Öğrenci Vizesi

Meksika’daki bir eğitim kurumunda eğitim almak isteyen herkes Meksika öğrenci vizesi için başvuruda bulunabilir.

Meksika öğrenci vizesi kısa süreli (180 güne kadar) olabileceği gibi 180 günden fazla sürecek eğitimleriniz için de başvuru yapmanız mümkündür. Meksika öğrenci vizeniz, vizenizin süresine bağlı olarak tek girişli ve çok girişli olarak verilebilir. Meksika öğrenci vizesi için başvurularınızı eğitiminizin başlayacağı tarihten 30 gün önce yapmış olmanız gerekmektedir. Eğitiminizin başlayacağı tarihe 30 günden daha kısa bir süre kaldıysa Meksika Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyecektir.

Meksika öğrenci vizesi başvurusu tüm başvuru evrakları hazırladıktan sonra Meksika Konsolosluğu aracılığı ile yapılmalıdır. Vize başvurunuz Meksika Konsolosluğu tarafından kabul edilirse vizeniz pasaportunuzun içine basılacaktır. Meksika’ya seyahat ederken yanınızda bulunması gereken belgeleri hem fiziksel olarak taşımalısınız hem de bir kopyalarınız mail adresiniz ya da elektronik bir ortamda bulundurmalısınız.

Meksika Öğrenci Vizesi başvurusu için gerekli evraklar

 • En az 6 ay geçerli bir pasaport ve ana sayfalarının fotokopisi
 • Meksika’da eğitim alınacak kurumdan alınmış kabul mektubu
 • Öğrenciye sponsor olacak ebeveyninin banka hesap dökümleri (son 3 aylık)
 • Öğrencinin bursu varsa bursuna ait belgeler
 • Gözlüksüz, beyaz fonda çekilmiş biyometrik fotoğraf

Kabul Mektubunda şunlar bulunmalıdır:

 1. Başvuranın tam adı
 2. Başvuranın katılacağı eğitimin derecesi veya seviyesi ve çalışma alanı
 3. Kabul edilen ders veya projenin adı
 4. Eğitim programının başlangıç tarihi
 5. Eğitim programının bitiş tarihi
 6. Ücretin bilgisi veya varsa burs bilgileri
 7. Eğitim kurumunun kimlik bilgileri
 8. Meksika’daki tüm masraflarını ve yolculuk masraflarını karşılayacağını belgeleyen öğrencinin anne - babası, sponsoru ya da yasal vasisi tarafından imzalanmış ve noter tarafından onaylanmış yazı.

Meksika öğrenci vizesi için başvurunuz yapıldıktan sonra vizenizle ilgili karar verme sürecinde tüm yetki tamamen Meksika Konsolosluğu’na aittir. Meksika Konsolosluğu Meksika öğrenci vizesi başvurunuzu kabul edebilir veya reddedebilir.

Meksika öğrenci vizesi için doldurulacak tüm formlarda ve belgelerde adınız ve soyadınız pasaportunuzda nasıl yer alıyorsa o şekilde yazılmalıdır. Pasaportunuzda yer alan bilgiler ile başvuru form ve belgelerinizde yer alan bilgiler birbirine uymadığı takdirde, Meksika öğrenci vizesi başvurunuz Meksika Konsolosluğu tarafından reddedilebilecek ve vizeniz tehlikeye girebilecektir. Herhangi bir problem yaşamamak için özellikle ad - soyad konusunda pasaportunuzda yer alan şekliyle tüm formları doldurmalısınız.

Meksika Öğrenci Vizesi başvurunuz kabul edilir ve vizeniz Meksika Konsolosluğu tarafından pasaportunuza basılırsa, Meksika’ya seyahat edebilirsiniz. Ancak bu Meksika topraklarına kesin olarak giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Meksika’ya giriş yapabilmeniz, Meksika Göçmenlik ve Sağlık yetkililerinin hakkınızda vereceği karara bağlıdır.

Vize Merkezi vize uzmanlarımız tarafından yapılacak Meksika Öğrenci Vizesi başvurunuzla ilgili tüm işlemler tamamen vize uzmanlarımız tarafından yürütülecek ve sonuç olarak vizenizin onaylanıp onaylanmaması ile ilgili karar Meksika Konsolosluğu tarafından verilecektir. Vizeniz onaylanırsa pasaportunuza basılacak, reddedilmesi durumunda yalnızca bir açıklama gönderilecektir. Vize başvurunuzun kabul edilmesi veya reddedilmesi konusunda karar vermeye yetkili tek kurumun Meksika Konsolosluğu olduğunu unutmayınız.

Meksika Konsolosluğu başvurunuz sırasında sizden her zaman için ekstra belge talebinde bulunabilir. Lütfen böyle bir durum olduğunda vize uzmanlarımız eşliğinde istenen belgeleri tamamlayarak eğer bildirildiyse bildirilen süre içinde Meksika Konsolosluğu’na ulaştırınız.

 

Meksika Vizesi İle Önemli Bilgiler

►Meksika Vizesi başvurularınızı kabul etme veya reddetmeyle ilgili karar yalnızca Meksika Konsolosluğu’na aittir.

►Meksika e vize ile Meksika’ya yalnızca havayolu ile seyahat edebilirsiniz. Ayrıca Meksika’ya seyahat edeceğiniz havayolu şirketinin SAE uyumlu bir havayolu şirketi olup olmadığınız mutlaka kontrol ediniz.

►Meksika e vize başvurusu yapmak istiyorsanız, Meksika’nın vize kolaylığı amacıyla bu hizmeti sağladığı ülkelerden birine ait ve uygun bir geçerli pasaporta ya da seyahat belgesine sahip olmanız gerekir.

►Meksika’ya havayolu ile seyahat etmeyecekseniz elektronik vize sizin için uygun değildir. Başvuru için gerekli evraklarınızı hazırladıktan sonra Meksika Konsolosluğu aracılığı ile başvuru yapmanız gerekir.

►Meksika e vize başvurunuz kabul edildikten sonra 30 gün boyunca geçerli sayılmaktadır. Söz konusu bu 30 gün içinde Meksika’ya seyahat edebilirsiniz ve 180 gün boyunca Meksika’da kalabilirsiniz.

► Turistik, eğitim, ticari, transit, muhabir veya dini olarak Meksika’yı ziyaret edecekseniz ve havayolu kullanacaksanız Meksika e vize için başvuru yapabilirsiniz.

►Meksika vizeleri ile ilgili tüm bilgilere ve vize işlemleri ile ilgili ayrıntılara web sitemizin Meksika bölümünden ve alt başlıklarından ulaşabilirsiniz.

►Türkiye’de bulunan tüm şehirlerden Meksika vizesi başvurularınızı Vize Merkezi aracılığı ile hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

►Hemen Meksika Vizesi başvurusu yapmak veya vize hakkında bilgi almak için Vize Merkezi çağrı merkezimizi arayabilir veya e-posta adreslerimize bir ileti göndererek vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon