Meksika Vatandaşlığı

Meksika Vatandaşlığı

Vize Merkezi olarak Meksika Vatandaşlığı başvuru işlemlerine dair herhangi bir hizmet verememekteyiz. Vatandaşlık işlemlerine dair koşulların teyit edilmesi ve sürecin yetkili elçilikler aracılığıyla tamamlanması gerekmektedir. Meksika Vatandaşlığına Geçiş sürecini açıklamış olduğumuz sayfa üzerinden gerekli bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Meksika Vatandaşlığı 

Meksika Vatandaşlığına Geçiş talebi için geçerli nedenler talep edilmektedir. Vatandaşlığa geçiş başvuru koşullarının sağlanması ve başvuru işlemlerinin doğru olarak tamamlanması ile süreç tamamlanmaktadır. Vatandaşlığa kabul, başvuru işlemlerinin olumlu olarak sonuçlanması ve Meksika uyruğunu kazanma sürecine denmektedir. Söz konusu geçişin tamamlanmasının ardından çeşitli avantajlara sahip olunmaktadır. 

Meksika Vatandaşlığına Geçiş ile sahip olunan avantajlar dahilinde; 

 • Meksika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde oy kullanma,
 • Meksika Ulusal Göçmenlik Enstitüsüne (INM) bilgi verilmesi zorunluluğu olmaksızın adres ve iş değişikliği yapabilme, 
 • Havalimanlarında bulunan göçmenlik hatlarında uzun süre beklememe,
 • Meksika sınırları içerisinde ikamet edilebilmesi için göçmenlik statüsünü yenileme ve her yıl söz konusu vize yenilemesi için ücret ödememe avantajlarından yararlanılabilmektedir. 

Vatandaşlığa geçiş sürecinde başvuru sahibinin bağlı olduğu uyruğa bağlı olarak kendi ülkesinin vatandaşlığından çıkması şartı aranabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için böyle bir durum söz konusu olmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına birden fazla ülkenin pasaportuna ve vatandaşlığına sahip olabilme hakkı verilmektedir. T.C. vatandaşları Meksika Vatandaşlığına geçiş yapmaları halinde Meksika’da yaşanan süre boyunca Türkiye Konsolosluğu korumasına sahip olamamaktadır. 

Meksika Vatandaşlığına Geçiş Şartları

Vatandaşlığa kabul yoluyla Meksika Vatandaşlığı başvurusu yapılması halinde işlemlerin tamamlanması 1 yıl veya daha uzun sürebilmektedir. Meksika Vatandaşlık işlemlerinin sonuna doğru başvuru sahipleri bir sınava tabii tutulmaktadır. Söz konusu sınavın başarılı olarak tamamlanabilmesi için temel seviyede İspanyolca biliniyor olması gerekmektedir. 

Meksika Vatandaşlığına geçiş hakkı verecek vatandaşlığa kabul sürecinin sonunda göçmenlik yetkilileri tarafından başvuru sahibine Vatandaşlığa Geçiş Belgesi verilmektedir. Vatandaşlığa Geçiş Belgesi ile Meksika pasaportu, seçmen kayıt belgesi ve Meksika kimlik kartı alınabilmektedir. Meksika vatandaşlığı kabulü için yapılan tüm başvurularda ad ve soyadın pasaportta olduğu gibi kullanılması şartı aranmaktadır. Pasaport üzerinden yer alan bilgiler ile başvuru işlemleri sırasında ibraz edilen belgelerin birbirini desteklememesi halinde başvuru süresi Meksika Konsolosluğu tarafından durdurulabilmektedir. 

Meksika Vatandaşlık Kabulü süreci ile ilgili başvuruların değerlendirilmesi ile ilgili karar Meksika Konsolosluğu yetki alanı içerisindedir. Meksika Konsolosluğu başvuru sürecinde başvuru sahibinden ek evraklar talep edebilmektedir. Söz konusu durumda başvurunun olumlu olarak sonuçlanabilmesi için evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır.

Kurumumuz Meksika Vatandaşlığı Geçiş işlemlerine dair herhangi bir hizmet vermemektedir. Vatandaşlık işlerinin başvuru sahibi tarafından yetkili elçiliğe yapılması zorunluluğu bulunmaktadır.

 Meksika vatandaşlık hizmeti yapmamaktayız

Meksika ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Meksika Vatandaşlığına geçiş
  M. Üstün, 03 May 2020, 17:01

  İyi günler, Meksika vatandaşlığına geçiş başvurusunda bulunmak istiyorum. 3 ay Meksika’da ikamet ettim ve tekrardan oturum izni başvurusunda bulunacağım. İkamet iznimi yenileyerek 5 sene kadar uzatmak istiyorum. Bu süre sona ermeden vatandaşlık başvurusunda bulunma planım var. Eğer geçiş talebim onaylanırsa hangi haklardan yararlanabiliyor oluyorum? Bu durumda T.C. vatandaşlığım devam ediyor değil mi? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika vatandaşlığı başvurusu
  S. Değirmen, 03 May 2020, 16:42

  Merhaba ben bilişim sektöründe hizmet veriyorum. Meksika kökenli bir bilişim firmasından 2021 yılı için iş teklifi aldım. Teklifi kabul edersem 2 yıl Meksika’da ikamet etmem gerekiyor. Bu süre içerisinde yasal oturum iznim olacak. 2 yıl sonunda Meksika vatandaşlığı başvurusu yapabilir miyim? Bu süre sona ermeden ikamet süremi uzatmam mümkün mü? En fazla ne kadar kalabilirim? Bilgi verirseniz sevinirim iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Meksika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp