Meksika Turistik Vize

Meksika Turistik Vize

Meksika Turistik Vize başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi uzman kadrosu ile en doğru şekilde gerçekleştirebilir ve süreç sona erene kadar takibini yapabilirsiniz. Meksika vize işlemlerine dair detaylı bilgi almak veya başvuru işlemlerini başlatmak için [email protected] e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Meksika sınırları içerisine turistik amaçlı seyahat edecek T.C. Umuma Mahsus Pasaport sahibi vatandaşlarımızın başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilmektedir. Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu hamili vatandaşlarımızın başvuru işlemlerini doğrudan temsilciliğe veya yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri Meksika seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 

Meksika Turistik Vize 

Meksika turist vizesi başvurusunun olumlu olarak sonuçlanması halinde 30 gün içerisinde Meksika sınırları içerisine tek giriş hakkı doğrultusunda seyahat edilebilmekte ve 180 gün süreli olarak ikamet gerçekleştirilebilmektedir. Meksika turistik e-vize başvuruları seyahat tarihinin en fazla 30 gün öncesinden yapılabilmektedir. Meksika online vizesi sahibi olarak seyahat edilebilmesi için söz konusu havayolu şirketinin SAE sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. Denizyolu ve karayolu ile yapılacak seyahatlerde Meksika e-vizesi geçerli sayılmamaktadır. 

Meksika turistik vizesi başvuru işlemleri sırasında gerekli evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Talep edilen belgelerin kurumumuza iletilmesi halinde evraklar Vize Merkezi Meksika vize temsilcilerimiz tarafından düzenlenerek başvuruya hazır hale getirilmektedir. Böylece herhangi bir hata veya eksiklik gözlemlenmesi halinde başvuru sahibi ile iletişime geçilmesi nedeniyle süreç en doğru şekilde tamamlanmış olmaktadır. 

Meksika turistik vizesinin tanıdığı vize süresinden daha fazla ülke sınırları içerisinde kalınacak olması halinde söz konusu sürenin uzatılması gerekmektedir. Vize uzatma işlemlerinin var olan vize süresi sona erme tarihine en az 30 gün kala gerçekleştirilmesi ve talebi destekleyen geçerli nedenlerin sunulması gerekmektedir. 

Meksika Turistik E-Vize Gerekli Evrakları 

 • Vize Takip Formu (Gerçeğe uygun bilgiler eşliğinde eksiksiz olarak doldurulması ve imzalı bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.)
 • Meksika Vizesi Bilgi Formu (Söz konusu formun eksiksiz olarak doldurulması ve imzalanması gerekmektedir.)
 • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Sureti,
 • Kişisel bilgilerin yer aldığı en az 6 ay daha geçerliliği bulunan, renkli olarak taratılmış Pasaport Sureti belgelerinin eksiksiz olarak kurumumuza ulaştırılmasının ardından başvuru işlemleri başlatılmaktadır. 

Meksika Turist Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Meksika vize başvuru işlemleri sırasında yetkili vize merkezlerinin başvuru işlemlerini değerlendirmesi söz konusu olmamaktadır. Vize başvurularını değerlendirme Meksika Büyükelçiliği ve Meksika Konsolosluğu yetki alanı içerisindedir. 
 • Meksika online turistik vize başvurusunun kabul edilebilmesi için seyahatin SAE sistemi dahilinde olan bir havayolu şirketi ile gerçekleşecek olması gerekmektedir. Meksika e-vizesi ile ülke sınırları içerisine denizyolu ve karayolu üzerinden giriş yapılamamaktadır. 
 • Meksika Turistik Vize, Meksika Ticari Vize, Meksika Öğrenci Vizesi, Meksika Transit Vizesi gerektiren veya muhabir olarak ve dini amaçlı seyahatler için Meksika e-vizesi sahibi olarak ülke sınırları içerisine giriş yapılabilmektedir. 

Meksika turist vizesi başvuru işlemlerini Vize Merkezi Meksika vize temsilcilerimiz ile en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz! 

Meksika ile ilgili sizden gelen sorular

6 sorudan en popüler 6 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Meksika online vize
  U.H., 23 Eyl 2021, 18:41

  Merhabalar, Meksika online vize başvuruları hakkında bilgi alabilir miyim? Hangi seyahatler için bu şekilde başvuru yapabiliyoruz ve bu toplamda ne kadar zaman alıyor? Uygun olması durumunda ben de bu yolu tercih ederek başvuru yapabilirsem eğer işlemler benim için daha az yorucu olur diye düşünüyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika Turistik Vize 2021
  H.L., 14 Oca 2021, 17:36

  Merhabalar, Meksika turistik vize 2021 yılında alabilmemiz mümkün müdür? Doktorum kendi ofisim var. Bordo pasaportum var. Ne kadar ödeme yapmam gerekir? Ne kadar zamanda çıkar? Konsolosluğa şahsen başvuru yapmama gerek var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika vize gerekiyor mu
  A. Değirmen, 01 May 2020, 17:04

  Merhaba, Meksika’ya seyahat edebilmek için meksika vize gerekiyor mu acaba? Benim bordo pasaportum var turistik gezi için seyahat etmek istiyorum. Vize gerekiyorsa başvuru işlemini nasıl ve nereye yapmam gerekiyor? Bu süreç çok uzun sürüyor mu ve siz yardımcı oluyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Tulum Meksika vize
  G. Topdağ, 01 May 2020, 16:36

  Merhaba ben turistik gezi amacıyla Meksika seyahat edeceğim. Yeşil pasaportum var, Tulum Meksika vize istiyor mu? İstiyorsa başvurumu nasıl yapabilirim? Siz bu işlemler sırasında nasıl yardımcı oluyorsunuz bu konuda bilgi alabilir miyim? Buradan bilgi veriyor musunuz yoksa direkt sizi aramam veya mail mi atmam gerekiyor emin olamadım. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim ve iyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika vizesi için sadece online başvuru yeterli mi?
  E.S., 29 Oca 2019, 20:21

  İyi akşamlar, Meksika vizesi için sadece online başvuru yeterli mi? Konsolosluk veya elçiliğe gitmeye gerek var mı ? Ayrıca vize başvurusu onaylandıktan sonra mı vize başvuru ücretini ödememiz gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Amerikan Vizesi İle Meksika'ya Giriş Yapılabilir Mi?
  B.K., 11 Eki 2018, 16:51

  Merhabalar,Amerikan Vizesi İle Meksika'ya Giriş Yapılabilir Mi? ek bir vizeye gerek var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Meksika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp