İtalya Yatırımcı Vizesi Programıyla Oturum İzni

İtalya Yatırımcı Vizesi

İtalya, yabancı yatırımcılara yönelik özel bir vize alım programı hazırlandığını duyurdu. Belirli sektörleri içeren projeler için alt limiti 500.000 Euro olan yatırım yapanlar İtalya yatırımcı vizesi ile oturum izni almaya hak kazanacaklar. Belli sektörlerde aynı miktarda bağış yapanlar da yatırımcı vizesi ile oturum izni alabilecekler.

İtalya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre “İtalya Yatırımcı Vizesi” İtalya ekonomisine katkı sağlayacak yatırımcıları ülkeye çekmeyi amaçlıyor. Finans ve üretim sektörlerinin ön plana çıktığı İtalya yatımcı vizesi için aşağıdaki koşulların yerine getirilmesi gerekiyor.

  • Bir İtalyan firmasına en az 1 milyon Euro veya start-up denilen yeni bir girişim için minimum 500bin Euro sermaye desteği vermek.
  • Kültürel miras restorasyonu, eğitim, kültür, araştırma, göç idaresi gibi alanları kapsayan projelere yönelik minimum 1 milyon Euro bağış yapmak.
  • İtalya kökenli devlet tahvillerine en az 2 milyon Euro yatırım yapmak.
  • Yapılan yatırımlara en az 2 yıl boyunca devam etmek

İtalya vizenizi 48 saat içinde alın

Bu koşulları yerine getiren yatırımcılar ve evrakları eksiksiz teslim edenler, İtalyan Konsoloslukları ve diplomatik misyonlarına özel bir uygulama ile İtalya vizesini 48 saat içinde alabilecekler.

İtalya yatırımcı vizesi alan kişiler 2 yıl süreli oturum izni hakkına sahip olacaklar. Bu 2 yılın ardından oturma izni 3 yıl daha uzatma imkanı bulunuyor. Prosedürlere uygun şekilde geçici oturma izniyle İtalya’da kalanlar 5 yıldan sonra süresiz oturum izni için başvuruda bulunabilecekler. İtalya yatırımcı vizesi sahipleri İtalya aile birleşimi hakkına sahip olabilmektedirler.

Bu konuyu İtalya’da bizzat yerinde araştırmak isteyen kişiler İtalya vizesini normal prosedürle 7 iş günü içinde VIP başvuru ile 2 iş günü içinde alabilirler. Bunun için tek yapmanız gereken Vize Merkezi şubelerimizi aramak ve gerekli evrak listesini hazırlamanızdır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp