Meksika vizesi Reddi

V.R. 18/01/21, 11:52
Merhabalar, Meksika vizesi reddi elektronik vizede oluyor mu? Bordo pasaportum var, sanırım e-vize başvurusu yapılabiliyormuşum ama ben çok araştırdım başvuru formuna ulaşamadım. Bu konuda siz benim adıma başvuru yapıp vizemi gönderebilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Meksika vizesi ret alabilmeniz için online vize başvuru formunu yanlış doldurursanız ya da hatalı bilgiler verdiğiniz takdirde olmaktadır. Online olarak doldurduğunuz bilgilerde hata olduğunda Meksika gümrüğünden geçerken problem yaşayabiliyorsunuz. Elinizdeki belge pasaportunuzdaki kişisel bilgilerle aynı olması gerekir. Bir harf hatası bile olsa gümrük memurları size ülkeye almayabilir sınırdan geri dönmek zorunda kalırsınız.
Bordo pasaport sahibi başvuru sahiplerinin nadiren olsa da yaşadığı problem, Meksika vizesi ret olmasa da kırmızı bülten ile aranan kişinin ismi ile sizin isminizde benzerlik olabiliyor. Bu durumda isim benzerliğinden dolayı elektronik vize başvurularına onay vermeyebiliyor. Başvurunuzun cevabı Meksika vizesi ret oldu şeklinde değildir fakat Meksika Konsolosluğundan randevu alıp evraklarla birlikte yeni bir başvuru yapmanız gerekir yazısı karşınıza çıkar. 

Bordo pasaport sahibi bu durumda Meksika Konsolosluğu’na yeni bir başvuru formu doldurarak biyometrik işlemler ve mülakat için bizzat gitmesi zorunludur. Meksika vizenizin sonucu başvurunuzu yaptıktan sonra genelde 20-30 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Meksika Konsolosluğu çok yoğun olduğu bir döneme denk gelirseniz bu süre uzayabilmektedir. Bu yüzden en az seyahatinize 1-1,5 ay kala randevunuzu alarak başvuru yapmanız sizin avantajınıza olacaktır. Başvuru sürecini Konsolosluğa ekstra ücret ödeyerek hızlandırmak mümkün değildir.

Diğer oturum vizeleri ya da Meksika Konsolosluğuna belge sunması gereken vize işlemleri sonucunda Meksika vize ret edilebilmektedir. Bu tarz başvurularda genellikle eksik evraklar olması ya da evrak içeriğinin Konsolosluğun istediği gibi olmaması sorun yaratabilmektedir. Daha önce yurtdışına çıkmış ve size verilen vize sürenizi aşarak ülkede daha uzun süre kaldıysanız ya da olumsuz bir olay yaşayarak deport edildiyseniz yine başvurunuzun sonucu olumlu çıkmayacaktır.

Meksika vizesi reddi konusunda daha detaylı bilgi almak istiyorsanız 0212 970 0584 numaralı özel Meksika hattımızı arayarak öğrenebilirsiniz.
İlginizden dolayı çok teşekkür ederiz.

Vize Merkezi
Yüksel ERDİN

Meksika vize reddi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI