Meksika Başkonsolosluğu İstanbul

Meksika Başkonsolosluğu İstanbul

Meksika Başkonsolosluğu İstanbul ve çevresinde ikamet eden kişilerin vize işlemleri konusunda hizmet verme yetkisine sahiptir. Meksika vize başvuru işlemleri doğrudan yetkili temsilciliğe ve akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir. T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden online olarak yapabilmektedir. Meksika elektronik vize işlemleri sırasında Vize Merkezi profesyonel desteği ile başvuru sürecinin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Meksika Başkonsolosluğu İstanbul 

Meksika Başkonsolosluğu İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden vatandaşların vize işlemleri konusunda yetki sahibidir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden yapılan vize başvuruları Meksika İstanbul Başkonsolosluğu ve Meksika Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilerek değerlendirilmektedir. Başvuru aşamasında danışmanlık hizmeti veren kurumların başvuruları değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi bulunmamaktadır. Meksika vize işlemleri Vize Merkezi Meksika vize temsilcilerimiz tarafından şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın sizin adınıza en doğru şekilde yapılmaktadır.

Meksika Konsolosluk ve dış temsilciliklerinin vize işlemleri dışında Türkiye’de ikamet eden Meksika vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik, pasaport işlemleri, tıbbi ve kanuni işlemleri, eğitim alanları yardımı, T.C. otoriteleri ile iletişim kurma görevleri bulunmaktadır. 

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2024 

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan diğer Meksika temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve Meksika Birleşik Devletleri resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Meksika vizesi başvuru sonuçlanma sürecinde herhangi bir sorun yaşamamak adına 2024 resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurularak işlemlerin başlatılması oldukça önem arz etmektedir.

1 OcakYılbaşı
7 ŞubatAnayasa Günü
21 MartBenito Juarezin Doğum Günü
7 NisanKutsal Cuma 
14  NisanÇamurlu Perşembe 
21- 23 NisanRamazan Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
29 Haziran- 2 TemmuzKurban bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
16 EylülBağımsızlık Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı
21 KasımDevrim Günü
12 AralıkGuadalupe Bakiresi Günü
25 AralıkNoel

 

Meksika Vize Başvurunu Biz Yapalım

Meksika İstanbul Başkonsolosluk İletişim Bilgileri 

Adres: Levent Mahallesi, Levent Caddesi, Lale Sokak No. 23, 34330 Beşiktaş - İstanbul
Telefon Numarası: (212) 873 80 18
Faks Numarası: (212) 284 10 08

Meksika Başkonsolosluğun İstanbul Ulaşım 

,

Meksika ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Meksika vize randevusu
  D.S., 23 Eyl 2021, 12:03

  Merhabalar Vize Merkezi, ben Meksika vize randevusu hakkında bilgi almak istiyorum. Başvuru sürecinde kendim mi randevuyla konsoloslukta bulunma durumundayım yoksa başka bir şekilde süreci yönetme şansım var mıdır? Bana yapılması gerekenler konusunda bilgi verirseniz eğer çok sevinirim. Sorulara cevap verdiğinizi gördüm o yüzden şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika İstanbul Başkonsolosluğu
  G. Şenolsun, 08 May 2020, 19:32

  Merhabalar Vize Merkezi ben İstanbul’da ikamet etmekteyim. Meksika’ya seyahat edeceğim. Daha önce bir arkadaşım bir arkadaşım sizinle Bulgaristan vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmişti ve çok memnun kaldığını söylemişti. Ben de seyahatim ile ilgili sizden bilgi ve danışmanlık almak istiyorum. Başvuru sürecini sizinle beraber yaptığımdan benim Meksika İstanbul Başkonsolosluğu randevusu almam gerekiyor mu yoksa siz tüm işlemleri kesin olarak benim adıma yapıyor musunuz. Meksika ziyaretim turistik amaçlı olacak ve yeşil pasaport sahibiyim. Başvuruda nasıl bir yol izleniyor bilgisini verebilirseniz sevinirim. Teşekkür ediyorum şimdiden ve iyi günler diliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Meksika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp