Meksika Fahri Konsolosluğu İzmir

Meksika Fahri Konsolosluğu İzmir

Türkiye Cumhuriyeti ikamet izni olan, İzmir ve çevresinde ikamet eden Meksika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri İzmir sınırları içerisinde yer alan Meksika Fahri Konsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Meksika seyahati gerçekleştirecek kişilerin vize başvuru işlemlerini ikamet bölgelerine en yakın yetkili temsilcilik üzerinden tamamlamaları zorunluluğu bulunmaktadır. Meksika vizesi işlemlerine dair kurumumuz Vize Merkezi danışmanlık hizmeti vererek sürecin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. 

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu yetki alanı dahilinde Meksika seyahati gerçekleştirecek kişilerin vize başvuru işlemlerini kabul etme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Fahri Konsolosluk Türkiye Cumhuriyeti İkamet İzni bulunan ve yetki alanı içerisinde ikamet eden kendi ülke vatandaşlarının vatandaşlık, pasaport, evlilik, doğum, ölüm, noter tasdiki gibi konsolosluk işlemleri için hizmet vermektedir.

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu Görevleri 

İzmir sınırları içerisinde yer alan Fahri Konsolosluk İzmir ve çevre illerinden ikamet eden, Türkiye Cumhuriyeti Oturma İzni bulunan Meksika vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yerine getirmektedir. Meksika İzmir Fahri Konsolosluğunun Meksika vizesi başvurularını kabul etme değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden gerçekleştirilen vize başvuruları Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika İstanbul Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. 

Kurumumuz Vize Merkezi ile yapacağınız Meksika vize başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle işlemler sizin adınıza en doğru şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Meksika vizesi başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için talep edilen gerekli evrakların kurumumuza iletilmesi yeterli olmaktadır. 

Meksika İzmir Fahri Konsolosluk Resmi Tatil Günleri 2024 

İzmir sınırları içerisinde yer alan Meksika Fahri Konsolosluğu ve T.C. sınırları içerisinde yer alan diğer Meksika temsilcilikleri Meksika Birleşik Devletleri 2024 resmi tatil günleri ve Türkiye Cumhuriyeti 2024 resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Planan Meksika seyahati ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına vize başvuru işlemlerinin resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

1 OcakYılbaşı
7 ŞubatAnayasa Günü
21 MartBenito Juarezin Doğum Günü
7 NisanKutsal Cuma 
14 NisanÇamurlu Perşembe 
21- 23 NisanRamazan Bayramı
1 Mayısİşçi Bayramı
29 Haziran- 2 TemmuzKurban bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
16 EylülBağımsızlık Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı
21 KasımDevrim Günü
12 AralıkGuadalupe Bakiresi Günü
25 AralıkNoel

 

Meksika Vizesi Hayal Olmasın

Meksika Fahri Konsolosluğu İzmir İletişim

Adres: Cumhuriyet Bulvarı Mayıs İş Merkezi No: 123/603, İzmir
Telefon Numarası: (0232) 463 6033
Faks Numarası: (0232) 463 64 84
e-posta adresi: [email protected]

Meksika ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

  • İzmir Meksika Fahri Konsolosluğu randevu
    G. Yeşilkaya, 10 May 2020, 17:38

    İyi çalışmalar Vize Merkezi, ben İzmir’de yaşıyorum ve normal şartlar altında bu ay Meksika’ya turistik gezi amacıyla seyahat edecektim. Fakat güncel sorunlar nedeniyle seyahatimi ertelemek zorunda kaldım ve geçtiğimiz ay vize başvurusunda bulunmadım. Bu yıl sonuna kadar seyahatim için uygun şartların oluşmasını dileyerek başvuru yapacağım. Bu süreçte de başvurumun reddedilmesi adına işlemleri sizinle gerçekleştirmek istiyorum. İzmir Meksika Fahri Konsolosluğu randevu mu veriyor bu süreçte? Bordo pasaportum var ve uçak biletim de açıkta duruyor şuan. Başvurumu nasıl yapmam gerektiğine ve belgelere dair bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

    Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Meksika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp