Adana

Telefon

+903222450792

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Meksika Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfa, Adana’da yaşayan ve Meksika vizesi için Vize Merkezi Adana şubesinden başvuru yapmak isteyen kişiler için oluşturulmuştur. Adana şubemizden Meksika vizesine başvuru yapmak istiyorsanız, şubemizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi şubemize gitmenize gerek kalmadan da yapabilirsiniz. Web sitemizde mevcut telefon numaralarımızdan Adana şubemizi arayabilir ya da [email protected] e-mail adresimize yazarak danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi Adana şubesindeki danışmanlarımız en kısa sürede başvuru işlemlerinize başlayacaklardır.

Meksika Vizesi için 4 adımda başvuru süreci:

  1. Adım: Başvuracağınız Meksika vizesine ait ve size özel olarak hazırlanmış evrak listesini danışmanlarımızla görüşerek talep ediniz.
  2. Adım: Evrak listesinin bulunduğu e-postayı aldıktan sonra sizden istenen tüm evrakları hazırlayınız, formları doldurunuz.
  3. Adım: Tüm evrakları hazırladığınızdan emin olunuz ve en kısa sürede tümünü Adana şubemize ulaştırınız.
  4. Adım: Başvuru sürecinizin ilerlemesi ile ilgili danışmanlarımızla bağlantıda kalınız ve onaylanınca vizenizi teslim alınız.

Meksika Vizesi için gerekli evraklar

Meksika’yı neden ziyaret etmek istediğinizi belirledikten sonra uygun vize türüne ait web sitemizde yer alan Meksika alt başlıklarında bulabileceğiniz başvuru için hazırlanması gereken evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Bu listelerden faydalanarak evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuz ve Meksika’ya gitmekteki seyahat amacınız evrak listesinin size özel olarak hazırlanmasını gerektirmektedir. Bu nedenle bizim tavsiyemiz tüm bilgilerinizi ilettikten sonra danışmanlarımız tarafından oluşturulan evrak listesinin, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının bulunduğu bilgilendirme e-postasını talep etmenizdir.

Alacağınız bu evrak listesini rehber alarak tüm evraklarınızı hazırlayabilir ve doldurmanız gereken formlara ulaşabilirsiniz. Söz konusu e-posta danışmanlarımız tarafından en kısa sürede e-posta adresinize gönderilecektir. Ayrıca Meksika Vizesi, online olarak başvuru yapıldıktan sonra e-vize şeklinde alınacağı için pasaportunuzun bu vize için uygun olması gerekmektedir. Pasaportunuz uygunsa evraklarınızı hazırladıktan sonra en kısa zamanda danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Meksika Vizesi için başvuru işlemleriniz, evraklarınız Vize Merkezi Adana şubemize ulaştıktan sonra gerçekleştirilecektir.

Başvuru evraklarınızı dilediğiniz şekilde Adana şubemize ulaştırmanız mümkündür. İsterseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Adana şubemize giderek danışmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra kendilerine teslim edebilirsiniz. Ya da bunun yerine evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeyi de tercih edebilirsiniz.

Dikkat! Danışmanlarımızın gönderdiği bu e-postaya göre istenen tüm belgeleri hazırlayınız. Belgelerinizi doğru olarak hazırlamazsanız Meksika Konsolosluğu vize başvurunuzu reddedebilir. Dolayısıyla danışmanlarımız evraklarınızda eksiklik ya da yanlışlık tespit ederse yeniden istenen bu evrakları temin ediniz. Ayrıca Meksika Konsolosluğu tarafından aranırsanız ve sizden ek evrak – ek bilgi talep edilirse konsolosluğun isteklerini verilen süre içinde yerine getiriniz. Evraklarınızın eksiksiz olmaması durumunda vizenizin onaylanmaması durumu ortaya çıkabilir.

Vize Merkezi Adana Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi ve Cuma günleri arası 08.30 ile 18.30 saatleri arasında, Cumartesi ise 10.00 ile 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Adana şubesi hizmetinizdedir.

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Adana şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Kayseri, Mersin, Siirt, Kastamonu, Bilecik, Kütahya, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye, Diyarbakır, Niğde, Tokat, illerinde oturan ve Meksika vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Adana şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

Ne zaman Meksika vizesi başvuru yaparsam uygun olur?

Meksika vizesi için başvuru yapmak üzere Vize Merkezi Adana şubemizdeki danışmanlarımızla görüşmeden önce lütfen belirlediğiniz seyahat tarihi ile başvuru yapmak istediğiniz tarihi karşılaştırarak aralarında uygun bir zaman olduğundan emin olunuz. Meksika Konsolosluğu vize başvurusu yapabileceğiniz en erken tarihi seyahatinizden 30 gün öncesi olarak belirlemiştir. Seyahatinize 30 günden daha fazla bir zaman varsa Meksika Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyebilecektir. Başvuru tarihinizden emin olamıyorsanız danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Seyahatinize çok kısa bir zaman kala başvuru yapmanız da tavsiye edilmemektedir. Bu tür bir başvuru yapılması durumunda online sistemin hata vermesi ya da konsolosluk kaynaklı gecikmeler sebebiyle vizenizin çıkış süresinin uzaması ve seyahatinizin tehlikeye girmesi söz konusu olabilir. Bu şekilde aksaklıklarla karşılaşmamanız için lütfen başvuru tarihinizi doğru olarak belirleyin veya danışmanlarımızdan konu ile ilgili destek alın.

Meksika’ya neden seyahat etmek istiyorsunuz?

Meksika’yı ziyaret etmekteki amacınız, Meksika vizesi başvurunuzu yönlendirecek olan en büyük etkendir. Tüm işlemleriniz başvuracağınız Meksika vizesi türüne göre belirlenecektir. Ayrıca hazırlamanız gereken evrakların listesi de vize türünüze ve kişisel durumunuza göre belirlenecektir. Bu nedenlerle Meksika’yı hangi amaçla ziyaret edeceğiniz vize başvurunuzun en başından beri belli olmalıdır. Başvuru süreciniz bittikten sonra vize türünüzü değiştiremezsiniz. Vizenizin olumsuz olarak sonuçlanmaması için lütfen seyahat amacınızı doğru olarak bildirin ve evraklarınızı danışmanlarımızın oluşturduğu listeye göre hazırlayın. Konuyla ilgili her zaman danışmanlarımızın yardımını isteyebilirsiniz

Meksika vizesi için gerekli evraklar en kısa sürede hazırlanarak Vize Merkezi Adana şubemize ulaştırılmalıdır.

Vize Merkezi Adana Şubesinde iletişime geçtiğiniz danışmanlarımızın hazırladığı e-postada listelenen evrakları istenildiği şekilde hazırlayınız. Meksika Vizesi için evraklarınız Vize Merkezi Adana şubemize ulaştıktan sonra başvuru işlemlerinize başlanabilmektedir. Hazırladığınız evrakları dilediğiniz şekilde Adana şubemize ulaştırmanız mümkündür. Dilerseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Adana şubemizi ziyaret edebilir, evraklarınızı danışmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra teslim edebilirsiniz.

Şubemizi ziyaret etmek istemiyorsanız evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeniz de mümkündür. Evraklarınızı teslim alan danışmanlarımız kontrol işleminden sonra eksik ya da yanlış evrak gibi durumlarda sizden yeniden evrak isteyebilirler. Ayrıca eğer Meksika Konsolosluğu sizden ek evraklar isterse lütfen danışmanlarımıza haber vererek bu evrakları da hazırlayınız ve konsolosluğa ulaştırınız.

Otel / uçak rezervasyonu yaptırmam gerekir mi?

Online olarak Meksika e-vize başvurunuzu yapmak için Vize Merkezi Konya şubemizde çalışacağınız danışmanlarımız sizden herhangi bir uçak bileti rezervasyonu ya da otel rezervasyonu istemeyecektir. Dolayısıyla Meksika Vizeniz onaylanmadan önce otel ya da uçak rezervasyonu yapmayınız. Yapmanız halinde vizeniz Meksika Konsolosluğu tarafından onaylanmazsa özellikle satın alarak gerçekleştirdiğiniz rezervasyonlarınızdan Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır.

Meksika vizesi başvurusu ile ilgili genel bilgiler:

  • Meksika Vizesi online başvuru yapılarak ve e-vize olarak alınacağı için bu vize türüne uygun bir pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Pasaportunuzun Meksika e-vize başvurusu için uygun olup olmadığı bilgisi danışmanlarımız tarafından size bildirilecektir.
  • Meksika e-vizeniz Meksika Konsolosluğu tarafından onaylandıktan sonra Meksika seyahatinizi gerçekleştireceğiniz havayolu şirketinden bir uçak bileti satın almadan önce lütfen havayolu şirketinin SAE uyumlu olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayınız. Uçak biletinizi aldığınız havayolu şirketi SAE sistemine kayıtlı bir havayolu şirketi değilse Meksika e-vizenizi okuyamayacaktır. Dolayısıyla Meksika’ya seyahat etmeniz mümkün olmayacaktır. Konu ile ilgili olarak her zaman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Meksika Vizesi kaç günde çıkar?

Meksika Vizesi başvuruları online olarak gerçekleştirilmektedir ve Meksika e-vizeniz ortalama olarak 2 iş günü içinde çıkmaktadır. Bazen vizenizin çıkış süresi Meksika Konsolosluğu’na bağlı olarak uzayabilmektedir. Bu sürelerin her zaman için değişebileceğiniz ve tamamen Meksika Konsolosluğu’nun yetki alanı içinde olduğunu unutmayınız. Vizenizin onaylanma veya reddedilme kararı tamamen Meksika Konsolosluğu’na aittir. Vizeniz çıktıysa, konsolosluk tarafından elektronik ortamda gönderilecektir. Dolayısıyla danışmanlarımız tarafından e-posta adresinize gönderilecek vizenizden, Meksika seyahatiniz öncesinde bir çıktı almanız ve geçerli pasaportunuzla birlikte yanınızda taşıyarak seyahat etmeniz gerekmektedir.

Meksika Vize Merkezi Adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.