Bursa

Telefon

+908504601584

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Meksika Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa Ofisimize Hoş geldiniz.

Vize Merkezi Bursa şubesi ile çalışarak Meksika Vizesi almak isteyenlere özel olarak hazırlanmış bu sayfayı dikkatle okumanızı rica ediyoruz. Daha kolay ve pratik olarak başvuru yapmak ve başvuru süreciyle ilgili genel bilgilere sahip olmanız için bu sayfayı incelemeniz son derece önemlidir. Daha sonra Meksika Vizesi başvurunuzu yapmak için Vize Merkezi Bursa şubemizi bizzat ziyaret edebilir, çağrı merkezini arayabilir veya e-posta adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Meksika Vizesi başvurusu için izlemeniz gereken temel 4 adım:

  1. Adım: Vize Merkezi Bursa şubesindeki vize uzmanları ile iletişime geçin ve evrak listesi e-postasını talep edin.
  2. Adım: Vize uzmanımızın gönderdiği e-postadaki talimatları yerine getirin. Evrakları temin edin, formları doldurun.
  3. Adım: İstenen her şeyi yerine getirdikten sonra Vize Merkezi Bursa şubesiyle iletişime geçerek evrakları şubemize ulaştırın.
  4. Adım: Meksika vizeniz onaylandıktan sonra Bursa şubesiyle iletişime geçerek vizenizi teslim alın.

Vize Merkezi Bursa şubesinden Meksika Vizesi almak için hazırlanacak evraklar:

Meksika vizesi başvurunuz hangi türde olursa olsun, hazırlamanız gereken evrak listesi web sitemizin Meksika başlıkları altında mevcuttur. Buradaki evrak listelerinden her zaman faydalanabilirsiniz. Meksika’ya turistik, ticari, transit ve eğitim için gitmek isteyebilirsiniz. Seyahat amacınız ve kişisel durumunuz hazırlamanız gereken evrakları farklılaştırabilir. Bu amaçla lütfen vize uzmanlarımıza tüm kişisel bilgilerinizi ve seyahat amacınızı aktardıktan sonra kendilerinden kişiselleştirilmiş evrak listesini istemeyi unutmayınız. Vize uzmanlarımız geciktirmeden evrakların ve formların bulunduğu e-postayı tarafınıza iletecektir.

Ek olarak pasaportunuzun Meksika e-vizeye uygun olup olmadığını da lütfen vize uzmanlarımıza danışınız. Herhangi bir sorun olmaması durumunda e-postadaki listeye sadık kalarak evraklarınızı ve formlarınızı hazırlayınız. Hazırlık sürecinde vize uzmanlarımızdan her zaman yardım alabilirsiniz. Her şeyi hazırladığınızdan emin olduktan sonra evrak ve formları Vize Merkezi Bursa şubesine ulaştırmanız gerekecektir.

Evrakları bizzat Bursa şubemizi ziyaret ederek ve herhangi bir randevu almanıza gerek olmadan vize uzmanlarımıza teslim edebilirsiniz. Ziyaret için zamanınız olmadığında veya imkânınız yoksa kargo veya kurye ile şubemize gönderimini de sağlayabilirsiniz. Ayrıca vize uzmanımızla görüşerek durumun uygun olması halinde e-posta yoluyla gönderim sağlayabilmeniz de mümkün olabilmektedir.

Vize Merkezi Bursa Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi & Cuma: 08.30/18.30

Cumartesi: 10.00/14.00

Vize Merkezi Bursa şubesinde vize uzmanlarımız tüm vize başvurularınız için çalışma saatleri içinde hizmetinizde olacaktır. Bursa şubemizi ziyaret etmek ve vize başvurusu yapmak için randevu almanıza gerek yoktur. İzmit, Yalova, Kocaeli, Balıkesir, Bilecik, Adapazarı, Kütahya, Zonguldak gibi şehirlerde yaşayarak Meksika vizesi için başvuru yapmak isteyen kişiler Bursa şubemizden tüm başvurularını gerçekleştirebilirler.

Meksika Vizesi başvurumu hangi tarihte yapmalıyım?

Meksika Vizesi için Vize Merkezi Bursa şubemizdeki vize uzmanlarımızla iletişime geçmeden önce lütfen seyahat tarihiniz konusunda emin olunuz. Meksika Konsolosluğu’nun başvuru için en erken izin verdiği tarih, belirlediğiniz seyahat tarihinin en fazla 30 gün öncesidir. Bu tarihten daha erken yapılacak başvurular bekletilecek veya kabul edilmeyecektir. Bu nedenle lütfen vize başvurularınızın söz konusu tarihler arasında olduğundan emin olduktan sonra vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

Ek olarak seyahat tarihinize çok kısa bir zaman kalması halinde yapacağınız vize başvuruları da risk oluşturmaktadır. Online başvuru sistemi hata verebilir, kapanabilir veya arıza oluşabilir. Bu durumda vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Uygun başvuru tarihinizi vize uzmanlarımızın rehberliğinde belirleyebilirsiniz.

Meksika’ya yapacağınız seyahatin amacı ne olacak?

Meksika vizesi başvurunuzda seyahat amacınız, başvurulacak vize türünü belirleyen en önemli etkendir. Lütfen seyahat amacınızı öncelikle doldurmanız gereken formlara daha sonra da vize uzmanlarımıza doğru olarak aktarınız. Vize uzmanlarımızın tarafınıza göndereceği e-postada yer alacak evrak listesi de bu seyahat amacına göre belirlenecektir. Ayrıca diğer tüm başvuru işlemleri de seyahat amacınıza göre yapılacaktır. Bu nedenle bu konuda lütfen dikkatli olunuz. Başvurunuz tamamlandıktan sonra seyahat amacınızı değiştiremezsiniz ve böyle bir durum vizenizin onaylanmamasına sebep olur.

Meksika Vizesi başvuru evrakları eksiksiz olmalıdır.

Vize Merkezi Bursa şubesindeki vize uzmanlarımızla iletişime geçtiğinizde seyahat amacınıza ve kişisel özelliklerinize uygun olarak hazırladıkları e-postadaki evrak listesini ve formları eksiksiz olarak hazırlayınız. Lütfen istenilen her şeyi tam olarak yerine getirdiğinizden emin olduktan sonra en kısa sürede vize uzmanlarımızla iletişime geçerek e-postada belirtilen her şeyi tamamladığınızı ve Vize Merkezi Bursa şubesine ulaştırmak istediğinizi belirtin.

Söz konusu evraklar vize uzmanımıza ulaşmadığı sürece başvuru süreciniz başlamayacaktır. Evraklarınızı ulaştırmak için doğrudan Vize Merkezi Bursa şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Herhangi bir randevu almanız istenmeyecektir. Bunun yanında fiziksel olarak göndermeniz gereken evraklar varsa kargo-kurye yoluyla şubemize iletmeniz de mümkündür. Yine vize uzmanımıza danışarak uygun görmesi halinde tüm evrakları e-posta olarak doğrudan vize uzmanımıza gönderebileceğiniz durumlar da olabilmektedir.

Meksika Vizesi için başvuru yapmadan önce otel-uçak rezervasyonu yaptırmak zorunda mıyım?

Vize Merkezi Bursa şubesinden yapacağınız Meksika e-vize başvurularınızda hiçbir şekilde otel-uçak rezervasyonu talep edilmemektedir. Başvuru belgelerinizin arasında rezervasyon belgeleri olmadığı gibi doldurulacak formlarda rezervasyon bilgileriniz de sorulmamaktadır. Seyahat tarihiniz ve ne kadar süre Meksika’da kalacağınızı belirtmeniz yeterli olmaktadır. Eğer yine de otel-uçak rezervasyonu yapar veya satın alırsanız, vizenizin onaylanmaması durumunda oluşabilecek olumsuzluklardan hiçbir şekilde Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır.

Meksika Vizesi başvurusu hakkında önemli noktalar:

  • Meksika e-vize başvurusu için işlemlere başlanabilmesi için lütfen en kısa zamanda talep edilen evrakları, formları ve bilgileri Vize Merkezi Bursa şubemizdeki vize uzmanlarımıza aktarınız. Meksika Taslak Vize Formu başvurularınızda rehber olarak alınacağından tam olarak doldurulmuş olmalıdır.
  • Meksika e-vize başvurusu için pasaportunuzu uygun olup olmadığını vize uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Online başvuru için geçerli pasaport bilgisi size aktarılacak ve Meksika e-vize için uygun olup olmadığınız bildirilecektir.
  • Meksika Vizenin onaylandıktan sonra Meksika’ya yolculuk yapmadan önce hangi havayolu şirketinden uçak bileti aldığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Meksika’ya yolculuk yapacağınız havayolu şirketinin SAE sistemine kayıtlı bir havayolu şirketi olması gerekmektedir. Havayolu şirketinin SAE sistemine kayıtlı olması, Meksika e-vizenizi okuyabilmesi açısından hayati önem taşımaktadır. Ayrıntılı bilgi için lütfen vize uzmanlarımıza danışınız.

Meksika Vizesi online başvuru

Meksika e-vize başvuruları genellikle en fazla 2 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bazı durumlarda gecikmeler olması mümkündür. Meksika Vizeniz onaylandıktan sonra vize uzmanlarımız en kısa sürede tarafınıza ulaşacak ve vizeniz ile ilgili bilgi vereceklerdir. Vizenizi nasıl teslim alacağınızı lütfen vize uzmanlarımıza bildiriniz. Vize Merkezi Bursa şubemize randevu almadan gelebilir ve vizenizi elden teslim alabilirsiniz. Ayrıca vizenizi kargo-kurye yoluyla kapınıza kadar yollayabiliriz. Ek olarak vize uzmanlarımızla kuracağınız iletişimden sonra durumunuz uygunsa vizenizin e-posta olarak tarafınıza gönderilmesi de mümkün olmaktadır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp