Trabzon

Telefon

+908504601584

Meksika Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Meksika vizesi Trabzon şubemize hoş geldiniz. Bu sayfa, Trabzon’dan Meksika vizesi başvurusu yapacak kişileri bilgilendirmek amacıyla düzenlenmiştir. Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak, Meksika vizesi işlemlerinde başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vize Merkezi Trabzon şubesinden yapılan vize işlemleri, alanında deneyimli kişiler eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Öncelikle bu sayfada yer alan bilgilendirmeleri okuyabilir, ardından aklınıza takılan konularda bilgi almak veya başvuru yapmak için +90 (850) 460 15 84 numaralı hattı arayabilirsiniz. Dilerseniz [email protected] adresinden e-mail yoluyla da bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Bu sayfanın içeriğinde, Meksika vizesi nasıl alınır, vize türleri nelerdir, başvuru nasıl yapılır, Meksika vize ücretleri ne kadardır, vize başvurusu kaç günde sonuçlanır gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Meksika Vizesi -Trabzon

Trabzon’dan Meksika vizesi başvurusu yapacak kişiler için ülkenin vize politikası hakkında birtakım hususları belirtmemiz gerekir. Diplomatik Pasaporta sahip kişiler Meksika’ya yapacakları seyahatlerde vizeden muaftır. Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Umumi Pasaport sahibi vatandaşların ülkeye giriş yapabilmesi için geçerli bir Meksika vizesine sahip olması gerekmektedir. Meksika’ya turistik, ticari, eğitim ve aile/akraba/arkadaş ziyaretinde bulunacak kişiler 30 güne kadar olan seyahatlerinde e-vize ile seyahat edebilmektedir.

Meksika vizesi Trabzon şubesinden başvuru yapacak kişilerin öncelikle vize türü belirlenmektedir. Uzman kişiler eşliğinde belirlenen vize türü seyahat amacınıza en doğru şekilde belirlenmektedir. Doğru bir vize başvurusunun ilk şartı; doğru türde bir vize talep etmektir. Vize türleri, seyahat amacına bağlı değişiklik gösterir. Meksika vize türleri aşağıdaki gibidir.

Vize türünün yanlış belirlenmesi vize reddine sebep olacaktır. Hangi türde vize başvurusu yapmanız gerektiğinizi bilmiyorsanız; 0850 460 17 82 numaralı hattan ya da [email protected] adresinden e-mail yoluyla bilgi alabilirsiniz. Vize Merkezi Trabzon şubesi temsilcilerimiz her konuda size memnuniyetle yardımcı olacaktır.

Meksika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon’dan Meksika vizesi başvuruları için pasaport taramasını e-mail yoluyla iletebilir ya da başvuru evraklarını kargo yoluyla gönderebilirsiniz. Vize Merkezi Trabzon şubesi temsilcilerine ulaşan evraklar ile vize işlemleriniz en doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Meksika vizesi için randevu almanıza, konsolosluğa gelip şahsen başvuru yapmanıza ve parmak izi vermenize gerek yoktur. Vize Merkezi uzmanları tarafından size iletilen evrak listesini ve formları hazırlayıp iletmeniz yeterlidir.

Evraklarınız ulaştıktan kısa bir süre içerisinde bütün vize işlemleriniz tamamlanmaktadır. Meksika vizesi Trabzon şubesinden yapılan başvuru değerlendirilmek üzere konsolosluğa sunulmaktadır. Vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnızca diplomatik temsilciliklere aittir. Onaylanan vizeniz, temsilcilerimiz tarafından size e-mail olarak gönderilecektir. Sizin adınıza düzenlenen e-vizenin çıktısını alıp, seyahat ederken ve ülkeye giriş yaparken yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Elektronik vize her ne kadar sistem kontrolleri ile onaylanabilen bir vize türü olsa da sınır kontrollerinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına vize çıktınızı yanınızda bulundurmanız oldukça önemlidir.

Meksika Vizesi için Gerekli Evraklar -Trabzon

Trabzon Meksika vizesi başvurularında gerekli evraklar konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Vize işlemlerinizin başlatılabilmesi için pasaport bilgilerinizin girişlerinin yapılması gerekmektedir. Başvurunun tamamlanabilmesi için gerekli evrakların tamamının eksiksiz bir şekilde iletilmesi gerekmektedir. Meksika vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

  • Pasaport: Pasaport geçerlilik tarihinizin minimum 6 ay daha geçerliliği olması gerekmektedir. Pasaport taramasında; pasaport bilgileriniz ve fotoğrafınızın olduğu kısmın muhakkak bulunması gerekmektedir.
  • Kimlik Taraması: Arkalı – önlü taranmış olarak
  • Banka Dekontu: Vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu
  • Oturum İzni: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar için

Yukarıda listelenen başvuru evraklarını Meksika vizesi Trabzon temsilcilerimize ileterek vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bazı durumlarda konsolosluğun ek evrak talebi oluşabilir. Kişinin uyruğu, yaşı, statüsü, talep ettiği vize türü gibi durumlara göre ek evrak istenebilir. Bunun için Vize Merkezi uzmanlarımız başvurudan önce sizin adınıza hazırlanmış bir evrak listesi iletmektedir. Evraklarınızı bu listeye bağlı kalarak hazırlamanız gerekmektedir. Hazırladığınız evrakları kargoyla ulaştırabilir ya da taramalarını [email protected] adresine e-mail olarak iletebilirsiniz. Meksika vizesi için gerekli evraklar hakkında daha detaylı bilgi almak için +90 (850) 460 15 84 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Meksika Vize Ücretleri -Trabzon

Trabzon Meksika vizesi işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi adına vize ücreti ödemesi yapılmalı ve ödemenin yapıldığına dair banka dekontu diğer başvuru evrakları ile birlikte sunulmalıdır. Meksika vize ücretleri başvurunun yapılabilmesi için ödenen ücrettir. Vize ücretleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Başvuru sahibinin yaşı, vatandaşı olduğu ülke, statüsü, talep ettiği vize türü, giriş – çıkış sayısı, konaklayacağı gün sayısı ve benzeri etkenler doğrultusunda belirlenmektedir. Bu durumlara göre değişiklik gösteren vize ücretleri hakkında net bir bilgi verilmemektedir. En doğru ve güncel bilgi için +90 (850) 460 15 84 numaralı hattan ya da [email protected] adresinden temsilcilerimize ulaşabilir, seyahatinizle ilgili bilgi verdikten sonra ücretler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Meksika Trabzon Şubesinin Çalışma Saatleri

Meksika vizesi Trabzon şubemize vize başvurusunda bulunmak, bilgi almak ya da herhangi bir konuda görüşme yapabilmek için randevu oluşturmanıza gerek yoktur. Hafta içi ve hafta sonu hizmet verdiğimiz saatler içerisinde dilediğiniz her an arayabilir ya da e-mail ile bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Temsilcilerimiz, vize evrakları, vize ücretleri ya da başvuru talepleriniz gibi vizeye ilişkin her konuda bilgi vermekten memnuniyet duyacaktır. Çalışma saatlerimiz aşağıdaki gibidir.

Hafta içi

  • Pazartesi: 08:30 – 18:30
  • Salı: 08:30 – 18:30
  • Çarşamba: 08:30 – 18:30
  • Perşembe: 08:30 – 18:30
  • Cuma: 08:30 – 18:30

Hafta sonu

  • Cumartesi: 10:00 – 14:00

Meksika Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? -Trabzon

Trabzon’dan Meksika vizesi başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin en çok sorduğu sorulardan biri de vizenin kaç günde sonuçlandığıdır. Meksika E-vize işlemleri az evrak ile başvuru kolaylığı sağlayan ve kısa sürede sonuçlanan bir vize türüdür. Vize değerlendirmesi konsolosluk inisiyatifindedir. Dolayısıyla süreyi belirleyen unsurlar; konsolosluğun yoğunluğu, ek evrak talebi ve benzeri durumlar vize süresinde değişikliğe sebep olacaktır.

Meksika Vizesi Trabzon şubesinden yapılan başvurular ortalama 2-3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvuru hakkınız, seyahat tarihinizden 30 gün önce başlamaktadır. Seyahat tarihinize 30 günden fazla bir süre varsa başvuru yapabilmeniz söz konusu değildir. E-vize her ne kadar hızlı sonuçlansa da, herhangi bir aksaklık olmasına karşın seyahatten 20 gün öncesinden vize başvurusu yapılmalıdır.

Meksika Vizesi için Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar -Trabzon

Meksika’ya seyahat edecek vatandaşların muhakkak bilmesi gereken birkaç hususu belirtmemiz gerekir. Bunlardan biri; seyahat belgesi şartıdır. Türkiye vatandaşları bazı ülkelere kimlikleri ile seyahat edebilse de Meksika’ya seyahat edebilmek için geçerli bir pasaporta sahip olmaları ve pasaportlarının minimum 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.

E-vize başvurusundan önce dikkat etmeleri gereken konu ise Meksika vizesi Trabzon şubesine iletilen evrakların doğru bir şekilde hazırlanması, verilen bilgilerin hatasız olması gerektiğidir. Vize onaylandıktan sonra üzerinde herhangi bir düzenlenme yapılmamaktadır. Dolayısıyla Vize Merkezi ile paylaştığınız bilgilerin doğruluğunda, hatasız olduğundan emin olmadan paylaşmayınız.

Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak Meksika seyahatlerinizde iyi yolculuklar dileriz…

Meksika Vize Merkezi Trabzon

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.