Kayseri

Telefon

+908504601546

Meksika Vize Merkezi, Kayseri

Meksika vizesi Kayseri şubemize hoş geldiniz. Bu sayfada yer alan bilgiler, Meksika vizesine Kayseri’den başvuru yapacak kişiler için düzenlenmiştir. Meksika’ya seyahat edecekseniz öncelikle burada bahsedilen konular hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Ardından +90 (850) 460 15 84 numaralı hattan ya da [email protected] e-mail adresinden Vize Merkezi Kayseri temsilcilerimize ulaşıp daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meksika’ya seyahat edecek kişilerin geçerli bir vizeye sahip olması gerekmektedir. Vize alabilmek için konsolosluğa vize başvurusunda bulunmaları ve güncel başvuru evraklarını ibraz etmeleri gerekmektedir. Meksika vize başvurusu için konsolosluk randevusu almaya ve başvuru sahibinin şahsen gelip parmak izi vermesine gerek yoktur. Belirli bir süreye kadar yapacakları seyahatlerde elektronik vize ile seyahat etmeleri mümkündür.  Bu sebeple Kayseri’den Meksika’ya vize alacak kişilerin, başvuru işlemlerinin yapılabilmesi için evraklarını Vize Merkezi temsilcilerine kargo ya da e-mail yoluyla göndermeleri yeterlidir.

Meksika Vizesi -Kayseri

Meksika vizesi Kayseri şubesinden başvuru yapacak kişilerin Meksika vizesi hakkında bazı konularda bilgi sahibi olmasında yarar vardır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Diplomatik Pasaport hamilleri Meksika’ya seyahat ederken vizeden muaftır. Fakat Umumi Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahibi vatandaşların ülkeye giriş yapabilmesi için geçerli bir vizeye sahip olması gerekmektedir.

Kayseri Meksika vizesi işlemlerinizin başlatılabilmesi için Vize Merkezi uzmanları tarafından size iletilen evrak listesini hazırlayıp göndermeniz yeterlidir. Meksika e-vize 30 günlük seyahat hakkı tanıyan bir vizedir. Vize başvurusu yapmadan önce vize türünün doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Vize türü seyahat amacına göre belirlenmektedir. Meksika vize türleri aşağıdaki gibidir.

Vize reddi ile karşı karşıya kalmamak için başvurudan önce vize türünün doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Planladığınız seyahate uygun vize türünü belirlemekte zorlanıyorsanız 0850 460 15 46 numaralı hattan Kayseri Meksika Vize Merkezi şubesini arayabilir ya da [email protected] adresinden e-mail yoluyla bilgi alabilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Meksika vizesi Kayseri şubesinden yapılan başvurularda vize işlemleri Vize Merkezi  uzmanları eşliğinde gerçekleştirilir. Uzmanlarımız tarafından size bir evrak listesi iletilmektedir. E-mail yoluyla iletilen bu listeyi doğru bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Evrakları kargo yoluyla ya da [email protected] adresine e-mail yoluyla iletebilirsiniz. E-mail ekinde göndereceğiniz evrakların, orijinal evrak taramaları olması gerekir. Belgelerin fotoğrafını çekerek yaptığınız başvurular geçersizdir. Mail içeriğinde planladığınız seyahate ilişkin tarihleri gibi detayları da belirtmeniz gerekmektedir.

Kayseri’den Meksika vizesi almak isteyen kişilerin şahsen gelmelerine gerek yoktur. Gerekli vize işlemleriniz evraklarınızı iletmeniz halinde prosedürlere uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Vize başvurusunun tamamlanmasının ardından konsolosluk başvuruyu değerlendirmeye alacaktır. Onaylanan vizeyi Vize Merkezi temsilcileri size e-mail yoluyla iletecektir. Elektronik vize ile seyahat edebilmek için çıktısını yanında bulundurmanız gerekmektedir. E-vize her ne kadar sistemden kontrol edilebilen bir vize türü olsa da ülkeye girişte herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına vize çıktısı ile seyahat edilmelidir.

Meksika Vizesi için Gerekli Evraklar -Kayseri

E-vize başvurularında, pasaporta basılan vize başvurularında olduğu gibi çok fazla evrak istenmemektedir. En büyük avantajlarından biri kısa sürede sonuçlanması ve bir diğeri de mesleki evraklar, banka hesap dökümü, gelir belgeleri gibi evraklar gerekmeden; az evrak ile başvuru kolaylığıdır. Kayseri Meksika vizesi başvurularının başlatılabilmesi için aşağıdaki evrakların hazırlanması zorunludur.

  • Pasaport: Pasaportun minimum 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Bilgilerin yer aldığı sayfanın taraması yapılmalıdır.
  • Kimlik Taraması: Arkalı önlü taraması yapılmalıdır.
  • Banka Dekontu: Vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu diğer başvuru evrakları ile bulunmalıdır.
  • Oturum İzni: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin oturum izni taramasını ibraz etmesi gerekmektedir.

Vize başvuru evrakları konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Seyahat amacına, vize türüne, başvuru sahibinin uyruğuna, reşit olmadığı durumlarda yaşına bağlı değişiklik göstermektedir. Vize başvurusunun başlatılabilmesi için gerekli evrakları Meksika vizesi Kayseri şubesine iletmeniz gerekmektedir. Evrakları kargo ile gönderebileceğiniz gibi; orijinal evrak taramalarını [email protected] adresine e-mail yoluyla da iletebilirsiniz. Bize ulaşan evraklar ile vize işlemleriniz anında başlatılmaktadır.

Vize başvurusu evrak listesi hakkında detaylı bilgi almak için +90 (850) 460 15 84 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Meksika Vize Ücretleri -Kayseri

Vize başvurusunun gerçekleştirilebilmesi için vize ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir. Evrak listesinde de belirtildiği gibi, başvurunun tamamlanabilmesi adına başvuru sahibinin vize ücretini ödediğine dair banka dekontunu ibraz etmesi gerekmektedir. Kayseri Meksika vizesi ücretleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Talep edilen vize türü, başvuru sahibinin vatandaşı olduğu ülke, statüsü, Meksika’da konaklayacağı gün sayısı, ülkeye giriş – çıkış sayısı gibi birtakım hususlara göre vize ücretleri değişiklik göstermektedir.

Yapacağınız vize başvurularında güncel ücretler hakkında bilgi almak için +90 (850) 460 15 84 numaralı hattı arayarak ya da [email protected] adresinden e-mail yoluyla Meksika Vizesi Kayseri temsilcilerine ulaşabilirsiniz. Temsilcilerimiz, vize işlemleriniz ve aklınıza takılan her türlü konu hakkında sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyacaktır.

Meksika Kayseri Şubesinin Çalışma Saatleri

Vize Merkezi Kayseri şubemizle çalışma saatleri içerisinde dilediğiniz her an görüşme yapabilir vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için randevu almanıza gerek yoktur. Kafanıza takılan herhangi bir konu hakkında bizi arayarak bilgi alabilir ya da e-mail yoluyla bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Vize başvuruları için çalışma saatlerimiz şu şekildedir.

Hafta içi

Pazartesi:        08:30 – 18:30

Salı:                 08:30 – 18:30

Çarşamba:      08:30 – 18:30

Perşembe:      08:30 – 18:30

Cuma:             08:30 – 18:30

Hafta sonu

Cumartesi:      10:00 – 14:00

Meksika Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? -Kayseri

Kayseri’den Meksika vizesi başvurusu yapacak kişilerin doğru bir zamanlama ile başvuru yapmaları oldukça önemlidir. Seyahat tarihlerine 1 ay kala vize başvurusu yapma hakları başlamaktadır. Vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi konsolosluğa aittir. Konsolosluk inisiyatifinde olmasından dolayı, burada yaşanan herhangi bir yoğunluğa bağlı vize süreci artabilir ya da azalabilir. Her türlü riske karşı, vize başvurusunu erken bir tarihte yapmakta fayda vardır. Böylelikle vize sürecinde yaşanacak aksaklıktan dolayı seyahatinizi iptal etmenize ya da ertelemenize gerek kalmayacaktır. Meksika E-vize başvuruları genellikle en kısa sürede değerlendirilen vize türüdür.

Meksika Vizesi Kayseri şubemizden sizin adınıza yapılan başvurular ortalama 2-3 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Her türlü ihtimale karşı planlanan seyahat tarihinden 20 gün önce vize başvurusu yapmanız tavsiye edilmektedir.

Meksika Vizesi için Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar -Kayseri

Ülkemizden bazı ülkelere yapılan seyahatlerde vatandaşlar kimlikleri ile seyahat edebilmektedir. Bu durum Meksika için geçerli değildir. Meksika’ya seyahat edecek vatandaşların muhakkak bir pasaport sahibi olması ve bu pasaportun seyahat tarihinden en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.

E-vize yalnızca hava yoluyla yapılan seyahatlerde geçerlidir. Ülkeye deniz yolu ya da kara yoluyla yapacağınız seyahatlerde e-vize ile giriş yapmanız mümkün değildir. Meksika vizesi Kayseri şubesine iletilen evraklar doğrultusunda vize işlemleriniz gerçekleştirilir. Vizeniz onaylandıktan sonra, üzerinde herhangi bir değişim yapılmamaktadır. Bu sebeple temsilcilerimizle paylaştığınız bilgilerin hatasız olduğundan emin olunuz.

Vize Merkezi Kayseri şubesi olarak Meksika seyahatlerinizde iyi yolculuklar dileriz…

Meksika Vize Merkezi Kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp