmek istediğiniz seyahat yolunda sizi büyük oranda rahatlatacaktır. Elektronik ortamda bilgileri sunduğunuz aşamada, eksikliği ya da hatayı gören Meksika göçmenlik ofisi yetkilileri vize başvuru işlemlerinizin reddini isteyebilmektedir. Meksika Vize Merkezi yetkililerince yapılan doğru bilgilendirme yöntemi ile arzumuz büyük oranda vize başvurularınızın onaylanma işlemidir. Ancak Meksika vizesinin sonucuna dair tek yetkili merciinin  Meksika Konsolosluğu olduğunu unutmamak gerekir.

Meksika Konsolosluğundan verilecek Meksika vize onayı halinde ise size ulaşan bu yazılı bildirimin çıktısını hem uçağa binmenizden evvel, hem de havayolu yetkilisine ve Meksika giriş kapısında gümrük muhafazalarına sunmanız gerekmektedir. Meksika online vize başvurunuzun onaylanması ülkeye giriş garantisi vermez. Meksika vize formunun online ortamda yapılan bilgiler ile kişisel verilerin birbirini tutmaması halinde, Meksika’ya uçuş ve giriş izni verilmemektedir. Meksika vizesi başvurularında evrakların yetersiz bulunması ve bilgilerin doğru kabul edilmediği durumlarda başvuru sonucu olumsuz olacaktır. Bu durumun yaşanmaması için, Vize Merkezi uzmanlarınca yapılan doğru bilgilendirme ve hızlı işlemler ile Meksika vizesi başvuru sonucunu olumlu kılma ihtimalinizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Meksika Vizesi Online Başvuru

Meksika'ya seyahatte edecek kişiler evraklarını Meksika vizesi başvuru koşullarına göre gerçekleştirmek durumundalar. Meksika seyahatleri için başvuru yapacak olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport ve Hususi (Yeşil) pasaportu olan T.C. vatandaşları, Meksika Konsolosluğuna, Meksika Büyükelçiliğine Meksika vize başvurusunu yapabilirler.

Meksika vizesi için belgelerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması olumlu bir geri dönüş alma olasılığını yükseltir. Meksika vize başvurularında seyahat amacınızın net olarak belirtilmesi önemlidir. Şunu unutmamak gerekir, Meksika vizesi almak, Meksika’ya giriş için yeterli olmayabilir. Meksika sınır kapısında ülkeye giriş iznini onaylayan yetkililer, sizden seyahat etme sebebinizi, seyahatin süresini ve seyahatin finansal analizine ait bilgileri isteyebilir. Gümrük görevlisi ayrıca, Meksika’da konaklama adresini, Türkiye’ye dönüş bilgilerinizi, ulaşım ve Meksika içinde yapılan konaklama rezervasyonuna dair bilgilerini isteyebilir.

Meksika vizesi için müracaatta bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının, Türkiye’ye dönme durumuna ilişkin bilgileri online vize başvuru formunda doğru bir şekilde sunması beklenir. Meksika vizesi almak için başvuruda bulunan kişinin, Türkiye’ye geri dönmesine sebep göstereceği durumları belgelendirmesi gerekmektedir. Bu bilgi, kişinin ailesi, maddi varlığı, işi ya da öğrenimiyle ilgili olabilir. Burada amaç ziyaret sebebine uygun olarak Meksika’da bulunmanızı teyit etmek olacaktır.

Meksika vizesi için yapılan başvurular, Meksika Konsolosluğunca yapılan incelemeler sonucunda 2 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır. Meksika seyahati için seyahat için en az 30 gün öncesinden vize başvurusunun yapılması gerekmektedir. Başvuru işlemleri esnasında dikkat edilmesi gereken nokta ise resmi tatillerdir. Bugünlere denk gelen işlemler Meksika vize sonucunu erteleyebilmektedir. Başvuruların Şeker bayramı, Kurban bayramı, Paskalya kutlaması, Noel, Yeni Yıl vb zamanlarının dışında olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Gerekli bilgi paylaşımını Vize Merkezi uzmanları tarafından edinebilirsiniz. Vize Merkezi ofislerimizi ziyaret edebilir en kısa sürede Meksika vize başvurusu için eksik belgelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Meksika Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Meksika vizesi için belirtilen başvurulara uymak, vize işleminin olumlu sonuçlanmasına katkı sunsa da kesin bir kabulü ancak Meksika Konsolosluğu gerçekleştirecektir. Sizden istenen belgelerin hazırlanması, kişisel bilgilerinizin doğru ve tam olması, Meksika’ya geliş amacınızın ifade edilmesi ve Türkiye’ye geri dönmenize sebep olan durumlar sıralandığında, artık yapmanız gereken durum Meksika vize başvuru sonucunu beklemek olacaktır.

Meksika vize başvurusu için, sizden istenen belgelerde güncel fotoğrafınızın olması önemlidir. Renkli biyometrik olan fotoğraf, son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır. 4 adet ve arka fonu beyaz olarak belirtilen fotoğraflar 3,5 x 4,5 cm ebatında olmalıdır. Meksika vize başvurusunda kullanılacak olan fotoğrafın gözlüksüz çektirilmesi olması da diğer bir dikkat edilmesi gereken durumlar arasındadır.

Meksika vize Başvurusu için pasaportun süresi önemlidir. Meksika vize işlemlerinde kullanılacak olan pasaportun süresinin seyahat edilen tarihin bitiminden itibaren 6 ay olmalıdır. Pasaportun son 10 yılda alınmış olması ve 2 sayfanın boş olması gerekmektedir. Bu hususlar önemle dikkate alındığında ise büyük bir sorunla karşılaşılmaması beklenilmektedir.

Meksika Konsolosluğu Meksika vizesi için başvuran kişinin seyahat süresince masraflarını karşılayacağından emin olmak isteyecektir. Bunun mümkün olduğunu göstermek için göstereceğiniz belgeler arasında banka hesap özetiniz olmalıdır. Burada aranan durum, banka hesap kartlarınızda işleme alınan aktif vade hareketlerinin en az 3 aylık olmasıdır. Bunun için bankanın ıslak imzası ve kaşesi ile birlikte, bankanın size sunduğu imza sirküleri de yetkiliye teslim edilmesi ve sunulması gereken belgeler arasındadır.

 Meksika vizesi için  Meksika’dan özel ya da resmi bir kurumdan davetiye alacak ise, davetiyede davet edilen kişinin adı, soyadı, milliyeti yer almalıdır. Davetiyenin verildiği kurum ya da kuruşların resmi sicil kaydı, adı, sicil kayıt numarası, gösterdiği faaliyet alanı, iletişim alanları bulunmalıdır. Daveti alan kişinin kurumda göstereceği faaliyet ve faaliyetin süresi, masraflarının karşılanacağına dair bir yazı ve ülkesine geri dönmesini teyit edecek bilgilere yer verilmektedir.

İstenen belgeler arasında bir diğer durum da rezervasyon bilgisinin sunumudur. Meksika’ya yapılacak olan ulaşım ve Meksika’da yapılacak olan konaklama bilgilerinin yer aldığı kısımdır. Meksika Konsolosluğu  turistin konaklamayı gerçekleştireceği yerlerin bilgilerini istemektedir. Bu aşamada evrakların büyük bir dikkatle hazırlanması başvuru işlemleri açısından son derece önemlidir. Ulaşımın hangi araçla sağlandığına dair bilgileri de sunmak gerebilir. Yapılan ulaşımın uçak, otobüs, tren vb ulaşım aracı ile gerçekleştiğini teyit etme durumudur.

Meksika vizesi almak isteyen kişilerce seyahat için bir diğer önemli evrak seyahat sağlık sigortası olacaktır. Kişinin ülkeye seyahat ediş süreci, ülkesine dönüşü, acil müdahale gerektiren durumları ve hastane masrafı olarak uzayan bir fiyat teminatı ister. Detaylı bilgiyi Vize Merkezi ofislerinden edinebilirsiniz. Başvuru esnasında sizden beklenen liste bunlar olup, sorun yaşadığınız her noktada biraz daha zaman kaybetme durumunda kalabilirsiniz. Güvendiğiniz bilgileri, etkin ve hızlı bir paylaşımla, doğru bir kaynaktan yapmak istediğiniz takdirde Vize Merkezini ziyaret etmeniz işlemlerinizi kolaylaştırmak adına sizi katkı sağlayacaktır.

Meksika vizesi almak için Vize Merkezi ile yürütülen çalışmalar pek çok kazanç sağlamış olmaktadır. Değişen ve farklılık gösteren bilgilerin tarafınıza ulaşması, Meksika vizesi için de önemli bir aşamadır. Vize merkezi uzmanlarının tarafınızla kurduğu iletişim, sizleri doğru bir kanaldan hedefe götürmek içindir. Zaman kaybetmeden ve kafanızda yer etmiş olan sorulara yanıtsız kalmamak adına, en doğru aşama hiçbir sorun yaşamadan Meksika vizesi başvurusunu olumlu kılmak için hazırlık aşamasına başlamak olacaktır. Bu aşamada, sizin konforunuz ve görüştüğünüz uzmanın size belirttiği kriterler üzerine evraklarınızı kolaylıkla Vize Merkezine teslim edebilir, işlem sonunda da haberdar edilirsiniz. Meksika vizesi başvurusunda gerekli görülen evraklar, seyahat amacınızı ön plana çıkaran ve uygunluğuna göre başvuru yapılan vize türü rahat bir seyahat öncesinde sağladığınız kazançtır. 

 

 

 

daha fazla göster

Meksika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
B.K. 11/10/18, 16:51
Merhabalar, Amerikan vizesi ile Meksika'ya giriş yaparken ek bir vizeye gerek var mı?
Cevabı Görüntüle
B.T. 01/09/18, 04:26
Merhabalar,

17 Eylül'de Meksika'ya , 27 Eylül'de Meksika'dan Küba'ya geçip ardından 3 Ekim'de tekrar Meksika'ya döneceğim.Sanırım Meksika'ya ikinci girişim için çoklu giriş vizesi almam gerekiyor.Şirketiniz bu konuda yardımcı olabilir mi ?
Cevabı Görüntüle
Y. A. 29/08/18, 08:59
Merhabalar Meksika vizesi için yardımlarınız rica ediyorum. Kıbrısta yaşıyoruz, Erkek arkadaşım Kıbrıslı rum pasaportu var. Benimde Türk ve Yunan pasaportum var ayriyeten kıbrıs vatandaşlığımda var bu adımlarda nereye nasıl başvuru yapacağımızı bilmiyoruz mail yoluyla yapmamız gerekenleri bize anlatırsanız çok seviniriz.
Cevabı Görüntüle
B.D. 20/07/18, 10:27
Pasaportumda seyahat tarihlerimi kapsayacak şekilde Schengen Vizem bulunuyor. Meksika'ya giriş yapabilmek için bu Schengen vizesi yeterli midir? Ayrıca Meksika vizesi almam gerekir mi?
Cevabı Görüntüle
G.S. 16/07/18, 13:34
iyi günler, Veracruz limanından gemiye katılması gerekli olan gemi personelimize daha önce de çok kez yaptığımız gibi e-vize başvurusu yaptık fakat 5 kişiye alabilmemize rağmen 1kişiye alamadık. Başvuruyu farklı bilgisayarlardan farklı zamanlarda farklı tarayıcılarda ve hatta akıllı telefonlarla denedik fakat sonuç değişmedi. Bu konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz? bizzat başvuru yapılması gerekiyorsa gerekli evrakları ve randeyu alma konusunda önerilerinizi bekliyorum.
Telefon