İstanbul

Telefon

+908504601584

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Meksika Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfada Meksika vizesi için Vize Merkezi İstanbul şubesinden başvuru yapmak isteyenlere özel bilgiler bulunmaktadır. Lütfen öncelikle bu sayfayı okuyunuz daha sonra Vize Merkezi İstanbul şubesi çağrı merkezini arayarak ya da [email protected] e-posta adresine e-posta göndererek vize uzmanlarımıza ulaşınız.

Meksika Vizesi başvurularınızda takip etmeniz gereken 4 adım:

  1. Adım: Vize Merkezi İstanbul şubemizdeki vize uzmanlarımızdan evrak listesi e-postasını talep edin.
  2. Adım: E-postada yer alan tüm evrakları ve formları hazırlayın.
  3. Adım: Evraklarınızı Vize Merkezi İstanbul şubesindeki vize uzmanlarımıza ulaştırın.
  4. Adım: Meksika E-vizenizi teslim alın.

Meksika Vizesi başvurularınızda kullanılacak belgeler:

Meksika’ya turistik, ticari, transit, eğitim gibi amaçlarla gitmek isteyen kişiler, pasaportlarının uygun olması halinde Meksika e-vize uygulamasından yararlanabilirler. Bunun için vize uzmanımızın tarafınıza göndereceği e-postada yer alan evrakları ve formları hazırlayıp Vize Merkezi İstanbul şubemize ister bizzat, ister e-posta, ister kargo yoluyla ulaştırmanız yeterlidir. Meksika vizesi başvurunuz vize uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecek ve vizeniz talep ettiğiniz şekilde tarafınıza ulaştırılacaktır.

Vize Merkezi İstanbul Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi günü ve Cuma günü arası: 08.30’dan 18.30’a kadar
  • Cumartesi günü: 08.30’dan 14.00’e kadar

Vize Merkezi İstanbul Şubesini, mesai saatleri içinde olmak şartıyla herhangi bir randevu almanıza gerek olmadan ziyaret edebilir ve Meksika vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, İzmit, Sakarya, Adapazarı, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale veya Yalova illerinde ikamet ediyorsanız Vize Merkezi İstanbul şubemizden Meksika vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Meksika Vizesi için ne zaman başvuru yapmalıyım?

Meksika Vizesi için en erken başvurabileceğiniz tarih, seyahat tarihinizden 30 gün öncesidir. Bu tarihten daha önce başvuru yapamazsınız. Bu nedenle Vize Merkezi İstanbul şubemizdeki vize uzmanlarımıza Meksika Vizesi için başvurmadan önce seyahatinizde 30 günden daha az bir zaman kaldığından emin olunuz. Ayrıca seyahatinize 1 ya da 2 gün kala başvuru yapmanızı da tavsiye etmiyoruz. Yaşanacak küçük bir aksilik veya online başvuru sisteminde gelişecek bir arıza, seyahatinizin tehlikeye girmesine sebep olabilir. Bu nedenle lütfen seyahat tarihinizle başvuru tarihiniz arasında uygun bir süre olmasına özen gösteriniz.

Meksika’ya hangi amaçla seyahat edeceğinizi doğru olarak bildirin.

Sizin adınıza Meksika Vizesi online başvuru yapacak olan vize uzmanlarımız tarafından doldurulacak formlar, seyahat amacınıza göre şekillenecektir. Bu nedenle lütfen seyahat amacınızı doğru olarak bildirin. Başvurunuz yapıldıktan sonra seyahat amacınızı değiştirmeniz mümkün olmayacak ve evraklarınız ile seyahat amacınız arasında bir uyumsuzluk olursa vize başvurunuzun reddedilme olasılığı ortaya çıkabilecektir.

Meksika Vizesi için gerekli evrakları vize uzmanlarımıza ulaştırınız.

Tarafınıza gönderilen e-postada bulunan evrakları tamamlayarak vize uzmanlarımıza ulaştırınız. Bu konuda tercih tamamen size aittir. Dilerseniz bizzat İstanbul şubemizi ziyaret edebilir, dilerseniz evrakları kargo/kurye yoluyla şubemize gönderebilir, dilerseniz e-posta yoluyla ulaştırabilirsiniz. Lütfen e-postada yer alan tüm evrakları temin ettiğinizden ve tüm bilgi formlarını eksiksiz olarak cevapladığınızdan emin olunuz.

Meksika vizesi için otel ve uçak rezervasyonu gerekli midir?

Meksika vizesi için Meksika online vize başvurusu yapıldığından otel ve uçak rezervasyonu kesinlikle talep edilmemektedir. Bu nedenle vizeniz çıkmadan önce yapacağınız otel ve uçak rezervasyonları için Vize Merkezi hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Meksika Vizesi ile ilgili uyarılar:

  • Meksika vizesi başvurunuzun yapılabilmesi için vize uzmanımız tarafından size iletilecek Meksika Taslak Vize Formundaki tüm bölümleri eksik bırakmadan doldurmanız gerekmektedir.
  • Meksika e-vize alabilmeniz için pasaportunuzun online başvuru için uygun olması gerekmektedir. Lütfen başvurunuz sırasında vize uzmanlarımıza danışarak pasaportunuzun e-vize için uygun olup olmadığını öğreniniz.
  • Meksika’ya gideceğiniz havayolu şirketi ile ilgili son derece dikkatli olmanız gerekmektedir. Meksika e-vize alarak Meksika’ya havayolu ile gitmek için kullanacağınız havayolu şirketinin mutlaka SAE sistemine katılmış bir havayolu şirketi olması gerekmektedir. Bu konuda emin olamıyorsanız lütfen vize uzmanlarımıza danışınız.

Vize uzmanlarımız tarafından yapılacak Meksika online vize başvurusu genellikle 2 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bazı durumlarda yoğunluğa bağlı olarak vize çıkış süresi uzayabilmektedir. Meksika Vizeniz çıkar çıkmaz vize uzmanlarımız tarafından telefon veya e-posta yoluyla haberdar edileceksiniz ve akabinde vizenizi teslim almanız talep edilecektir. Vize Merkezi İstanbul şubemizi şahsen ziyaret ederek vizenizi elden teslim alabilirsiniz ya da böyle bir imkânınız yoksa Meksika e-vizenizin e-posta yoluyla tarafınıza gönderilmesini de isteyebilirsiniz.

Meksika Vize Merkezi İstanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp