Meksika Fahri Konsolosluğu İstanbul

Türkiye sınırları içerisinde ikamet izni bulunan, İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden Meksika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri İstanbul’da bulunan Meksika Fahri Konsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Meksika sınırları içerisine seyahat edecek kişilerin başvuru işlemlerini ikamet ettikleri bölgeye hizmet veren temsilcilik üzerinden gerçekleştirmeleri  gerekmektedir. Meksika vize işlemleri konusunda kurumumuz Vize Merkezi profesyonel destek sağlayarak sürecin en doğru şekilde tamamlanması konusunda hizmet vermektedir. 

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu yetki alanı içerisinde Meksika vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme işlemleri bulunmamaktadır. Fahri Konsolosluk ile Türkiye’de Oturum İzni bulunan ve İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden Meksika vatandaşlarının pasaport yenileme, vatandaşlık işlemleri, evlilik, doğum, ölüm, noter tasdiki gibi işlemleri konusunda hizmet verilmektedir. 

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu 

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu İstanbul ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti oturma izni bulunan Meksika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda hizmet vermektedir. Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğunun Meksika vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Türkiye sınırları içerisinde Meksika vizesi başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi Meksika İstanbul Başkonsolosluğu ve Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. 

Meksika vize işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle işlemler kurumumuz Vize Merkezi aracılığıyla prosedüre uygun olarak sizin adınıza gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemlerinin başlatılması için gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi yeterlidir. 

Meksika Fahri Konsolosluğu 2023 Resmi Tatil Günleri 

İstanbul’da yer alan Meksika Fahri Konsolosluğu ve Türkiye’de yer alan diğer Meksika temsilcilikleri Meksika Birleşik Devletleri resmi tatil günleri ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına başvuru işlemlerinin resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması ile gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

1 Ocak Yılbaşı
7 Şubat Anayasa Günü
21 Mart Benito Juarezin Doğum Günü
7 Nisan Kutsal Cuma 
14 Nisan Çamurlu Perşembe 
21- 23 Nisan Ramazan Bayramı
1 Mayıs İşçi Bayramı
29 Haziran- 2 Temmuz Kurban bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
16 Eylül Bağımsızlık Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
21 Kasım Devrim Günü
12 Aralık Guadalupe Bakiresi Günü
25 Aralık Noel

 

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim 

Adres: Teşvikiye Caddesi Teşvikiye Palas No:107/2 Nişantaşı/ İSTANBUL

Telefon Numarası: (0212) 227 35 00

Faks Numarası: (0212) 227 35 04

e-posta adresi: mexicoconsulate@superonline.com

Meksika Vize Başvurunuz Kabus Olmasın

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 7061