Gaziantep

Telefon

+908504601584

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Meksika Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu web sayfası Meksika Vizesi başvurularını Gaziantep Vize Merkezi ile yapacak kişiler için özel olarak hazırlanmıştır. Lütfen bu sayfayı başvuru yapmadan önce iyice okuyunuz. Meksika Vizesi başvurunuzu Gaziantep şubemizden yaparken süreçle ilgili ön bilgi sahibi olmanız açısından bu sayfayı okumanız önem taşımaktadır. Daha sonra Meksika Vizesi başvurularınızı Vize Merkezi Gaziantep şubemizi arayarak yapabilir, e-posta gönderebilir veya bizzat şubemizi ziyaret ederek vize uzmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz.

4 adımda Meksika Vizesi başvurusunu tamamlamak:

  1. Adım: Meksika Vizesine başvurmanız için gerekli evrak listesini Gaziantep şubemizdeki vize uzmanlarımızdan talep edin.
  2. Adım: E-postadaki talimatlara uyarak evrakları tedarik edin ve formları doldurun.
  3. Adım: Tüm hazırlık sürecini bitirdiğinizden emin olduktan sonra evrak ve formları Vize Merkezi Gaziantep şubemize dilediğiniz şekilde ulaştırın.
  4. Adım: Meksika vizenizin ilerleyen süreciyle ilgili vize uzmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz onaylandıktan sonra tercih ettiğiniz şekilde teslim alın.

Vize Merkezi Gaziantep şubesinden Meksika Vizesi başvuru evrakları:

Web sitemizin Meksika başlıkları altındaki tüm Meksika vizesi türlerinde hazırlamanız gereken evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Bu listelerden yararlanarak evraklarınızı hazırlamanız mümkündür. Ancak kişisel durumunuz ve Meksika’ya gitmekteki seyahat amacınız (turistik, ticari, transit veya eğitim gibi) evrak listesinin size özel olarak farklılaşmasını sağlayacaktır. Bu nedenle lütfen bu bilgilerinizi vize uzmanlarımıza verdikten sonra sizin için özel olarak hazırlanacak evrak listesini vize uzmanlarımızdan talep ediniz. Alacağınız bu evrak listesini rehber alarak tüm evraklarınızı tedarik edebilir aynı zamanda doldurmanız gereken formları da aynı e-postada bulabilirsiniz. Bu e-posta talebiniz halinde en kısa sürede vize uzmanlarımız tarafından e-posta adresinize aktarılacaktır.

En önemli başvuru evrakınız olan pasaportunuzun Meksika Vizesi için uyumlu olup olmadığını kontrol ettirmeniz de gerekmektedir. Meksika Vizesi, online başvuru yapılarak e-vize şeklinde alınacağı için pasaportunuzun bu vize için uygun olması gerekmektedir. Herhangi bir aksi durum olmaması halinde evrak listesinin bulunduğu e-postadaki tüm evrakları tedarik etmeli, formları da doldurmalısınız. En kısa zamanda hazırladığınız bu evrakları Vize Merkezi Gaziantep şubemizdeki görevli vize uzmanlarımıza dilediğiniz yoldan ulaştırmalısınız. Dilerseniz bizzat Gaziantep şubemizi ziyaret ederek vize uzmanlarımıza elden teslim edebilir, dilerseniz kargo veya kurye yoluyla şubemize ulaşmasını sağlayabilir dilerseniz fiziksel olarak ulaştırmanız gereken bir evrak bulunmaması durumunda vize uzmanlarımıza da danışarak evraklarınızın e-posta olarak ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Tüm evraklarınızın Gaziantep şubemize ulaşmasından itibaren Meksika Vizesi başvuru işlemlerinize başlanacaktır.

Vize Merkezi Gaziantep Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi & Cuma Günleri Arası: 08.30 & 18.30
  • Cumartesi Günü: 10.00 & 14.00

Mesai saatleri içinde olmak şartıyla herhangi bir randevu almadan Vize Merkezi Gaziantep şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Vize uzmanlarımızla görüşerek vize başvurularınızı yapmanız için önceden bilgi vermenize ya da vize uzmanımızdan randevu almanıza gerek yoktur. Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Siirt, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Kilis, Osmaniye illerinden vize başvurusu yapmak isteyen herkes Gaziantep şubemizden başvuru yapabilir.

Meksika Vizesi başvurum için seyahat tarihimden ne kadar önce başvuru yapmalıyım?

Meksika vizesi için başvuru yapmak üzere Vize Merkezi Gaziantep şubemizle iletişime geçmeden önce lütfen belirlediğiniz seyahat tarihi ile başvurmak istediğiniz tarihi karşılaştırarak aralarında uygun bir zaman olduğundan emin olunuz. Bu uygun zaman 30 günden daha az olmalıdır çünkü Meksika Konsolosluğu’nun Meksika vizesi için en erken başvuru yapmanıza izin verdiği tarih, seyahat tarihinizden 30 gün öncesidir. Seyahatinize 30 günden daha uzun bir süre varsa, bu durumda Meksika Vizesi için başvuru yapamazsınız. Bu nedenle başvuru tarihinizden emin olmak için vize uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Ayrıca seyahatinize çok kısa bir süre kaldığında (1, 2 gün gibi) Meksika Vizesi başvurusu yapmak isterseniz, bu başvuru seyahatiniz açısından son derece riskli olacaktır. Bu şekilde yapılan başvurularda online sistemin hata vermesi veya konsolosluk kaynaklı gecikmeler nedeniyle vizenizin geç çıkması ve seyahatinizin gerçekleşememesi söz konusu olabilir. Bu şekilde aksaklıklar yaşamamanız için lütfen başvuru tarihinizi doğru olarak belirleyin veya vize uzmanlarımızdan konu ile ilgili destek alın.

Meksika Vizesi başvurunuz seyahat amacınıza uygun olarak yapılacaktır.

Meksika’ya hangi amaçla gittiğiniz, Meksika Vizesi başvurunuzda en başından beri belirleyici koşullardan biri olacaktır. Seyahat amacınızın turistik, ticari veya diğer herhangi bir amaca dayandığını lütfen öncelikle vize uzmanlarımıza doğru olarak aktarınız daha sonra da dolduracağınız formlarda doğru olarak belirtin. Tüm başvuru işlemlerinizin seyahat amacına göre ilerleyeceğini ve hazırlayacağınız evrakların buna göre oluşturulacağını hatırlatırız. Bu nedenlerle seyahat amacınız Meksika Vizesi başvurunuzun en başından beri belli olması gereken ve başvuru süreci bittikten sonra değiştiremeyeceğiniz bir etkendir. Vizenizin olumlu olarak sonuçlanmasını istiyorsanız lütfen seyahat amacınızı doğru olarak bildirin ve evraklarınızı bu seyahat amacına uygun olarak hazırlayın. Konuyla ilgili her zaman vize uzmanlarımızın yardımını isteyebilirsiniz.

Başvuru evraklarınızı doğru hazırlamanız çok önemlidir.

Vize Merkezi Gaziantep Şubesinde iletişime geçtiğiniz vize uzmanımız tarafından gönderilen e-postada yer alan evrak listesini hiçbir evrakı atlamadan hazırlayınız. Ayrıca doldurmanız gereken formlarda da hiçbir bilgiyi eksik bırakmadan giriniz. Evrak hazırlama sürecini tamamladığınızdan eminseniz, en kısa zamanda bu evrakları vize uzmanlarımıza iletmeniz gerekecektir. Meksika Vizesi için başvuru işlemlerinize başlayabilmeniz yolu evraklarınızın Vize Merkezi Gaziantep şubemize ulaşmasıdır. Söz konusu evrakları dilediğiniz gibi Gaziantep şubemize ulaştırmanız mümkündür.

Dilerseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Gaziantep şubemizi ziyaret edebilir, evraklarınızı vize uzmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra teslim edebilirsiniz. Şubemizi ziyaret etmeniz mümkün değilse evraklarınızı kurye veya kargo yoluyla vize uzmanlarımıza göndermeniz de mümkündür. Ayrıca fiziksel olarak göndermeniz gereken bir evrak bulunmadığı takdirde vize uzmanlarımızla görüşerek tüm evraklarınızı e-posta yoluyla iletme yoluna da gidebilirsiniz.

Meksika Vizesi başvurusu yapmadan önce otel ve uçak rezervasyonu yapmalı mıyım?

Online olarak Meksika e-vize başvurunuzu yapmak için Vize Merkezi Gaziantep şubemizde çalışacağınız vize uzmanlarımız sizden herhangi bir otel/uçak rezervasyonu istemeyecektir. Meksika e-vize için hiçbir başvuru formunda rezervasyon bilgili sorulmamakta, başvuru evrakları içinde rezervasyon belgeleri de istenmemektedir. Dolayısıyla Meksika Vizeniz çıkmadan önce otel-uçak rezervasyonu yapmayınız. Yapmanız halinde vizenizin çıkışıyla ilgili yaşanacak olumsuzluklardan dolayı özellikle satın aldığınız rezervasyonlarınızdan Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır.

Meksika Vizesi başvurusu ile ilgili notlar:

  • Meksika Vizesi için başvurunuzun vize uzmanlarımız tarafından yapılabilmesi için sizden istenen evrak listesinin eksiksiz olarak hazırlanmış olması, formların tam olarak doldurulmuş olması ve tüm bunların en kısa süre içinde Vize Merkezi Gaziantep şubemize iletilmiş olması gerekmektedir.
  • Meksika Vizesi başvurunuz online olarak yapılacağı ve e-vize olarak çıkacağı için pasaportunuzun bu vize türüne uyumlu olması gerekmektedir. Pasaportunuzun Meksika e-vize için uyumlu olup olmadığı bilgisi vize uzmanlarımız tarafından size bildirilecektir.
  • Sorunsuz bir şekilde Meksika e-vizeniz onaylandıktan sonra Meksika’ya seyahat etmek için bir havayolu şirketinden uçak bileti satın almak isterseniz lütfen SAE uyumlu havayolları tercih etmek zorunda olduğunuzu unutmayınız. Uçak biletinizi aldığınız havayolları SAE sistemine kayıtlı değilse Meksika e-vizenizi okuyamayacağı için seyahat etmeniz mümkün olmayacaktır. Lütfen konu ile ilgili vize uzmanlarımıza danışmaktan kaçınmayınız.

Meksika Vizesi online başvuru

Meksika Vizesi için başvurunuz online olarak yapılmaktadır ve Meksika e-vizeniz ortalama 2 iş günü içinde çıkmaktadır. Bazı durumlarda bu sürenin bir miktar uzayabilmesi ihtimali ortaya çıkabilmektedir. Meksika e-vizeniz çıkar çıkmaz vize uzmanlarımız size ulaşarak gerekli bilgileri aktaracaklardır. Bu aşamada sizin yapmanız gereken e-vizenizi nasıl teslim alacağınıza karar vermektir. Tamamen size bağlı olarak isterseniz Vize Merkezi Gaziantep şubemizi bireysel olarak ziyaret ederek vize uzmanlarımızla yüz yüze görüşüp e-vizenizi teslim alabilirsiniz. Şubemizi ziyaret etmek istemediğiniz durumlarda talimatınıza bağlı olarak kargo-kurye yoluyla kapınıza kadar gönderilmesini sağlayabilir ya da vize uzmanımızla görüşerek bir sakınca teşkil etmiyorsa e-posta olarak gönderilmesini de talep edebilirsiniz.

Meksika Vize Merkezi Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp