Meksika Vizesi Dilekçe Örnekleri

Meksika vize başvuru işlemleri dahilinde Meksika Vizesi Dilekçe Örnekleri üzerinden yola çıkılarak her başvuru için ayrıca vize talebini belirten belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir. Aşağıda Meksika Turistik ve Ticari vize başvurularına ilişkin dilekçe detaylarını açıklamış bulunmaktayız. Başvuru işlemleri ile ilgili bilgi almak veya başvuru sürecini başlatmak için kurumumuz Vize Merkezi ile 0212 970 05 82 numaralı telefon ve destek@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Meksika Vizesi Turistik Dilekçe 

Meksika sınırları içerisine turistik gezi amacıyla seyahat edecek kişilerin Meksika Konsolosluğuna hitaben turistik vize talep dilekçesi yazmaları gerekmektedir. Turistik vize talep dilekçesi yazarken aşağıda yer alan hususlara dikkat edilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

  • Dilekçe içerisinde Meksika seyahat amacı nedenlerinin net olarak ifade edilmesi gerekmektedir. Turistik gezi nedeninin, ülke sınırları ziyaret edilmek istenen yerlerin veya tur ile gezilecek olması halinde söz konusu tura ilişkin bilgi verilmesi oldukça önem arz etmektedir.
  • Vize talep dilekçesi içerisinde Meksika seyahat tarihleri bilgisinin açıkça belirtilmesi gerekmektedir. Meksika sınırları içerisine giriş ve çıkış yapılacak tarihlerin ulaşım rezervasyonları ile ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Meksika seyahat tarihleri dahilinde başka bir ülkeye geçiş yapılacak olması halinde söz konusu seyahate ilişkin bilgilerin de ibraz edilmesi gerekmektedir. 
  • Meksika seyahat sponsoru bilgisine dilekçe içerisinde yer verilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Meksika seyahat süresi boyunca oluşacak seyahat masraflarının nasıl ve kim tarafından karşılanacak olduğunun ilgili belgelerle ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. 

Meksika Turist Vizesi Dilekçe Örneği Turist Vizesi Dilekçe Örneği

Meksika Vizesi Dilekçe Örnekleri - İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

  • Meksika Turistik Vize başvurusunda bulunacak kişi SGK çalışanı ise, dilekçenin bağlı olduğu firmanın yetkili tarafından şirketin antetli kağıdına yazılması gerekmektedir. Dilekçe içerisinde başvuru sahibinin seyahat tarihleri süresince izin olduğunun belirtilmesi ve şirket yetkili tarafından kaşelenerek imzalanması zorunluluğu bulunmaktadır. 
  • Meksika Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci veya ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için bir sponsor sahibi olması gerekmektedir. Başvuru sahibinin birinci dereceden yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Meksika Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Seyahat sponsoru kişinin başvuru sahibinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacak olduğunu taahhüt eden Meksika turistik vize talep dilekçesi yazması gerekmektedir. 

Meksika Ticari Vize Dilekçesi 

Meksika sınırları içerisine iş toplantısı, konferans, alan araştırması, fuar gibi ticari amaçlarla seyahat edecek kişilerin başvuru aşamasında ticari vize talep dilekçesi ibraz etmeleri gerekmektedir. Ticari vize dilekçesinin Meksika Vizesi Dilekçe Örnekleri sayfası üzerinden gerekli bilgilere ulaşarak yazılması oldukça önem arz etmektedir. Söz konusu dilekçenin Meksika Konsolosluğuna hitaben aşağıda yer alan hususlara dikkat edilerek yazılması zorunluluğu bulunmaktadır.

  • Meksika Ticari Vize Talep Dilekçesinin personelini iş seyahatin gönderecek şirket yetkilisi tarafından şirketin antetli kağıdına yazılmasının ardından imzalı ve kaşeli olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. 
  • Ticari vize dilekçesi içerisinde seyahat amacı açıkça belirtilmelidir. Başvuru sahibinin Meksika sınırları içerisinde ticari nedenlerle katılacağı toplantı, konferans vb. etkinlikler hakkında dilekçe içerisinde detaylı olarak bilgi verilmesi gerekmektedir. 
  • Ticari dilekçe içerisinde başvuru sahibinin bağlı olduğu şirket ünvanı ve seyahat tarihleri bilgisinin verilmesi gerekmektedir. 
  • Ticari vize talep dilekçesi içerisinde başvuru sahibine ait seyahat masraflarının şirket tarafından karşılanacak olduğunun taahhüt edilmesi ve seyahate ilişkin tüm evrakların bir arada sunulması gerekmektedir. 

Meksika Ticari Vize Dilekçe Örneği Ticari Vize Dilekçe Örneği

Meksika Vize Başvurunuz Ret Kararı ile Sonuçlanmasın

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 7064