Meksika Turistik Vize

Meksika Turistik Vize başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi uzman kadrosu ile en doğru şekilde gerçekleştirebilir ve süreç sona erene kadar takibini yapabilirsiniz. Meksika vize işlemlerine dair detaylı bilgi almak veya başvuru işlemlerini başlatmak için online@vizemerkezi.com e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Meksika sınırları içerisine turistik amaçlı seyahat edecek T.C. Umuma Mahsus Pasaport sahibi vatandaşlarımızın başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilmektedir. Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu hamili vatandaşlarımızın başvuru işlemlerini doğrudan temsilciliğe veya yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri Meksika seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 

Meksika Turistik Vize 

Meksika turist vizesi başvurusunun olumlu olarak sonuçlanması halinde 30 gün içerisinde Meksika sınırları içerisine tek giriş hakkı doğrultusunda seyahat edilebilmekte ve 180 gün süreli olarak ikamet gerçekleştirilebilmektedir. Meksika turistik e-vize başvuruları seyahat tarihinin en fazla 30 gün öncesinden yapılabilmektedir. Meksika online vizesi sahibi olarak seyahat edilebilmesi için söz konusu havayolu şirketinin SAE sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. Denizyolu ve karayolu ile yapılacak seyahatlerde Meksika e-vizesi geçerli sayılmamaktadır. 

Meksika turistik vizesi başvuru işlemleri sırasında gerekli evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Talep edilen belgelerin kurumumuza iletilmesi halinde evraklar Vize Merkezi Meksika vize temsilcilerimiz tarafından düzenlenerek başvuruya hazır hale getirilmektedir. Böylece herhangi bir hata veya eksiklik gözlemlenmesi halinde başvuru sahibi ile iletişime geçilmesi nedeniyle süreç en doğru şekilde tamamlanmış olmaktadır. 

Meksika turistik vizesinin tanıdığı vize süresinden daha fazla ülke sınırları içerisinde kalınacak olması halinde söz konusu sürenin uzatılması gerekmektedir. Vize uzatma işlemlerinin var olan vize süresi sona erme tarihine en az 30 gün kala gerçekleştirilmesi ve talebi destekleyen geçerli nedenlerin sunulması gerekmektedir. 

Meksika Turistik E-Vize Gerekli Evrakları 

  • Vize Takip Formu (Gerçeğe uygun bilgiler eşliğinde eksiksiz olarak doldurulması ve imzalı bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.)
  • Meksika Vizesi Bilgi Formu (Söz konusu formun eksiksiz olarak doldurulması ve imzalanması gerekmektedir.)
  • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Sureti,
  • Kişisel bilgilerin yer aldığı en az 6 ay daha geçerliliği bulunan, renkli olarak taratılmış Pasaport Sureti belgelerinin eksiksiz olarak kurumumuza ulaştırılmasının ardından başvuru işlemleri başlatılmaktadır. 

Meksika Turist Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Meksika vize başvuru işlemleri sırasında yetkili vize merkezlerinin başvuru işlemlerini değerlendirmesi söz konusu olmamaktadır. Vize başvurularını değerlendirme Meksika Büyükelçiliği ve Meksika Konsolosluğu yetki alanı içerisindedir. 
  • Meksika online turistik vize başvurusunun kabul edilebilmesi için seyahatin SAE sistemi dahilinde olan bir havayolu şirketi ile gerçekleşecek olması gerekmektedir. Meksika e-vizesi ile ülke sınırları içerisine denizyolu ve karayolu üzerinden giriş yapılamamaktadır. 
  • Meksika Turistik Vize, Meksika Ticari Vize, Meksika Öğrenci Vizesi, Meksika Transit Vizesi gerektiren veya muhabir olarak ve dini amaçlı seyahatler için Meksika e-vizesi sahibi olarak ülke sınırları içerisine giriş yapılabilmektedir. 

Meksika turist vizesi başvuru işlemlerini Vize Merkezi Meksika vize temsilcilerimiz ile en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz! 

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6417