Meksika Vatandaşlık

Meksika Vatandaşlık

Kurumumuz Vize Merkezi Meksika Vatandaşlık başvuru işlemlerine dair herhangi bir hizmet vermemektedir. Meksika Vatandaşlığı ile ilgili başvuru şartlarının ve gerekli evrakların teyit edilmesinin ardından işlemlerini yetkili elçilik aracılığıyla gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Meksika Vizesi ile Meksika sınırları içerisine seyahat edecek kişiler sürece dair gerekli bilgilere ilgili sayfamız üzerinden ulaşarak işlemlerini vize temsilcilerimiz aracılığıyla prosedüre uygun olarak gerçekleştirebilmektedir. 

Meksika Vatandaşlık

Meksika Vatandaşlığına geçiş kişilerin özgür iradeleri doğrultusunda verilen bir karardır. Meksika ülke vatandaşlığına geçilmesi ülke sınırları içerisinde belirli ayrıcalıkların kazanılması anlamına gelmektedir. Vatandaşlık hakkı ile birlikte Meksika vatandaşlarının sahip olduğu hak ve özgürlükler ilgili kişilerin yasal haklarına dahil edilmektedir. 

Ana vatanları sınırları içerisinde yaşayan, her türlü yaşamsal haklarını bağlı olduğu devletin kanunlarına göre belirlenen kişiler kendi tercihleri doğrultusunda başka bir devletin sınırları içerisinde yaşama taleplerini dile getirebilmektedir. Söz konusu durum kanunlarla sabitlenmiştir. Meksika Vatandaşlığına geçişi için de gereken hakların aranmasında ortak paydaların bulunması oldukça önem arz etmektedir. 

Meksika vatandaşlığına farklı amaçlar doğrultusunda geçiş yapma yolları bulunan kişilerin ise kanunlar dahilinde belirlenen haklarını aramaları sonucu vatandaşlık işlemlerini gerçekleştirilmesini sağlayan önemli unsurların bir araya getirilmesiyle oluşturulmaktadır. Meksika sınırları içerisinde belirli bir süre ikamet etmiş ve belli bir yaşam standardına sahip olmuş bireyler için sağlanan vatandaşlık hakkının tahsis edilmesi için talep edilen şartların sağlanması zorunluluğu bulunmaktadır. 

Meksika Vizesi Evrak Listesi

Meksika Vatandaşlığına Geçiş 

Meksika Vatandaşlığına Geçiş için “Vatandaşlığa Kabul” adı verilen özel bir sürecin tamamlanması gerekmektedir. Bazı istisnalar olmakla birlikte çeşitli koşullara bağlı olarak Meksika Oturum İzni başvurusu yaparken yerine getirilmesi gereken tüm koşullar Vatandaşlık başvuru aşamasında da geçerli olmaktadır. Söz konusu istisnalara örnek olarak Meksika vatandaşı ile evlilik nedeniyle kazanılmış Meksika Sürekli Oturum İzni bulunması halinde vatandaşlığı başvuru işlemleri daha kısa sürede tamamlanabilmektedir. 

Vatandaşlığa Kabul süreci sonunda Meksika vatandaşı olabilmek için ayrıca bir sınava girilmesi talep edilmektedir. Vatandaşlık başvuru aşamasında yapılan sınav yaklaşık on beş adet çoktan seçmeli sorudan meydana gelmektedir. Sınavın başarılı olarak tamamlanabilmesi için temel seviyede İspanyolca diline hakim olunması gerekmektedir. 

Meksika Vatandaşlığı ile ilgili detaylı bilgiye konuya ilişkin ayrıca hazırlamış olduğumuz sayfa üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi olarak Meksika Vatandaşlığına Geçiş işlemlerine dair herhangi bir profesyonel destek veya hizmet verememekteyiz. Meksika Vatandaşlık prosedürüne ilişkin şartların ve gerekli evrakların öncelikle teyit edilmesi ve sürecin yetkili elçilikler aracılığıyla tamamlanması gerekmektedir.

vatandaşlık hizmeti vermemekteyiz

Meksika ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Meksika vatandaşlık işlemleri
  B. Şengülen, 03 May 2020, 16:06

  İyi günler Vize Merkezi, nişanlım Meksika vatandaşı ve burada İstanbul’da ikamet ediyor. 2020 yılı sonunda evleneceğiz. Meksika vatandaşlık işlemleri ile eşimin ülkesinin vatandaşlığına geçiş yaparak orada ikamet etmeyi düşünüyoruz. Vatandaşlık başvurusundan önce kesin olarak Meksika’da ikamet etmem gerekiyor mu yoksa evlilik nedeniyle doğrudan başvuru yapabilir miyim? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Meksika vatandaşlık başvurusu
  A.Aytaş, 03 May 2020, 15:41

  Merhaba, ben Meksika vatandaşlık başvurusu yapmak istiyorum. Bunun için Meksika’da ne kadar süre ikamet etmiş olmam gerekiyor. Belli bir süre oturum izni sahibi olmak doğrudan vatandaşlık başvurusunda bulunma hakkı tanıyor mu? İkamet etmeden bu başvuruyu yapabilir miyim? Bu konuda dönüş ve bilgilendirme yapabilirseniz çok memnun olacağım. İyi çalışmalar ve iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Meksika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp