İzmir

Telefon

+908504601584

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Meksika Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfada Meksika Vizesi almak isteyenlerin Vize Merkezi İzmir şubesinden başvuru yapmadan önce okumasını tavsiye ettiğimiz bilgiler yer almaktadır. Başvurularınızı daha pratik bir şekilde gerçekleştirmeniz için bu sayfayı rehber olarak alabilir ve daha sonrasında İzmir şubemizi arayarak ya da posta adresimize e-posta göndererek vize uzmanlarımıza başvuru yapabilirsiniz.

Meksika Vizesi başvurunuz için izlemeniz gereken 4 adım:

  1. Adım: Vize Merkezi Ankara şubemize e-posta göndererek Meksika vizesi evrak listesini isteyin.
  2. Adım: E-postada belirtilen evrakları temin edin, formları doldurun.
  3. Adım: Hazırladığınız her şeyi İzmir şubemize ulaştırın.
  4. Adım: Meksika E-vizenizi teslim almak üzere Vize Merkezi İzmir şubesiyle bağlantıya geçin.

Meksika Vizesi için başvuru yapmak üzere hazırlamanız gereken evraklar:

Meksika’ya turistik, ticari, transit ve eğitim amaçlı olarak gidecekseniz Meksika e-vize alarak seyahat edebilmeniz mümkündür. Başvurmadan önce pasaportunuzun bu tür bir başvuru için uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Vize uzmanlarımızdan bu konuda destek alabilirsiniz. Daha sonra vize uzmanlarımızdan talep edeceğiniz e-postada yer alan tüm evrakları hazırlamanız, formları tam olarak cevaplamanız gerekmektedir.

İstenen her şeyi tamamladığınızdan emin olduktan sonra Vize Merkezi İzmir şubemizle iletişime geçerek evrakları nasıl ileteceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Bunun için İzmir şubemize bizzat uğrayabilir ve evrakları teslim edebilirsiniz. Bunun haricinde kargo-kurye ya da uygun olması durumunda e-posta yoluyla iletmeniz de mümkündür. Evrakların ulaşmasının ardından e-vize başvurunuz yapılacak ve sürecin bitmesiyle tarafınıza bilgi verilecektir.

Vize Merkezi İzmir Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi ve Cuma günleri arası: 08.30-18.30
  • Cumartesi günü: 10.00-14.00

Vize Merkezi İzmir Şubesini her zaman randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Çalışma saatleri içinde vize uzmanlarımız tüm vize başvurularınız için hizmetinizde olacaktır. Balıkesir, Burdur, Denizli, Çanakkale, Manisa, Afyon, Aydın, Isparta, Mersin, Muğla ve Uşak illerinde ikamet eden kişiler de İzmir şubemizden Meksika vizesi için başvurabilir.

Meksika Vizesi için en erken ne zaman başvuru yapabilirim?

Meksika vizesi için seyahat tarihinizi belirledikten sonra bu tarihten en fazla 30 gün önce başvuru yapabileceğinizi unutmayınız. 30 günden daha önce yapılan başvurular Meksika Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Bu nedenle lütfen başvuru talebinizi iletmeden önce başvuru için uygun bir zaman olup olmadığından emin olunuz. Bununla birlikte lütfen seyahatinize çok kısa bir zaman kala başvuru talebinde bulunmayınız. Meksika e-vize için gerçekleştirilecek online başvurunun sisteminde bir arıza yaşanması veya Meksika Konsolosluğu kaynaklı başka sorunlar nedeniyle vizenizin onaylanması süreci uzayabilir. Bu durumda seyahat tarihinizde elinizde vizeniz olmayabilir. Bu nedenle lütfen seyahat tarihiniz ve başvuru tarihiniz arasında uygun bir zaman olmasına dikkat ediniz.

Seyahat amacı Meksika Vizesi başvurusu için belirleyicidir.

Seyahat amacınızı lütfen başvurunuzu yapmadan önce belirlemiş olunuz. Meksika’ya yapacağınız seyahatin türü, bütün başvuru formlarında ve başvuru işlemlerinde kullanılacak ve vizenizin türünde belirleyici olacaktır. Bu nedenle vize uzmanlarımıza doğru seyahat amacı söylediğinizden emin olunuz. Başvurunuz yapıldıktan sonra seyahat amacınızı değiştirmeniz mümkün olmayacaktır. Bu durumda seyahat amacınıza göre hazırlanmış belgeler ve başvurudaki seyahat amacınız birbirine uymazsa vizeniz kabul edilmeyebilir.

Meksika Vizesi için yapılacak başvurudan önce sizden istenen evrakları hazırlayınız.

Vize uzmanlarımız tarafından size gönderilen e-postadaki belgeleri temin ediniz ve formları tam olarak doldurunuz. Bu işlemleri bitirdikten sonra lütfen vakit kaybetmeden hazırladığınız tüm belgeleri Vize Merkezi İzmir şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırınız. Belgelerinizin bir an önce şubemize ulaşması başvurunuzun gecikmemesi bakımından önem taşımaktadır. İzmir şubemizi herhangi bir randevu almadan ziyaret ederek belgeleri elden teslim etmeyi tercih edebilirsiniz. Ya da kargo/kurye yoluyla gönderilmesini sağlayabilir veya son olarak vize uzmanımızın onaylaması durumunda e-posta yoluyla doğrudan vize uzmanımıza da gönderebilirsiniz. Lütfen özellikle Meksika Taslak Vize Formunu eksiksiz cevapladığınızdan emin olunuz.

Meksika Vizesi için otel-uçak rezervasyonu isteniyor mu?

Meksika Vizesi başvurusu için otel ve uçak rezervasyonu yaptırmanız şart değildir. Başvuru evraklarında rezervasyon talep edilmemekte, başvuru formlarında rezervasyonlarınızla ilgili bilgi istenmemektedir. Bu nedenle yapacağınız rezervasyonlar tamamen sizin sorumluluğunuzda olacak, vizenizin kabul edilmemesi ya da seyahat tarihinize yetişmemesi gibi durumlarda rezervasyonunuzla ilgili olumsuzluklar nedeniyle Vize Merkezi kesinlikle sorumlu olmayacaktır.

Meksika Vizesi Hakkında başvuru yapmadan önce bilmeniz gerekenler:

  • Meksika Vizesi başvuru işlemlerinize ancak ve ancak sizden istenen tüm evrak ve formları Vize Merkezi İzmir şubemize ulaştırdığınız takdirde başlanabilecektir. Özellikle Meksika Taslak Vize Formunda istenen tüm bilgileri tam olarak yazmış olmanız gerekmektedir.
  • Pasaportunuzun Meksika e-vize almak için uygun olup olmadığından emin değilseniz vize uzmanlarımıza bu konuyla ilgili danışabilirsiniz. Online başvuru yapılabilmesi için vize uzmanlarımızın pasaportunuzun uygunluğunu kontrol etmeleri şarttır.
  • Vizeniz onaylandıktan sonra Meksika’ya yolculuk yapmadan önce lütfen gideceğiniz havayolunun e-vizenizi tanıyabilecek SAE sistemine kayıtlı bir havayolu olduğundan emin olunuz. SAE sistemine katılmayan havayolu şirketleri ile Meksika’ya e-vize alarak gidemezsiniz. Lütfen bu konuda vize uzmanlarımızdan bilgi alınız.

Meksika online vize başvurusu

Meksika e-vizeniz normal şartlarda 2 iş günü içinde onaylanmaktadır. Bazı dönemlerde bu sürenin uzaması mümkün olabilmektedir. Vizeniz onaylanır onaylanmaz vize uzmanlarımız tarafından aranarak bilgilendirileceksiniz. Bu aşamada lütfen vizenizi nasıl teslim almak istediğinize dair kararınızı vize uzmanımıza bildiriniz. Vize Merkezi Edirne şubemizi randevu almadan ziyaret ederek vizenizi elden teslim alabilirsiniz.

Ya da şubemizi ziyaret edemeyeceğiniz durumlarda vize uzmanlarımıza bir talimat vererek vizenizin kargo-kurye yoluyla belirteceğiniz bir adrese gönderilmesini talep edebilirsiniz. Ayrıca vizenizin, vize uzmanlarımızla görüşerek e-posta yoluyla tarafınıza iletilmesi de mümkün olabilmektedir.

Meksika Vize Merkezi İzmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp