Diyarbakır

Telefon

+908504601584

Meksika Vize Merkezi, Diyarbakır

Meksika vizesi Diyarbakır şubemize hoş geldiniz. Bu sayfa, Meksika vize başvurusunu Diyarbakır’dan yapacak kişiler için düzenlenmiştir. Meksika’ya seyahat edecek vatandaşların bu sayfada yer alan konularda bilgi sahibi olması gerekmektedir. Ardından vize işlemlerinizin başlatılması ya da her türlü bilgi talepleriniz için +90 (850) 460 15 84 numaralı hattı arayarak ya da [email protected] adresinden e-posta yoluyla temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Meksika’ya seyahat edecek diplomatik pasaport sahibi vatandaşlar vizeden muaftır. Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Umumi Pasaport sahibi vatandaşlar ise turistik, ticari, transit ya da eğitim gibi amaçlarla yapacakları Meksika seyahatlerinde geçerli bir vizeye sahip olmalıdır. Vatandaşların belirli şartlara uyması halinde elektronik vize ile seyahat edebilmesi mümkündür. Vize işlemlerinin başlatılabilmesi için, başvuru sahibinin başvuru evraklarını kargo ya da e-mail yoluyla iletmesi yeterlidir. Meksika vizesi için konsolosluk randevusu alıp parmak izi vermek için şahsen gelmenize gerek yoktur. Evrakları iletmeniz halinde Diyarbakır Meksika vizesi işlemleri Vize Merkezi temsilcileri tarafından konsolosluk şartlarına en uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Meksika Vizesi -Diyarbakır

Diyarbakır’dan Meksika’ya vize almak isteyen kişiler için öncelikle bir vize başvurusu yapılmaktadır. Belirli koşullara uymaları halinde; 30 güne kadar olan seyahatlerinde tek girişli Meksika e-vize ile seyahat edebilmeleri mümkündür. Vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnızca diplomatik temsilcilere aittir. Elektronik vize kapsamında seyahat edecek vatandaşların Meksika Konsolosluğu’ndan randevu alıp şahsen gelmelerine gerek yoktur. Meksika vizesi Diyarbakır şubesiden vize başvurusu yapacak kişilerin gerekli evrakların taramalarını [email protected] adresine ulaştırmaları yeterlidir. Gerekli işlemler başvuru sahibi adına Vize Merkezi temsilcileri tarafından titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Vize başvurusu yapmanın ilk şartı; vize türünün doğru belirlenmesidir. Meksika vize türleri seyahat amacına bağlı değişiklik göstermektedir. Vize türünün yanlış belirlenmesi vize reddi gerekçesidir. Bu sebeple başvurudan önce vize türü seyahat amacına uygun olarak belirlenmelidir. Vize türleri şu şekildedir.

Hangi türde başvuru yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız; vize türleri hakkında bilgi almak için +90 (850) 460 15 84 numaralı hattan Meksika vizesi Diyarbakır şubesini arayabilir ya da [email protected] mail adresinden bilgi alabilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyarbakır’dan Meksika’ya vize başvurusunda bulunacak kişilerin birkaç adımda kolay bir şekilde vize almaları mümkündür.

  1. Adım: Vize Merkezi Diyarbakır şubemizdeki vize uzmanlarımızdan kendi adınıza oluşturulmuş bir evrak listesi talep ediniz.
  2. Adım: Uzmanların sizin adınıza oluşturduğu evrak listesini kontrol edip, gerekli formlar ile birlikte hazırlayınız.
  3. Adım: Evraklarınızı Vize Merkezi Diyarbakır şubesine kargo ya da [email protected] adresine e-mail yoluyla ulaştırınız.
  4. Adım: Bu işlemlerin ardından vizenizi teslim alabilirsiniz.

Gerekli başvuru evrakları konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Bazı durumlarda ek evrak talebi de söz konusu olabilir. Bu sebeple 0850 460 15 55 numaralı hattan temsilcilerimize ulaşabilir, sizin adınıza oluşturulmuş bir evrak listesi iletilmesini talep edebilirsiniz.

Vize temsilcileri gerekli vize işlemlerini sizin adınıza gerçekleştirdikten sonra onaylanan vizenizi e-mail yoluyla ulaştırmaktadır.

Meksika Vizesi için Gerekli Evraklar -Diyarbakır

Meksika vizesi Diyarbakır şubesinden başvuru yapacak kişilerin konsolosluğun belirlediği evrak listesini hazırlaması gerekmektedir. Sizin adınıza gerekli işlemlerin başlatılabilmesi adına pasaport taramanızı temsilcilerimize iletmeniz gerekmektedir. Başvuru evrakları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerde, 18 yaş altı çocuklarda ve kişinin statüsüne bağlı değişiklik göstermektedir. Bazı durumlarda ek evrak da talep edilebilir.

Diyarbakır Meksika vizesi için ortak başvuru evrakları aşağıdaki gibidir.

  • Pasaport: Vize işlemlerinin başlatılabilmesi için pasaport taramasının Vize Merkezi temsilcilerine iletilmesi gerekmektedir. Seyahat edilecek pasaportun minimum 6 daha geçerliliği olması şarttır.
  • Kimlik Taraması: Kimliğin arkalı önlü taraması diğer başvuru evrakları ile e-mail yoluyla iletilmelidir.
  • Banka Dekontu: Vize işlemlerinin tamamlanabilmesi adına vize bedelinin ödendiğine dair banka dekontunuzu paylaşmanız gerekmektedir.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanların oturum izni taramasını başvuru evrakları arasında sunmaları gerekmektedir.

Eksik evrakla başvuru alınmamaktadır. Bu sebeple temsilcilerimiz tarafından size iletilen listeye bağlı kalarak evrakları [email protected] adresine e-mail ekinde ya da kargo yoluyla iletebilirsiniz. Başvurunun hızlı bir şekilde yapılabilmesi adına evrakların taramasını ilettiğiniz e-mailin içeriğinde; seyahat tarihleri gibi detayları da belirtmeniz gerekmektedir.

Meksika Vize Ücretleri -Diyarbakır

Meksika vizesi Diyarbakır şubesinden yapılacak vize başvurularında gerekli evraklar arasında banka dekontu da yer almaktadır. Vize işlemlerinin yapılabilmesi adına konsolosluk tarafından belirlenen vize ücretinin ödenmesi ve ödendiğine dair banka dekontunun temsilcilerimize sunulması gerekmektedir. Meksika vize ücreti kişinin statüsü, uyruğu, talep edilen vize türü, seyahat süresi ve talep ettiği giriş – çıkış sayısı gibi bazı hususlara göre konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Bu durumlara bağlı vize ücretleri değişiklik gösterir. Bu sebeple net bir ücretten bahsetmek söz konusu değildir.

+90 (850) 460 15 84 numaralı hattı arayarak ya da [email protected] adresine e-mail göndererek Diyarbakır Meksika Vizesi temsilcilerimize ulaşabilir ve güncel vize ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Meksika Diyarbakır Şubesinin Çalışma Saatleri

Meksika Diyarbakır şubemizle görüşme yapmak ya da vize başvurusunda bulunmak için herhangi bir randevu oluşturmanıza gerek yoktur. Çalışma saatlerimiz içerisinde ihtiyaç duyduğunuz her an arayarak bilgi alabilirsiniz. Başvuru evrakları, vize ücretleri ve vize işlemlerine ilişkin her konuda e-mail yoluyla da bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Vize Merkezi Diyarbakır şubesi çalışma saatlerimiz aşağıdaki gibidir.

Hafta içi

Pazartesi:        08:30 – 18:30

Salı:                 08:30 – 18:30

Çarşamba:      08:30 – 18:30

Perşembe:      08:30 – 18:30

Cuma:             08:30 – 18:30

Hafta sonu

Cumartesi:      10:00 – 14:00

Meksika Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? -Diyarbakır

Meksika vizesi Diyarbakır şubesinden alınan başvurular değerlendirilmesi adına -konsolosluğa sunulmaktadır. Vize başvurusunu değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnızca konsolosluğa aittir. Konsolosluk yoğunluğuna göre vize süresi de değişiklik gösterebilir. Vize başvurusu yaparken bu durumu göz önünde bulundurmanız, herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına erkenden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Seyahat tarihinden 30 gün önce vize başvuru hakkınız da başlamaktadır. Dolayısıyla seyahatinize 1 aydan fazla varsa vize başvurusunda bulunamazsınız. Başvuru için ideal süresi seyahatten 20 gün öncesidir. Böylelikle vize işlemlerinde bir olumsuzluk yaşanması halinde seyahat etkilenmeyecektir. Vize başvuruları ortalama 2-3 içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu durum konsolosluğa bağlı değişeceği için net bir bilgi vermek söz konusu değildir.

Meksika Vizesi için Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar -Diyarbakır

Meksika’ya seyahat edecek vatandaşların birtakım hususlarda bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bunlardan ilki; seyahat belgesinin muhakkak pasaport olması gerektiğidir. Türkiye vatandaşları bazı ülkelere kimlikleri ile seyahat edebilmektedir. Fakat Meksika’ya seyahat edebilmek için en az 6 ay daha geçerli bir pasaporta ve vizeye sahip olmaları gerekmektedir.

Vize başvurunuz onaylandıktan sonra üzerinde herhangi bir işlem, düzenleme ya da değişim yapılamamaktadır. Bu sebeple Meksika vizesi Diyarbakır şubesine verdiğiniz bilgilerin ve evrakların doğru olduğundan emin olunuz.

Elektronik vize hava yolu ile yapılan seyahatlerde geçerlidir. Kara yolu ya da deniz yoluyla seyahat edecek vatandaşların e-vize ile giriş yapabilmesi mümkün değildir.

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi olarak Meksika seyahatlerinizde iyi yolculuklar dileriz…

Meksika Vize Merkezi Diyarbakır

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.