Meksika Büyükelçiliği Ankara

Meksika Büyükelçiliği Ankara

Meksika Büyükelçiliği Ankara ve çevre illerinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet izni olan yabancı ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda hizmet sağlamaktadır. Meksika Büyükelçiliği Ankara, Meksika Başkonsolosluğu İstanbul ile T.C. sınırları içerisinden yapılan Meksika vize başvurularına ilişkin yetki mercii kabul edilmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvuru işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden Meksika vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı yenileme, doğum, ölüm gibi konsolosluk hizmetleri dahilinde faaliyet göstermektedir. 

Meksika vize işlemleri Meksika temsilciliklerine veya yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Ayrıca Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri başvuru işlemlerini e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilmektedir. Meksika vize başvuru işlemlerini kurumumuz Vize Merkezi ile gerçekleştirecek kişiler tüm işlemlerin prosedüre uygun olarak tamamlandığından emin olarak süreç sona erene kadar takibini yapabilmektedir. 

Meksika Ankara Büyükelçilik Görevlisi

Meksika Ankara Büyükelçisi: Jose Luis Martinez y Hernandez

Meksika Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Meksika Ankara Büyükelçiliğine yapılan vize başvuruları ortalama 1-2 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Başvuru işlemlerinin resmi tatil günlerine veya konsolosluğun yoğun olduğu günlere denk gelmesi halinde değerlendirme işlemleri tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Vize başvuru aşamasında evrakların eksik olarak ibraz edilmesi başvurunun işleme alınmamasına veya vize reddi kararı ile sonuçlandırılmasına neden olabilmektedir. Başvuru aşamasında evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi sonuçlanma aşamasında herhangi bir yaşanmaması açısından oldukça önem arz etmektedir. 

Meksika Vizesi Evrak Listesi

Meksika Ankara Büyükelçilik İletişim Bilgileri

Adres: Kırkpınar Sokak No. 18/6 06540, Çankaya - Ankara

Telefon Numarası: (312) 442 30 33

Faks Numarası: (312) 442 02 21 

e-posta adresi: [email protected]

Meksika Ankara Büyükelçiliği Resmi Tatil Günleri 2024

Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye sınırları içerisinde yer alan diğer Meksika temsilcilikleri Meksika Birleşik Devletleri ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Meksika vize işlemleri için 2024 resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması açısından oldukça önem arz etmektedir. 

1 OcakYılbaşı
7 ŞubatAnayasa Günü
21 MartBenito Juarezin Doğum Günü
7 NisanKutsal Cuma 
14  NisanÇamurlu Perşembe 
21- 23 NisanRamazan Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
29 Haziran- 2 TemmuzKurban bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
16 EylülBağımsızlık Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı
21 KasımDevrim Günü
12 AralıkGuadalupe Bakiresi Günü
25 AralıkNoel


Meksika Büyükelçiliği Ankara Ulaşım

Meksika ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Ankara’dan Meksika Büyükelçiliği randevusu
  C. Yaman, 08 May 2020, 19:00

  İyi günler, ben Kırıkkale’de yaşıyorum. Meksika’ya seyahat etme planım var. Başvuru için Ankara’dan Meksika Büyükelçiliği randevusu mu almam gerekiyor acaba? Daha kolay ve rahat başvuru nasıl yapılıyor bilgi verebilir misiniz? İşlemleri sizinle birlikte yaparsam seyahatten ne kadar süre önce iletişime geçmem gerekiyor? İyi günler teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ankara Meksika Büyükelçiliği
  L. İrten, 05 May 2020, 17:27

  Merhaba Vize Merkezi, ben Ankara’da yaşıyorum. 2 ay sonra Meksika seyahatim var başvuru işlemleri Ankara Meksika Büyükelçiliği randevusu alınarak mı yapılıyor bilmiyorum. Meksika gezim turistik amaçlı olucak bu durumda hangi adımları takip etmem gerekiyor bilmiyorum. Kısaca cevaplayabilir misiniz? teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Meksika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp