Meksika Fahri Konsolosluğu İstanbul

Meksika Fahri Konsolosluğu İstanbul

Türkiye sınırları içerisinde ikamet izni bulunan, İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden Meksika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri İstanbul’da bulunan Meksika Fahri Konsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Meksika sınırları içerisine seyahat edecek kişilerin başvuru işlemlerini ikamet ettikleri bölgeye hizmet veren temsilcilik üzerinden gerçekleştirmeleri  gerekmektedir. Meksika vize işlemleri konusunda kurumumuz Vize Merkezi profesyonel destek sağlayarak sürecin en doğru şekilde tamamlanması konusunda hizmet vermektedir. 

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu yetki alanı içerisinde Meksika vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme işlemleri bulunmamaktadır. Fahri Konsolosluk ile Türkiye’de Oturum İzni bulunan ve İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden Meksika vatandaşlarının pasaport yenileme, vatandaşlık işlemleri, evlilik, doğum, ölüm, noter tasdiki gibi işlemleri konusunda hizmet verilmektedir. 

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu 

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu İstanbul ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti oturma izni bulunan Meksika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda hizmet vermektedir. Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğunun Meksika vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Türkiye sınırları içerisinde Meksika vizesi başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi Meksika İstanbul Başkonsolosluğu ve Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. 

Meksika vize işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle işlemler kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla prosedüre uygun olarak sizin adınıza gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılması için gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi yeterlidir. 

Meksika Fahri Konsolosluğu 2024 Resmi Tatil Günleri 

İstanbul’da yer alan Meksika Fahri Konsolosluğu ve Türkiye’de yer alan diğer Meksika temsilcilikleri Meksika Birleşik Devletleri resmi tatil günleri ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına başvuru işlemlerinin resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması ile gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

1 OcakYılbaşı
7 ŞubatAnayasa Günü
21 MartBenito Juarezin Doğum Günü
7 NisanKutsal Cuma 
14 NisanÇamurlu Perşembe 
21- 23 NisanRamazan Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
29 Haziran- 2 TemmuzKurban bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
16 EylülBağımsızlık Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı
21 KasımDevrim Günü
12 AralıkGuadalupe Bakiresi Günü
25 AralıkNoel

 

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim 

Adres: Teşvikiye Caddesi Teşvikiye Palas No:107/2 Nişantaşı/ İSTANBUL

Telefon Numarası: (0212) 227 35 00

Faks Numarası: (0212) 227 35 04

e-posta adresi: [email protected]

Meksika Vize Başvurunuz Kabus Olmasın

Meksika ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

  • Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu
    M. Çam, 09 May 2020, 16:10

    Merhaba Vize Merkezi, ben İstanbul’da Avrupa Yakası tarafında ikamet ediyorum. Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu ikamet bölgeme çok yakın. Meksika’ya seyahatim için yapacağım vize başvurusunu buradan yapabiliyor muyum acaba? Meksika’da yaşayan arkadaşımı ziyaret edeceğim bu durumda en doğru ve kolay başvuruyu nasıl yapabilirim. Hangi vize türüne başvurmam gerekiyor ve siz bu konuda sürece nasıl yardım ediyorsunuz? Teşekkür ederim dönüş yaparsanız sevinirim.

    Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Meksika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp