Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon

+908504601584

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Meksika Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya Ofisimize Hoş geldiniz.

Vize Merkezi Antalya şubesinden Meksika Vizesi başvurusu yapmak isteyenler için oluşturulmuş bu web sayfasını lütfen dikkatlice okuyunuz. Vize başvurunuzda kolaylık sağlaması bakımından buradan alacağınız genel bilgiler son derece faydalı olacaktır. Bu sayfayı inceledikten sonra Meksika Vizesi için başvurunuzu yapmak üzere Vize Merkezi Antalya şubemizi ziyaret edebilir, Antalya çağrı merkezimizi arayabilir veya e-posta adresimizden vize uzmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz.

4 temel adımda Meksika Vizesi başvurusu:

  1. Adım: Vize Merkezi Antalya şubemizdeki vize uzmanlarımızdan Meksika vizesi evrak listesini e-posta olarak göndermelerini isteyin.
  2. Adım: E-postada yer talimatları takip edin. Evrakları ve formları hazırlayın.
  3. Adım: Tüm evrak ve formları hazırladıktan sonra Vize Merkezi Antalya şubesine ulaştırın.
  4. Adım: Meksika vizenizin onaylanma süreci sona erince vizenizi teslim alın.

Vize Merkezi Antalya şubesinden Meksika Vizesi almak için hazırlanacak evraklar:

Hangi Meksika vizesine başvurmak istiyorsanız, web sitemizin Meksika başlığı altındaki ilgili bölümlerinde o vizeye ait evrak listelerine ulaşmanız mümkündür. Bu listeleri rehber olarak alıp evrak hazırlığı yapabilirsiniz. Ancak vize uzmanlarımıza öncelikle Meksika’ya turistik, ticari, transit veya eğitim gibi seyahat amaçlarından hangisi için gideceğinizi daha sonra da tüm kişisel bilgilerinizi verdikten sonra sizin için özel olarak oluşturacağı evrak listesini e-posta olarak talep etmeniz de mümkündür. Seyahat amacı ve kişisel durumunun evrak listesini farklılaştıracağı için e-posta yoluyla alacağınız evrak listesini rehber olarak almanızı tavsiye ediyoruz. Talebiniz halinde vize uzmanlarımız en kısa zamanda evrak ve formların yer aldığı e-postayı tarafınıza ileteceklerdir.

Ayrıca lütfen pasaportunuzun Meksika e-vize için uygun olup olmadığını vize uzmanlarımızdan öğreniniz. Her şey uygunsa e-postadaki evrak ve formları en kısa sürede hazırlamalı ve tamamladıktan sonra Vize Merkezi Antalya şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırmalısınız. Bunun için Antalya şubemizi her zaman randevu almanıza gerek olmadan ziyaret edebileceğinizi unutmayınız. Bunun için vakit ayıramayacağınız durumlarda fiziksel olarak ulaştırmanız gereken evraklarınız için kargo-kurye yolunu, diğer evraklar ve formlar için e-posta yolunu tercih edebilirsiniz. Lütfen evraklarınızı ne şekilde ulaştıracağınızdan vize uzmanlarımızı haberdar ediniz. Evraklarınızın Vize Merkezi Antalya şubesine ulaşmasının akabinde Meksika Vizesi başvuru işlemlerinize derhal başlanacaktır.

Vize Merkezi Antalya Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi - Cuma Arası: 08.30 - 18.30

Cumartesi: 10.00 - 14.00

Vize Merkezi Antalya şubesinde bulunan vize uzmanlarımızı mesai saatleri içinde her zaman ziyaret edebilir ve vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Antalya şubemizi ziyaret ederek vize başvurusunda bulunmak için herhangi bir randevu almanıza gerek yoktur. Bitlis, Afyon, Isparta, Aydın, Burdur, Denizli, Mersin, Muğla ve Konya’da ikamet ederek Meksika Vizesi başvurusunda bulunmak için Vize Merkezi Antalya şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Meksika Vizesi başvurusu en erken ne zaman yapılır?

Meksika Vizesi başvurunuzu yapmadan önce lütfen seyahat tarihinize dikkat ederek bu tarihle başvuru tarihiniz arasında uygun bir zaman olmasına özen gösteriniz. Vize başvurunuzu seyahatinizden en fazla 30 gün önce yapabileceğinizi unutmayınız. Bu tarihten daha önce yapacağınız Meksika Vizesi başvuruları Meksika Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Bu nedenle lütfen başvuru tarihinizle ilgili emin olamıyorsanız vize uzmanlarımıza danışın. Ayrıca lütfen seyahatinize çok kısa bir süre kaldığında başvuru yapmaya karar vermeyin. Bu durumda vize başvurunuz riskli olacaktır. Seyahatinize 1 veya 2 gün kala yapılan başvurularda online sistemin hata vermesi veya konsolosluktan kaynaklanan başka aksaklıklarda seyahatiniz tehlikeye girebilir ve vizeniz yetişmediği için yolculuğunuzu iptal etmek zorunda kalabilirsiniz. Uygun başvuru tarihini belirlemek için vize uzmanlarımıza her zaman danışabileceğinizi tekrarlarız.

Meksika Vizesi başvurunuzda seyahat amacınıza göre başvuru yapılır.

Meksika’ya yapacağınız ziyaretin amacı, vize başvurunuzda baştan sona kadar belirleyici etkenlerden biridir. Meksika’ya turistik, ticari ve diğer amaçlarla gideceğinizi öncelikle vize uzmanlarımıza aktarmanız daha sonra da dolduracağınız formlarda belirtmeniz şarttır. Tüm başvuru işlemleriniz buna göre yapılacak, hazırlamanız gereken evraklar buna göre şekillenecektir. Bu nedenle seyahat amacı başvurunuzun en başından beri belli olması gereken ve başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra asla değiştirilemeyen bir konudur. Vizenizin olumlu olarak onaylanması için lütfen seyahat amacınıza göre başvuru yapıldığından emin olunuz, vize uzmanlarımızdan konuyla ilgili destek alınız.

Başvuru evraklarınızı lütfen vize uzmanlarımızın istediği şekilde hazırlayınız.

Vize Merkezi Antalya şubesindeki vize uzmanlarımızın size özel olarak hazırladığı evrak listesini ve seyahat amacınıza göre doldurmanız gereken formları lütfen hiçbir eksik bilgi bırakmadan hazırlayınız. Sizden istenilen her şeyi tam olarak hazırladıktan sonra vakit kaybetmeden vize uzmanlarımıza ulaşmanız ve söz konusu evrakları kendilerine ulaştırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde evraklarınız ve formlarınız olmadan başvuru işlemlerinize başlanamayacaktır. Evraklarınızı ne şekilde Vize Merkezi Antalya şubemize ulaştırmak istediğiniz tamamen sizin takdirinizdedir. Şubemizi her zaman randevu almadan ziyaret edebileceğinizi ve evraklarınızı teslim edebileceğinizi hatırlatırız. Bunun yanında şubemizi ziyaret etmek istemiyorsanız evrakları kargo-kurye yoluyla şubemize ulaştırmanız da mümkündür. Ayrıca fiziksel olarak göndermeniz gereken herhangi bir evrak yoksa vize uzmanlarımızla iletişime geçerek evraklarınızı e-posta olarak doğrudan kendilerine iletmeniz de mümkündür.

Meksika Vizesi başvurusunda otel ve uçak rezervasyonu önemli midir?

Meksika e-vize başvurunuzu yapacak olan Vize Merkezi Antalya şubesindeki vize uzmanlarımız sizden hiçbir zaman otel-uçak rezervasyonu istemeyeceklerdir. Meksika e-vize için doldurulması gereken online formlarda rezervasyon bilgisi sorulmadığı gibi başvuru evraklarınız arasında da rezervasyon belgeleri yoktur. Bu nedenle Meksika vizeniz onaylanmadan önce otel-uçak rezervasyonu yaptıysanız ve bu rezervasyonları satın aldıysanız oluşabilecek olumsuzluklardan Vize Merkezi kesinlikle sorumlu olmayacaktır.

Meksika Vizesi başvuru süreci ile ilgili önemli bilgiler:

  • Meksika Vizenizin başvuru sürecinin başlayabilmesi için lütfen evrak listenizi tamamlayınız ve sizden istenen formları doldurunuz. Bu işlemler bittikten sonra bu belgeleri en kısa sürede vize uzmanlarımıza aktarmanız gerekmektedir. Özellikle Meksika Taslak Vize Formundaki sorular tamamen cevaplanmış olmalıdır.
  • Meksika Vizesi için başvurunuz e-vize olarak yapılacağından pasaportunuzun bu şekilde yapılacak başvuruya uygun olup olmadığınız vize uzmanlarımızdan öğrenmeniz gerekmektedir. Online başvuru yapılmadan önce pasaportunuzun kontrol edilerek başvuru yapıp yapamayacağınızın bilgisi tarafınıza aktarılacaktır.
  • Herhangi bir sorun yaşanmadan Meksika vizeniz onaylanırsa, Meksika’ya seyahat etmeden önce hangi havayolu şirketinden uçak bileti aldığınıza dikkat etmeniz ve bu havayolu şirketinin SAE sistemine kayıtlı olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Uçak bileti aldığınız havayolu şirketi SAE sistemine kayıtlı değilse Meksika e-vizenizi okuyamayacağı için yolculuğunuz tehlikeye girebilir. Bu nedenle lütfen konu ile ilgili vize uzmanlarımızdan tavsiye almaktan çekinmeyiniz.

Meksika Vizesi online başvuru

Meksika vizesi e-vize olarak başvuru yapıldığı için ortalama 2 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bazı durumlarda vizeniz daha geç çıkabilmektedir. Meksika e-vizeniz onaylandıktan sonra vize uzmanlarımız bekletmeden tarafınıza ulaşacak ve vizeniz ile ilgili bilgileri aktaracaklardır. Siz de vize uzmanımızla iletişim kurarak vizenizi nasıl teslim alacağınıza karar vermelisiniz. Dilerseniz Vize Merkezi Antalya şubemize randevu almanıza gerek kalmadan gelebilir ve vizenizi vize uzmanlarımızdan teslim alabilirsiniz. Bireysel olarak şubemizi ziyaret etmek istemiyorsanız vizeniz, tarafınıza kargo veya kurye yoluyla gönderilebilir ve böylece adresinizden teslim alabilirsiniz. Ek olarak vize uzmanlarımızla konuşarak durumunuzun buna uygun olması halinde vizenizin e-posta olarak gönderilmesini de talep edebilirsiniz.

Meksika Vize Merkezi Antalya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.