Altunizade

Adres

Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:21/1 Daire:5 Altunizade Üsküdar/İstanbul

Telefon

02167065451

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Meksika Vize Merkezi, Altunizade

Altunizade Vize Merkezi

Meksika Vize Merkezi, Altunizade şubemize hoş geldiniz.

Bu sayfa, başta İstanbul Anadolu Yakası olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Meksika vizesi başvurusu yapacak kişilere rehber olması amacıyla düzenlenmiştir. Vize Merkezi Altunizade şubesi olarak, Meksika seyahatinizden önce vize işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirebilmek adına danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Temsilcilerimiz Altunizade Malta vize başvurusu, Kadıköy Malta vizesi, Tuzla Malta vizesi, Anadolu Yakası Malta vizesi ve Bostancı Malta vizesi başvurusu konularında danışmanlık hizmeti sağlayacaktır.

Vize Merkezi Altunizade şubemizden yapılan başvurular alanında uzman kişiler eşliğinde yapılmaktadır. Vize işlemleri hakkında aklınıza takılan her konuda bilgi almak için 0216 706 54 51 numaralı hattı arayabilir ya da [email protected] adresinden e-mail yoluyla bilgi talep edebilirsiniz.

Bu sayfanın içeriğinde Meksika vizesi nasıl alınır, Meksika vize türleri nelerdir, vize başvurusunu yapmak için neler gerekir, Meksika vize ücretleri ne kadardır ve vize kaç günde çıkar gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Meksika Vizesi -Altunizade

Anadolu yakasından Meksika vizesi başvurusunu kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmek mümkündür. Öncelikle Meksika vizesi hakkında bilinmesi gereken bazı hususları belirtmemiz gerekir. Ülkeye yapacakları seyahatlerde Diplomatik Pasaport sahibi vatandaşların vize muafiyeti bulunur. Fakat turistik, iş görüşmesi, toplantı, eğitim, aile arkadaş ya da akraba ziyareti gibi amaçlar için Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Umumi Pasaportlara sahip vatandaşların Meksika vizesi alması gerekmektedir. Belirli koşullara uymaları halinde 30 güne kadar seyahatlerinde elektronik vize almaları mümkündür.

Meksika vizesi Altunizade şubemizden başvuru yapacak kişiler için öncelikle başvuru türü belirlenmektedir. Başvuru türünün doğru belirlenmesi oldukça önemlidir. Aksi takdirde vize reddi ile karşılaşılabilir. Talep edilecek vize türü seyahat amacına göre belirlenmektedir. Meksika vize türleri aşağıdaki gibidir.

Meksika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Altunizade Meksika vizesi başvuruları birkaç adımda hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Vize işlemlerinizin başlatılabilmesi için öncelikle evraklarınızı iletmeniz gerekmektedir. Temsilcilerimizin size ilettiği başvuru evrak listesini hazırladıktan sonra bizzat getirebilir, kargo yoluyla ulaştırabilir ya da evrakların taramalarını e-mail ile iletebilirsiniz. Bize ulaşan evraklar ile gerekli vize işlemleriniz uzmanlarımız tarafından konsolosluk şartlarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Tamamlanan başvuru konsolosluğun değerlendirilmesine sunulur.

Vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnızca diplomatik temsilciliklere aittir. Konsolosluk tarafından onaylanan vizeniz şubemiz tarafından size e-mail yoluyla gönderilecektir. Seyahat etmeden önce adınıza düzenlenmiş e-vizenin çıktısını almanız ve yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Elektronik vize, sistemden kontrol edilebilen bir vize türüdür. Fakat ülkeye girişte herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına; gerektiğinde sınır kontrollerinde ibraz edilmek üzere yanınızda bulundurmanızda fayda vardır.

Meksika Vizesi için Gerekli Evraklar -Altunizade

Altunizade Meksika vizesi şubesi olarak vize işlemlerinizi başlatabilmemiz için pasaport bilgilerinizi ulaştırmanız gerekmektedir. Başvurunun sürdürülmesi ve tamamlanabilmesi için gerekli evrakların tamamını iletmeniz gerekmektedir. Başvuru evrakları konsolosluk tarafından belirlenmektedir. E-vize başvurusu, pasaporta etiket olarak basılan vize başvurularında olduğu gibi fazla evrak gerektirmez. Mesleki belgeler, gelir belgeleri, banka hesap dökümü gibi birçok evrak olmadan kolay başvuru sağlar. Meksika vizesi evrakları aşağıdaki gibidir.

  • Pasaport: Seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerli olmalıdır.
  • Kimlik Taraması: Arkalı – önlü taraması
  • Banka Dekontu: Vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu
  • Oturum İzni: Yabancı ülke vatandaşlarının oturum izinlerinin arkalı – önlü taratarak iletmesi gerekmektedir.

Meksika vizesi başvuru evraklarını hazırlayarak bizzat Meksika vizesi Altunizade şubemize getirebilir, koargoyla iletebilir ya da belgelerin taramalarını [email protected] adresine e-mail yoluyla iletebilirsiniz. Evrakları eksiksiz olarak iletmeniz halinde vize başvurunuz hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Vize evrakları; başvuru sahibinin uyruğu, statüsü, 18 yaşın altında olup olmayışı, başvuru yaptığı vize türü ve benzeri durumlara göre değişiklik göstermektedir.

Meksika Vize Ücretleri -Altunizade

Altunizade Meksika vize başvurusu işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi adına gerekli vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Vize ücreti ödendikten sonra başvuru evrakları ile birlikte, ücretin ödendiğine dair banka dekontunun ibraz edilmesi gerekmektedir. Vize ücretleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Vize ücreti ödenmeyen başvurular geçersiz sayılmaktadır. Meksika vize ücretleri; başvuru sahibinin yaşı, statüsü, vatandaşı olduğu ülke, Meksika’ya yapacağı giriş – çıkış sayısı, talep ettiği vize türü ve seyahatinin süresi gibi etkenler doğrultusunda belirlenir. Söz konusu durumlara göre değişiklik gösteren vize ücretleri hakkına net bir bilgi verebilmemiz için bizimle iletişime geçip, kendinize ve seyahatinize ilişkin birtakım bilgileri aktarmanız gerekmektedir.

Güncel vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için 0216 706 54 51 numaralı hattı arayabilir ya da [email protected] adresinden Meksika vizesi Altunizade temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Meksika Altunizade Şubesinin Çalışma Saatleri

Altunizade Meksika vizesi uzmanlarımızla yapacağınız görüşmeler için ya da başvuru işlemleriniz için randevu almanıza gerek yoktur. Aklınıza takılan her konuda bilgi almak için çalışma saatlerinde bizi arayabilir ya da e-mail ile bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Hafta içi tüm gün ve hafta sonu ise cumartesi günü hizmet vermekteyiz. Çalışma saatlerimiz aşağıdaki gibidir.

Hafta içi

  • Pazartesi: 08:30 – 18:30
  • Salı: 08:30 – 18:30
  • Çarşamba: 08:30 – 18:30
  • Perşembe: 08:30 – 18:30
  • Cuma: 08:30 – 18:30

Hafta sonu

  • Cumartesi: 10:00 – 14:00

Meksika Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? -Altunizade

Altunizade’den Meksika vizesi başvurusu yapıldıktan sonra, alınan başvurular değerlendirilmek üzere konsolosluğa sunulmaktadır. Vize başvurularını değerlendirme – karar verme – ek evrak talep etme gibi yetkiler yalnızca konsolosluğun inisiyatifindedir. Bu sebeple vize sonuçlanma süresinin de konsolosluğa bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Bazı durumlarda konsolosluk yoğunluğuna bağlı vizenin çıkması uzayabilmektedir.

Meksika Vizesi Altunizade şubesinden yaptığımız Meksika vizesi başvuruları ortalama 2 ila 3 gün içerisinde çıkmaktadır. Seyahat tarihinizden 30 gün önce vize başvuru hakkınız da başlamaktadır. Dolayısıyla seyahatinize 30 günden fazla varsa vize başvurularınız alınmayacaktır. E-vize, başvurusu hızlı sonuçlanan bir vize türüdür. Kısa süre içerisinde vize değerlendirilse de, erken başvuru yapmakta fayda vardır. Herhangi bir olumsuzluk karşısında seyahatinizin aksamaması adına seyahat tarihinizden 20 gün önce başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Meksika Vizesi için Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar -Altunizade

Meksika’ya seyahat edecek vatandaşların bazı hususlarda bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bunlardan ilki seyahat belgesinin (pasaport) geçerliliğinin seyahat sonrası en az 6 ay daha geçerli olmasıdır. Vize başvurularınızın yapılabilmesi adına uzmanlarımız tarafından size gönderilen evrak listesini eksiksiz bir şekilde hazırlamanız, ilgili formları doğru bir şekilde doldurarak Meksika vizesi Altunizade şubemize iletmeniz gerekmektedir. Onaylanan vizenizin üzerinde herhangi bir düzeltme işlemi yapılmamaktadır. Sonradan bir olumsuzluk yaşanmaması adına şubemizle paylaştığınız bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Meksika e-vize ile yalnızca SAE sistemine katılmış bir havayolu şirketi ile seyahat edilebilir. Ülkeye deniz yolu ya da kara yoluyla giriş yapacaksanız e-vize ile seyahat edemeyeceğinizi belirtmemiz gerekir. Onaylanan e-vize tarafınıza e-mail olarak iletilecektir. Vizenizin çıktısını alarak seyahat edebilirsiniz.

Meksika Vize Merkezi, Altunizade şubesi olarak Meksika seyahatinizde iyi yolculuklar dileriz.

Meksika vize merkezi altunizade

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.