Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

K.G. 18/01/21, 10:38
Merhabalar, Meksika vizesi kaç günde çıkar? 2021 yılı içinde herhangi bir değişiklik olacak mı? Pandemi dönemi nedeniyle birçok ülke PCR testi ya da Karantina süresi şartı koyuyorlar. Bu konuda herhangi bir değişiklik oldu mu? Meksika’ya bu yaz tatilinde gitmek istiyorum. Yeşil pasaportum var elektronik vize alabilir miyim?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Meksika vizesi çıkma süresi 2021 yılında herhangi bir değişiklik olmadı. Türk vatandaşlarından PCR testi ya da Karantina süresi şartı henüz talep edilmedi. Fakat bu konu ile ilgili Kovid 19 salgınının gidişatının durumuna göre anbean bir değişiklik yaşanılmaktadır. Meksika’ya vize kaç günde çıkar? Ya da PCR testi isteniyor mu? vb gibi sorular için en güncel durumu öğrenmek için en yakın şubemizi arayarak Meksika vize uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Yeşil pasaportunuz olduğundan dolayı Meksika Başkonsolosluğu’na bizzat başvuru yapmanız gerekir. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları, Rus ve Ukranya vatandaşları Meksika’ya elektronik vize alarak giriş yapabilmektedir. 15 Temmuz olayları öncesi Yeşil pasaport sahipleri de elektronik vize ile gidebiliyorlardı. Olayların yaşandığı dönemde Devlet Memurlarına yurtdışına çıkış yasağı getirmişler daha sonrada çalışmış olduğu resmi makamdan “yurtdışına çıkmasında herhangi bir sakınca yoktur” yazısı alanlara çıkabilme olanağı tanınmıştı. İşte tam olumsuz olayların yaşandığı dönemde yeşil pasaportu olan başvuru sahiplerinin sadece Meksika Konsolosluğu’ndan başvuru yapabilirler şartını devreye soktular. Bu çalıştığı resmi makamdan yazılı izin alma durumu daha sonra kaldırılmasına rağmen Meksika vizesi almak isteyen yeşil pasaportlular için koydukları kural değişmemiştir.

Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bordo pasaport sahiplerinin elektronik vize başvurusu yaptıklarında Meksika vizesi çıkma süresi 24 saat içerisinde gerçekleşir. 
Peki, yeşil pasaport sahiplerinin Konsolosluğa sunması gereken evraklar nelerdir ve Meksika’ya vize kaç günde çıkar?

Yeşil pasaport sahipleri Meksika Konsolosluğu’ndan randevu aldıktan sonra ilk hazırlaması gereken belge pasaporttur. Güncel ve en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmalıdır. Başvuru formu; bizzat başvuru sahibi tarafından, arkalı önlü tek sayfa halinde doldurulmalıdır. Yeni çekilmiş 3,5cm x 4,5cm boyutlarında, arka fonu beyaz, gözlüksüz biyometrik fotoğraf, başvuru formuna yapıştırılmalıdır. İngilizce ya da İspanyolca yazılmış vize talep mektubu sunulmalıdır. Şahsi banka hesap dökümleri; imzalanmış ve kaşelenmiş ve son 3 aya ait olmalıdır. Pasaport fotokopisi;  Kişisel bilgilerinizin ve fotoğrafınızın bulunduğu sayfa ve son sayfanın fotokopisini de evraklarınızla birlikte sunmanız gerekir. Meksika vizenizin sonucu genelde 20-30 gün arasında yoğunluğa bağlı olarak değişmektedir.

Meksika vizesi kaç günde çıkar ve hangi evrakları hazırlamam gerekir konusunda en güncel bilgileri öğrenmek istiyorsanız 0212 970 05 84 numaralı Meksika özel hattımızı arayabilirsiniz.

Vize Merkezi
Yüksel ERDİN

Meksika vizesi kaç günde çıkar

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI