Çorlu

Telefon

+908504601584

Meksika Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Meksika vizesi Çorlu şubemize hoş geldiniz. Bu sayfa, Meksika vizesine Çorlu’dan başvuru yapacak kişileri bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Öncelikle, sayfada yer alan bilgilendirmeleri okuyabilir, ardından +90 (850) 460 15 84 numaralı hattı arayarak ya da [email protected] adresinden e-posta yoluyla temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Meksika’ya turistik, ticari, transit ya da eğitim amaçlarıyla seyahat edecek kişilerin, pasaportlarının gereken şartları taşıması koşuluyla elektronik vize uygulamasından yararlanmaları mümkündür. Vize işlemlerinizin başlatılabilmesi için, gerekli başvuru evraklarını kargo ya da e-posta yoluyla şahsen gelmenize gerek kalmadan iletmeniz yeterli olacaktır. Başvuru sahibinin Meksika vizesi için konsolosluktan randevu alıp, parmak izi vermek için gelmesine gerek yoktur. Meksika vize işlemleri Çorlu Meksika vizesi temsilcileri tarafından güncel prosedürlere uygun olarak en hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Meksika Vizesi -Çorlu

Çorlu’dan Meksika’ya vize almak isteyen kişilerin doğru türde bir vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Diplomatik pasaport sahibi vatandaşlar vizeden muaftır. Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu, ve Umumi Pasaport sahibi vatandaşların ülkeye giriş yapabilmesi için geçerli bir vizeye sahip olmaları gerekmektedir. Meksika vizesi Çorlu şubesiden başvuru yapacak kişiler, gerekli koşulları sağlamaları halinde 30 günlük seyahat hakkı tanıyan elektronik vize uygulamasından yararlanabilmektedir.

Vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi konsolosluğa aittir. Başvurunun ret ile sonuçlanmaması adına dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Meksika’ya seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle başvuru türünü belirlemesi gerekir. Vize türü, seyahat amacına göre belirlenmektedir. Doğru türde bir başvuru yapılmaması ret gerekçesidir. Bu sebeple prosedürlere uygun bir vize başvurusunun ilk şartı vize türünün doğru bir şekilde belirlenmesidir. Meksika vize türleri aşağıdaki gibidir.

Vize başvurusunda bir olumsuzluk yaşanmaması adına başvurudan önce vize türüne karar vermeniz gerekmektedir. Hangi vize türüne başvuru yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız +90 (850) 460 15 84 numaralı hattan Çorlu Meksika Vize Merkezi şubesini arayarak ya da [email protected] adresinden e-posta yoluyla bilgi alabilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Meksika vizesi Çorlu şubesinden başvuru yapacak kişilerin vize işlemleri birkaç adımda hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bütün işlemler Vize Merkezi uzmanları tarafından güncel konsolosluk prosedürlerine uygun olarak yapılır. Vize başvurusu için öncelikle başvuru evraklarını iletmeniz gerekmektedir. Evrakları kargo yoluyla ulaştırabileceğiniz gibi, orijinal evrakların taramasını e-posta yoluyla da iletebilirsiniz. Başvuru evrakları konsolosluk tarafından belirlenmekte olup, evraklara ilişkin detaylar yazının devamında yer alan Meksika Vizesi için Gerekli Evraklar başlıklı kısımda bulunmaktadır.

Meksika vizesi için başvuru sahibinin şahsen gelmesine gerek yoktur. Evrakların Vize Merkezi uzmanlarına ulaşmasının ardından, vize işlemleri başlatılarak en kısa sürede tamamlanmaktadır. Bütün işlemler, uzman kişiler eşliğinde konsolosluk şartlarına uygun olarak gerçekleştirilir. Onaylanan vize e-mail yoluyla başvuru sahibine iletilmektedir. Kişi adına düzenlenen elektronik vize çıktısını alıp, bu çıktı ile seyahat edilmesi gerekmektedir.

Meksika Vizesi için Gerekli Evraklar -Çorlu

Meksika vizesi için gerekli evraklar konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Vize başvurusunun başlatılabilmesi için, başvuru sahibinin pasaport taramasını e-mail yoluyla [email protected] adresine ulaştırması gerekmektedir. Başvuru evrakları, kişinin statüsüne ve başvuru türüne bağlı değişiklik göstermekte olup; konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Hazırlamanız gereken evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 (850) 460 15 84 numaralı hattan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çorlu’dan Meksika’ya vize başvurusu yapacak kişilerin zorunlu olarak hazırlaması gereken evraklar aşağıdaki gibidir.

  • Pasaport: Seyahat tarihinden sonra en az 6 daha geçerliliği olmalıdır. Pasaportta fotoğrafın ve bilgilerin yer aldığı sayfalar taratılmalı, Meksika vizesi Çorlu şubesine e-posta yoluyla iletilmelidir.
  • Kimlik Taraması: Diğer başvuru evrakları ile birlikte arkalı-önlü kimlik taraması iletilmelidir.
  • Banka Dekontu: Vize işlemlerinin yapılabilmesi ve başvurunun tamamlanabilmesi adına, başvuru ücretinin ödendiğine dair banka dekontu ibraz edilmelidir.
  • Türk vatandaşı olmayan kişilerin oturum izni taramasını ibraz etmeleri gerekmektedir.

Evraklar konsolosluk tarafından belirlenmekte olup, eksik evrak ile başvuru yapılması söz konusu olmamaktadır. Meksika’ya turistik, aile ziyareti, eğitim, transit, akraba/arkadaş ziyareti gibi amaçlarla yapacağınız seyahatleriniz için konsolosluk ek evrak talebinde bulunabilir. Vize Merkezi temsilcilerinin size belirttiği evrak listesini göz önünde bulundurarak doğru bir şekilde iletmeniz gerekmektedir. Başvuru esnasında bir aksaklık yaşanmaması için bu evrakları ilettiğiniz e-mailin içeriğinde, seyahat tarihlerini de belirtmeyi unutmayınız.

Meksika Vize Ücretleri -Çorlu

Meksika vize ücreti başvurunun alınabilmesi adına konsolosluk tarafından talep edilen tutardır. Kişinin uyruğu, statüsü, talep ettiği vize türü, konaklama ve giriş – çıkış sayısı gibi birtakım durumlara göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurusunun yapılabilmesi adına başvuru evrakları ile birlikte ücretin ödendiğine dair banka dekontunu da e-posta yoluyla paylaşmanız gerekmektedir. Hangi tür vize başvurusu yapmanız gerektiği ve buna bağlı güncel vize ücretleri hakkında bilgi almaka için Çorlu Meksika Vizesi temsilcilerine ulaşabilirsiniz.

Meksika Çorlu Şubesinin Çalışma Saatleri

Meksika vizesi Çorlu şubemizle görüşme yapabilmek için randevu almanıza gerek yoktur. Çalışma saatleri içerisinde dilediğiniz an arayabilir ya da e-posta ile bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Vize ücretleri, başvuru evrakları ve daha pek çok konu hakkında bilgi almak için temsilcilerimiz ile iletişim kurabilirsiniz. Çorlu Meksika vizesi başvuruları için çalışma saatlerimiz aşağıdaki şekilde uygulanmaktadır.

Hafta içi

  • Pazartesi: 08:30 – 18:30
  • Salı: 08:30 – 18:30
  • Çarşamba: 08:30 – 18:30
  • Perşembe: 08:30 – 18:30
  • Cuma: 08:30 – 18:30

Hafta sonu

  • Cumartesi: 10:00– 14:00

Meksika Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? -Çorlu

Çorlu’dan Meksika vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin, seyahat tarihine 30 gün kala, vize başvurusu yapma hakkı da başlamaktadır. Dolayısıyla seyahat tarihine 30 günden fazla süre varsa, başvuru alınmamaktadır. Vize başvurusu için en uygun zaman seyahatten 20-30 gün öncesidir. Vize her ne kadar hızlı değerlendirilse ve çabuk sonuçlansa da konsolosluğun olası yoğunluğu göz önünde bulundurulmalı ve herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına önlem almak açısından erken başvuru yapılmalıdır.

Meksika vizesi Çorlu şubesinden alınan vize başvurulaı konsolosluk değerlendirmesine sunulmaktadır. Vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnızca konsolosluğa aittir. Vize başvuruları genellikle 2-3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bu durum konsolosluğa bağlı değişebileceği için net bir bilgi vermek mümkün değildir.

Meksika Vizesi için Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar -Çorlu

Meksika'ya seyahat etmeden önce muhakkak bilinmesi gereken birtakım hususlar bulunur. Seyahat edecek kişilerin ülkeye giriş yaparken e-vize çıktısını yanında bulundurması gerekmektedir. Seyahat belgesi yalnızca pasaport olmalıdır. Seyahat edecekleri pasaportun en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.

Meksika elektronik vize deniz yolu ve kara yolu ile yapılan seyahatlerde geçerli değildir. Dolayısıyla e-vize ile seyahat edecek kişilerin ülkeye yalnızca hava yolu ile giriş yapabilmesi mümkündür. E-vize bilgilerinin, başvuru onaylandıktan sonra değiştirilmesi söz konusu değildir. Bundan dolayı Meksika vizesi Çorlu şubesine verdiğiniz kişisel bilgilerin doğruluğundan emin olmanız gerekmektedir. Onaylanan e-vize tarafınıza e-mail yoluyla iletilecektir.

Vize Merkezi Çorlu şubesi olarak Meksika seyahatlerinizde iyi yolculuklar dileriz…

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.