Meksika Ticari Vize

Meksika Ticari Vize

Meksika Ticari Vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız işlemlerini Vize Merkezi Meksika vize temsilcilerimiz aracılığıyla prosedüre uygun olarak gerçekleştirerek süreç boyunca takibini yapabilmektedir! 

Meksika Ticari Vizesi başvurusunda bulunacak T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden online olarak yapabilmektedir. Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaport sahipleri ticari vize başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirememektedir. Söz konusu kişilerin işlemlerini doğrudan temsilciliğe veya yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ile tamamlamaları gerekmektedir. 

Meksika Ticari Vizesi

Meksika sınırları içerisine iş toplantısı, mesleki eğitim, denetleme faaliyeti, firmalara ait teknik çalışmalar, fuar, konferans, yatırım alternatifleri üzerine araştırma, yatırım faaliyeti yürütme, bir şirketi temsil etme, şirketler arası ticari faaliyetleri yürütme gibi ticari nedenler doğrultusunda seyahat edilecek olması halinde Meksika Ticari Vize sahibi olunması gerekmektedir. Meksika Ticari Vize ile 30 gün içerisinde tek giriş hakkı ile ülke sınırları içerisine giriş yapılabilmekte ve 180 gün ikamet edilebilmektedir. 

Meksika vize işlemleri online olarak gerçekleştirilecek ise seyahat tarihinin en fazla 30 gün öncesinden başvurular kabul edilmektedir. Vize Merkezi Meksika vize temsilcilerimiz ile başvuru işlemlerini gerçekleştirecek olmanız halinde gerekli evrakları kurumumuza iletmeniz yeterli sayılmaktadır. Alanında uzman olan vize kadromuz gerekli evraklarınızı düzenleyerek başvuruya hazır hale getirmekte ve herhangi bir eksik veya hata görmesi halinde sizinle iletişime geçmektedir. Böylece başvuru işlemleri prosedüre uygun şekilde gerçekleştirilmekle birlikte süreç sona erene kadar takibi yapılabilmektedir. 

Meksika Ticari E-Vizesi Gerekli Evrakları

 • Vize Takip Formu (Gerçeğe uygun bilgilerle eksiksiz olarak doldurularak imzalı bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.)
 • Meksika Vizesi Bilgi Formu (Eksiksiz olarak doldurulması ve imzalanması gerekmektedir.)
 • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Sureti,
 • Kişisel bilgilerin yer aldığı en az 6 ay daha geçerliliği bulunan, renkli olarak taratılmış Pasaport Sureti belgelerinin eksiksiz olarak kurumumuza ulaştırılması gerekmektedir. 

Meksika Ticari Vize başvuru işlemleri sırasında Meksika sınırları içerisinde yer alan resmi ya da özel firmadan alınan davetiyenin sunulması gerekmektedir. Söz konusu davetiye içerisinde;

 • Davet edilen kişinin pasaport bilgilerine denk düşecek şekilde adı ve soyadı, 
 • Davet sahibi firmanın ismi ve Resmi Sicil Kaydı, Resmi Sicil Kaydı Numarası, faaliyet alanı ve kuruluş amacı, iletişim ve ulaşım bilgileri,
 • Davet edilen kişinin Meksika sınırları içerisinde katılacak olduğu proje ve faaliyet bilgileri,
 • Davet edilen kişinin Meksika’da ikamet edeceği faaliyet süresi,
 • Davet edilen kişinin Meksika’da bulunduğu süre boyunca tüm masraflarının davet sahibi firma tarafından karşılanacağının ve söz konusu faaliyet süresi sona erdikten sonra davetli kişinin kendi ülkesine döneceğinin güvencesi,
 • Davetiyeyi imzalayan kişinin fotoğrafı ve imzasının yer aldığı kimlik fotokopisi, 
 • Davet sahibi firmanın son 12 aylık banka hesap dökümü veya yatırım portföyünün aslı ile fotokopisinin yer alması şartı aranmaktadır. 

Meksika Ticari Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

 • Meksika seyahati nedeniyle yapılan vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi yalnızca Meksika Büyükelçiliği ve Meksika Konsolosluğuna aittir. Başvuru aşamasında profesyonel destek sağlayan vize başvuru merkezlerinin başvuru işlemlerinin değerlendirilmesi aşamasında herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır.
 • Meksika sınırları içerisine ticari nedenlerle yapılacak seyahatlerde e-vizenin geçerli olabilmesi için seyahatin SAE sistemine kayıtlı havayolu şirketi ile gerçekleşecek olması gerekmektedir. Denizyolu ve karayolu ile yapılan Meksika seyahatlerinde e-vize geçerli sayılmamaktadır. 

Meksika Ticari Vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak veya başvuru işlemlerini başlatmak için Vize Merkezi Meksika vize temsilcilerimiz ile [email protected] e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.  

Meksika Vizesi Evrak Listesi Telefonunuzda

Meksika ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Türk vatandaşları meksika vizesi ticari
  I. Kızmaz, 01 May 2020, 15:54

  Ben Türk vatandaşları Meksika vizesi ticari nedenlerle seyahat ettiğinde nasıl başvuruda bulunuyor bilmiyorum. Başvuru işlemlerini kendim yapmak istemiyorum çünkü hata yapabilme ihtimalim ve bu nedenle başvurumun reddedilmesi ihtimalim çok yüksek geliyor. Bu konuda sizden yardım almak istiyorum. Tüm işlemlerde destek sağlıyorsunuz değil mi bu konuda kısaca bir açıklama yapabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika Ticari Vizesi
  T. Acar, 01 May 2020, 15:17

  Merhaba, ben Meksika ticari vizesi başvurusunda bulunmak istiyorum. Daha önce hiç bir ülkeye ticari amaçlı olarak seyahat etmedim. Bu nedenle turistik vize başvurusundan ne gibi farklılıkları var bilmiyorum. Süreçle ilgili bilgi verebilirseniz ve bu konuda nasıl yardımcı olabileceğinizi açıklarsanız çok sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Meksika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp