Çanakkale

Telefon

+908504601584

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Meksika vize merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Çanakkale Meksika Vize Merkezi şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Meksika Vize başvuruları ile alakalı sayfamıza hoş geldiniz. 

Sayfamızın devamında Meksika vize türlerine, vize başvuru süreçlerine, vize ücretlerine, Meksika Vize başvurusu için gerekli evrak listelerine ve daha birçok bilgiye erişim sağlayabilirsiniz. 

Çanakkale ilimiz başta olmak üzere Bayramiç, Lapseki, Ayvacık, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Biga, Eceabat, Çan, Bozcaada, Yenice gibi çevre ilçelerimizle beraber civar iller olan Tekirdağ, İzmir, Edirne, Balıkesir, Bursa ve Tüm Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz Meksika Vize başvurularınız için uzman kadromuz eşliğinde çözüm odaklı bir başvuru süreci geçirmenizi sağlamaktayız. 

Çanakkale Meksika Vize Merkezi şubesi olarak sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetimizden faydalanmak ve süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için ofisimizi +90 (850) 460 15 84 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresimize e-posta göndererek vize uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dışında Meksika Elektronik Vize başvuru sisteminden faydalanabilmekte olan tüm ülkelerin vatandaşları için danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Meksika Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Meksika’ya seyahat edecek olan Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport, Gri (Hizmet) Pasaport ve Yeşil (Hususi) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde vize almak ile mükelleftirler. 

Siyah (Diplomatik) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise kısa süreli Meksika seyahatleri öncesinde vize almalarına gerek yoktur. Vizeden muaf bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Vize başvurularını kabul eden, değerlendirme ve sonuçlandırma aşamalarında yetkili olan kurum ise ülkemiz sınırları içerisinde yer alan Meksika dış temsilcilikleridir. Ülkemizde toplamda 4 adet Meksika dış temsilciliği yer almaktadır. Bunlar;

Fahri konsoloslukların vize başvuru süreçlerinde herhangi bir diplomatik yetkileri mevcut değildir. 

Meksika Vize Türleri Nelerdir? - Çanakkale

Meksika’ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahatin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Vize türleri kendi içlerinde farklı evraklara ihtiyaç duyabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizin gerekçesini doğru bir şekilde belirlemeli ve başvuru yapmanız gereken vize türünü doğru bir şekilde belirlemiş olmanız büyük önem arz etmektedir. 

Uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan aşağıda yer alan başlıklara tıklayarak ilgili vize türü hakkında kapsamlı bilgi alabilir ve gerekli evrak listelerine kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Meksika Vize türleri;

Yukarıda yer alan vize türleri içerisinde seyahatinize uygun olan başlığın hangisi olduğu konusunda fikir sahibi olamıyor ya da Meksika seyahatinize uygun olan vize türünün bu başlıklar arasında yer almadığını düşünüyorsanız eğer Çanakkale Meksika Vize Merkezi vize uzmanlarımızı +90 (850) 460 15 84 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresine e-posta göndererek vize danışmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz. 

Meksika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Günümüzde birçok ülkenin olduğu gibi Meksika’nın da başvurmakta olduğu, gereksiz evrak kalabalığından ve sıra beklemek gibi zaman harcayan eylemlerden kurtulmanızı sağlayan elektronik vize başvuru sistemi sayesinde vize başvuruları sırasında bizzat konsolosluklarda bulunmanıza gerek kalmamıştır.

Akredite edilmiş olan Çanakkale Meksika Vize Merkezi şubemiz aracılığı ile vize başvurularınızı hiçbir zahmete girmeden gerçekleştirebilir ve çözüm odaklı bir çalışma yürütebilirsiniz. Çanakkale şubemiz aracılığı ile vize başvurunuzu gerçekleştirebilmemiz için; öncelikli olarak SAE (Elektronik Vize Talep Formu) sistemine kayıtlı olan bir havayolu firması ile seyahatinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Deniz ya da karayolu ile seyahatlerini gerçekleştirecek olan kişiler Elektronik vize başvuru sisteminden faydalanamamaktadır.

Eğer SAE sistemine kayıtlı bir havayolu firması ile seyahat edecekseniz pasaportunuzun ikinci sayfasının net bir şekilde çekilmiş görüntüsü ve biyometrik fotoğrafınızın net bir şekilde çekilmiş görüntüsünü bizlere whatsApp uygulaması ya da mail yolu ile ulaştırmanız ve başvuru ücretini ödemeniz sizler adına vize başvurunuzu gerçekleştirmemiz için yeterli olacaktır.

Başvuru formu sizler adına titizlikle doldurulacak ve en kısa sürede başvuru işleminiz gerçekleştirilecektir. Süreç hakkında düzenli olarak bilgilendirileceksiniz ve vizenizin onaylanması durumunda sizlere ulaştırılması sağlanacaktır.

Meksika Vize Ücretleri - Çanakkale

Meksika vize başvuruları öncesinde talep edilen vize başvuru ücretleri seyahat süresi ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Başvuru ücreti içerisinde vize başvuru harcı ve danışmanlık hizmet bedeli yer almaktadır. Vize başvurunuz eğer olumsuz olarak sonuçlanırsa ödemiş olduğunuz bu başvuru ücretleri iade edilmemektedir. Belirtilen tutar dışında herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. 2024 yılına ait vize başvuru ücretleri hakkında kapsamlı bilgi alabilmek için Çanakkale Meksika Vize Merkezi şubemizi +90 (850) 460 15 84 tel numaralı telefonla arayabilir ya da [email protected] mail adresine e-posta göndererek kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Meksika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Çanakkale

Meksika vizesi için gerçekleştirilen başvurular, Meksika Konsolosluğu tarafından yapılacak olan incelemeler sonucunda ortalama olarak 2 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır. Meksika seyahati için en az 30 gün öncesinden vize başvurusunun yapılması gerekmektedir. Gerçekleşen başvuru işlemleri esnasında öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken nokta ise resmi tatil günleridir. Bu günlere denk gelen işlemler Meksika vize sonuçlanma süresini erteleyebilmektedir. 

Değerli ziyaretçilerimiz, Çanakkale Meksika Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz sayfamızı incelediniz. Çanakkale şubemizde sizler için hizmet veren vize uzmanlarımıza ulaşmak için +90 (850) 460 15 84 tel numaralı telefonu arayabilir ya da [email protected] mail adresine e-posta gönderebilirsiniz. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür eder Çanakkale Meksika Vize Merkezi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Meksika Vize Merkezi Çanakkale

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp