Meksika Ticari Vize

Meksika’yı ticari olarak ziyaret etmek istiyorsanız Meksika Ticari Vizesi için başvuru yapabilirsiniz. Ticari faaliyetler şunlardır:

 • İş toplantılarına katılmak
 • Denetleme faaliyetleri
 • İş eğitimleri
 • Firmaların teknik çalışmaları
 • İş fuarlarına ve konferanslarına katılmak
 • Yatırım alternatifleri üzerine araştırma yapmak
 • Bir yatırım faaliyetini yürütmek
 • Bir şirketi temsil etmek
 • Şirketler arası ticari faaliyetleri yürütmek vb.

Meksika Ticari vizesi 180 gün geçerli olarak ve tek girişli verilmektedir. Bu süre içinde Meksika’ya giriş yapmanız gerekmektedir. Meksika’ya giriş yaptıktan sonra 180 gün boyunca ülkede kalabilirsiniz. Bazı durumlarda bu süre uzatılabilmekte ya da vize çok girişli olarak verilebilmektedir. Bunun için bazı koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Meksika Ticari vizesi almak istiyorsanız, başvurunuz online olarak yapılır ve vizeniz elektronik vize şeklinde çıkar. Bunun için pasaportunuzun Meksika e vize için uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Eğer pasaportunuz bordo yani umumi pasaport ise Meksika ticari vizeniz online başvuru yapılarak e-vize şeklinde alınabilir. Pasaportunuz yeşil yani hususi ya da gri yani hizmet pasaportu ise Meksika ticari vizenizi e-vize şeklinde alamazsınız. Hususi ve Hizmet pasaportu sahipleri başvurularını tüm başvuru evraklarını hazırladıktan sonra Meksika Konsolosluğu aracılığı ile yapmalıdır. Bu kişilerin vize başvuruları Meksika Konsolosluğu tarafından kabul edilirse, vizeleri elektronik ortamda e-vize olarak verilmeyecek, pasaportlarının içine basılacaktır.

Meksika Ticari Vizesi başvurusu yapmak için vize uzmanlarımıza danışmanızı tavsiye ediyoruz. Meksika e-vize başvurularında doldurulacak online formlarda herhangi bir hata yapmamak ve vizenizin çıkışında herhangi bir problem yaşanmaması için Vize Merkezi uzman kadrosuna çağrı merkezimizden ya da online@vizemerkezi.com e-posta adresine göndereceğiniz bir ileti ile ulaşabilirsiniz.

Meksika Ticari Vizesi için en önemli belgelerden biri, Meksika’daki firmadan alacağınız davetiyedir. Başvuran kişinin, Meksika’daki resmi ya da özel bir firmadan alacağı bu davetiyede aşağıdaki bilgilerin yer alması gerekmektedir:

 • Kişinin pasaportundakiyle aynı olacak şekilde adı ve soyadı
 • Davetiyeyi gönderen firmanın ismi ve Resmi Sicil Kaydı
 • Davetiyeyi gönderen firmanın Resmi sicil kaydı numarası
 • Davetiyeyi gönderen firmanın faaliyet alanı ve kuruluş amacı
 • Davetiyeyi gönderen firmanın adresi ve bütün iletişim bilgileri
 • Davet edilen kişinin (Meksika ticari vizesi başvurusu yapacak kişinin) Meksika’da katılacağı proje veya faaliyetin bilgisi
 • Davet edilen kişinin Meksika’da katılacağı faaliyetin tahmini süresi
 • Meksika’ya davetli olarak gidecek kişinin tüm masraflarının Meksika’da bulunduğu süre boyunca davetiyeyi gönderen firma tarafından karşılanacağının ve davetiyeyi gönderen firmanın, Meksika’daki faaliyet sona erdikten sonra davetli kişinin ülkesine döneceğine dair güvence verdiğini davetiyede mutlaka belirtmesi gerekmektedir.
 • Davetiye mektubunu imzalayan kişinin bir fotoğrafı ve imzasının bulunduğu resmi kimliğinin bir fotokopisi
 • Davetiyeyi gönderen firmanın son 12 aylık banka hesap özeti veya yatırım portföyünün aslı ve fotokopisi

Meksika Ticari vizesi başvurunuzu yapmadan önce lütfen vizenizin elinizde olacağı tahmini tarihi göze alarak buna göre başvuru yapınız. Gerekli işlem süresi ile ilgili ayrıntılı bilgileri vize uzmanlarımızdan alabilirsiniz. Meksika Ticari Vizesi için Meksika Konsolosluğu tarafından öngörülen en erken başvuru tarihi seyahatinizden en fazla 30 gün öncesidir. Online olarak yapılacak başvurunun sistem tarafından kabul edilebilmesi için lütfen bu tarihten önce başvuru yapmayınız. Aksi takdirde sistem başvurunuzu kabul etmeyecektir. Bununla birlikte Meksika Ticari vizesi için yapacağınız başvurunuzu lütfen seyahatinize çok kısa bir süre kala yapmayınız. Meksika Ticari Vizesi başvurunuz online olarak yapılacak ve vizeniz elektronik ortamda gönderilecektir. Bu nedenle eğer online sistemde bir hata ve teknik aksaklık oluşursa ya da başvuru yapmak istediğiniz tarih Meksika Konsolosluğu’nun çalışmadığı bir tarihe denk gelirse, vize başvurunuz bekletilebilir ve Meksika ticari vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Meksika online vize başvurusu vize uzmanlarımız tarafından yapıldıktan sonra Meksika Ticari vizesniz 2 iş günü içinde çıkmaktadır. Bu süre tamamen Meksika Konsolosluğu’na bağlıdır. Konsolosluktan veya sistemsel sebeplerden dolayı gecikmeler yaşanabilir.

Dikkat! Meksika ticari vizeniz Meksika e vize olarak çıkacaktır. Bu nedenle alacağınız elektronik vize ile yalnızca havayolu kullanarak Meksika’yı ziyaret edebilirsiniz. Meksika’ya karayolu ile gitmek isteyen kişiler veya havayolu ile başka bir ülkeye gittikten sonra oradan kara veya deniz yolu ile Meksika’ya geçecek olan kişilerin Meksika ticari vize almak istemeleri durumunda yapmaları gereken başvuru elektronik vize başvurusu değildir. Gerekli tüm evrakları temin ettikten sonra en yakınlarındaki Meksika Konsolosluğu aracılığı ile vize başvurularını yapmaları gerekmektedir. Bu durumda Meksika Ticari vizeniz elektronik ortamda verilmeyecek, pasaportunuza basılacaktır.

Önemli Uyarı! Alacağınız Meksika Ticari vizesi e-vize olarak verilecektir. Meksika E-vizeniz ile Meksika’ya yalnızca havayolu kullanarak seyahat edebilirsiniz. Bu noktada Meksika’ya seyahat etmek için uçak biletlerinizi alacağınız havayolu firmasının mutlaka SAE sistemine kayıtlı ve SAE uyumlu bir havayolu firması olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Meksika’ya seyahat edeceğiniz havayolu şirketi SAE uyumlu değilse, online olarak başvuru yapılan ve elektronik ortamda gönderilen Meksika e-vizenizi okuyamayacak ve bu nedenle Meksika sınırlarına giriş yapamayacaksınız. Lütfen uçak biletlerinizi almadan önce havayolu şirketinin SAE sistemine kayıtlı olup olmadığını araştırınız ve biletlerinizi SAE uyumlu bir havayolu şirketinden alınız.

Meksika ticari vizesi için doldurulacak tüm formlarda ve belgelerde adınız ve soyadınız pasaportunuzda nasıl yer alıyorsa o şekilde yazılmalıdır. Pasaportunuzda yer alan bilgiler ile başvuru form ve belgelerinizde yer alan bilgiler birbirine uymadığı takdirde, Meksika ticari vizesi başvurunuz Meksika Konsolosluğu tarafından reddedilecek ve e-vizeniz gönderilemeyecektir. Herhangi bir problem yaşamamak için özellikle isim ve soy isim konusunda pasaportunuzda yer alan şekle sadık kalmanız gerekmektedir.

Meksika Ticari Vizesi için Meksika Konsolosluğu tarafından belirlenen geçerlilik süresinden daha uzun bir süre Meksika’da kalmak istiyorsanız, vize uzatımı için başvuru yapabilirsiniz. İlk olarak vize uzatımı başvurunuzu vizenizin süresi bitmeden 30 gün önce yapmış olmanız gerekmektedir. Meksika ticari vizenizin bitmesine 30 günden az kaldıysa vize uzatımı başvurusunda bulunamazsınız. Vize uzatımı başvurunuz sırasında Meksika’da neden vize sürenizden daha fazla bir süreyle kalmak istediğinize dair geçerli sebepler öne sürmeli ve Meksika’da ekstra kalacağınız süre için ekonomik olarak yeterli kaynaklara sahip olduğunuza dair bazı kanıtlar sunmanız gerekecektir.

Meksika Ticari Vizesi başvurunuz kabul edilir ve elektronik vizeniz Meksika Konsolosluğu tarafından gönderilirse, Meksika’ya seyahat edebilirsiniz. Ancak bu Meksika topraklarına kesin olarak giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Meksika’ya giriş yapabilmeniz, Meksika Göçmenlik ve Sağlık yetkililerinin hakkınızda vereceği karara bağlıdır.

Vize Merkezi vize uzmanlarımız tarafından yapılacak Meksika Ticari Vizesi başvurunuzla ilgili tüm işlemler tamamen vize uzmanlarımız tarafından yürütülecek ve sonuç olarak vizenizin onaylanıp onaylanmaması ile ilgili karar Meksika Konsolosluğu tarafından verilecektir. Vizeniz onaylanırsa elektronik ortamda gönderilecek, reddedilmesi durumunda yalnızca bir açıklama gönderilecektir. Vize başvurunuzun kabul edilmesi veya reddedilmesi konusunda karar vermeye yetkili tek kurumun Meksika Konsolosluğu olduğunu unutmayınız.

Meksika Konsolosluğu başvurunuz sırasında sizden her zaman için ekstra belge talebinde bulunabilir. Lütfen böyle durum olduğunda vize uzmanlarımız eşliğinde istenen belgeleri tamamlayarak eğer bildirildiyse bildirilen süre içinde Meksika Konsolosluğu’na ulaştırmanız gerekmektedir.

Meksika Vizesi online başvuru için gerekli evraklar

 • En az altı ay geçerli bordo (umumi) pasaport.
 • Tam ve doğru olarak doldurulmuş Meksika Vizesi Bilgi Formu.
 • Arkası beyaz fon, güncel, biyometrik fotoğraf (taranmış hali).
 • Pasaportun ilk ve son sayfasının taranmış hali)
 • TC Kimlik / TC Nüfus Cüzdanı fotokopisi (taranmış hali)
 • Meksika’daki firmadan alınmış davetiye mektubu

 

Meksika Vizesi İle Önemli Bilgiler

►Meksika Vizesi başvurularınızla ilgili kabul etme ya da reddetme kararını verebilecek tek yetkili kurum yalnızca Meksika Konsolosluğu’dur.

►Meksika e vize ile Meksika’ya seyahat edebilmeniz için yalnızca havayolunu kullanabilirsiniz ve kullanacağınız havayolu şirketinin SAE uyumlu bir havayolu şirketi olması gerekir.

►Meksika e vize başvurusu yapabilmeniz için Meksika Hükümeti’nin elektronik vize kolaylığı sağladığı ülkelerden birine ait uygun pasaport veya seyahat belgesine sahip olmanız gerekir.

►Meksika’ya havayolu ile seyahat etmeyi planlamıyorsanız elektronik vize sizin için uygun olmayacaktır. Başvuru için gerekli evraklarınızla birlikte Meksika Konsolosluğu aracılığı ile başvuru yapmanız gerekir.

►Meksika e vize başvurunuz kabul edilirse 30 gün boyunca geçerli olacak şekilde verilmektedir. Vizenizin verildiği tarihten itibaren 30 gün içinde Meksika’ya seyahat edebilirsiniz ve 180 gün Meksika’da kalabilirsiniz.

► Turistik, eğitim, ticari, transit, muhabir veya dini olarak Meksika’yı ziyaret etmek istiyorsanız ve havayolu kullanacaksanız Meksika e vize için başvuru yapabilirsiniz.

►Meksika vizeleri ile ilgili tüm bilgilere ve işlem süreçlerine web sitemizde bulunan Meksika bölümünden ve alt başlıklarından ulaşabilirsiniz.

►Türkiye’de bulunan tüm şehirlerden Meksika vizesi başvurularınızı Vize Merkezi aracılığı ile hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

►Hemen Meksika Vizesi başvurusu yapmak veya vize hakkında bilgi almak için Vize Merkezi çağrı merkezimizi arayabilir veya e-posta adreslerimize bir ileti göndererek vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

►Meksika e vize başvurunuz olumlu olarak sonuçlanırsa talebinizle tarafınıza e-posta olarak gönderilebilmektedir.

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon