48 Saatte İtalya Vizesi Nasıl Alınır?

İtalya

İtalya Schengen ülkeleri içinde tüm dünyada en çok rağbet gören ülkelerden biri. İtalya’ya acil seyahat etmek isteyenler Ekspres İtalya vizesi başvurusu yaparak 48 saat içinde İtalya Schengen vizelerini alabiliyorlar.

48 saatte İtalya vizesi başvurularında, İtalya vizesi için durumunuza özel hazırlamanız gereken evraklarla ilgili herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. İtalya turistik vize, ticari vize ve aile, akraba vizesi başvuruları için gereken evraklar hakkında ön izlemeye İtalya vizesi sayfamızda yer alan Vize İşlemleri bölümü altından ulaşabilirsiniz. Ancak evraklar koşullara göre değişebildiğinden güncel evraklarla başvuru yapabilmeniz ve sorun yaşamamanız için Vize Merkezi İtalya departmanımızı arayarak destek almanızı tavsiye ederiz.

İtalya ekspres vize başvuruları vize randevusundan sonra 48 saat içinde sonuçlanmaktadır. Daha önceden almış olduğunuz Schengen vizenizde veya vizelerinde VIS ibaresi varsa yeniden parmak izi verme işlemi yapmanıza gerek olmadığından başvurunuzu Vize Merkezi aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli evrakları Vize Merkezi İtalya departmanımıza elden veya kargo ile ulaştırarak randevu almanıza gerek kalmadan ve zaman kaybetmeden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İtalya vizesi başvurularında İtalya Konsolosluğunun belirlediği kritere göre bölge ayrımı vardır.  Amasya, Erzincan, Kocaeli, Tekirdağ, Artvin, Erzurum, Ordu, Tokat, Bilecik, Giresun, Rize, Trabzon, Bursa,   Gümüşhane, Sakarya, Bayburt, Çanakkale, İstanbul, Samsun, Ardahan, Çorum, Kars, Sinop, Iğdır, Edirne, Kırklareli, Sivas ve Yalova’da ikamet edenlerin vize başvurularını değerlendiren diplomatik birim İtalya İstanbul Başkonsolosluğudur. Bu illerde ikamet edenler İtalya ekspres vize başvurularını Vize Merkezi İstanbul güvencesinde yapabilmektedirler.

Ankara, Eskişehir, Zonguldak, Bolu, Bartın, Çankırı, Kırıkkale, Düzce, Kastamonu, Karabük, Nevşehir, Yozgat, Kırşehir, Kütahya’da ikamet edenlerin İtalya ekspres vize başvuruları Ankara İtalya Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmekte olup başvurular Ankara Vize Merkezi aracılığı ile yapılabilmektedir.

İzmir, Denizli, Isparta, Kayseri, Elazığ, Gaziantep, Antalya Kahramanmaraş, Hakkâri, Aydın, Diyarbakır, Adıyaman, Aksaray, Batman, Bingöl, Burdur, Hatay, Şanlıurfa, Muş, Muğla, Mardin, Manisa, Uşak, Kilis,  Malatya, Osmaniye, Bitlis, Karaman, Adana, Ağrı, Konya, Mersin, Niğde, Tunceli, Siirt, Şırnak, Van, Afyon illerinde ikamet edenlerin İtalya vize başvuruları İzmir İtalyan Konsolosluğudur.

İtalya ekspres vize işlemlerinizi Vize Merkezi İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Gaziantep ve Edirne şubelerimize evraklarınızı kargo veya elden ulaştırarak yapabilirsiniz. Ofislerimizin bulunmadığını illerden yapılan başvurularda lütfen pasaport ve evrakların gönderimine dair kargo sürelerini dikkate alarak işlemlerinizi başlatınız. Ayrıca başvurularda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da seyahat tarihlerinizdir.  İtalya ekspres vize başvurunuzun seyahat tarihlerinizle çakışmaması, ve seyahat amacınıza uygun başvuru için lütfen Vize Merkezi Temsilcilerimizden destek alınız.

48 saatte sonuçlanan Ekspres İtalya vizesi alabilmeniz için önceki yıllarda alınmış bir Schengen vizeniz olması koşulu aranıyor. Eğer Schengen vizesini ilk kez alıyorsanız İtalya ekspres vize başvurusunda bulunamıyorsunuz. Buna ek olarak önceden almış olduğunuz Schengen vizelerinizin doğru kullanılmış olması ve daha önce vize reddi almamış olma şartları da İtalya ekspres vize başvurularında dikkate alınmaktadır.

İstisnai durumlarda İtalya ekspres vize başvurularında Konsolosluk yeniden parmak izi vermenizi talep edebilmekte olup pasaport işlemlerinde verdiğinizi parmak izi Schengen vize işlemlerinde yapılması gereken biyotmetrik veri ibrazı yani parmak izi verme işleminde farklıdır ve vize için geçerli değildir.

İtalya Ekspres vizesi almak için aşağıdaki adımları takip edin.

1.Seyahat amacınızı belirleyin ve Vize Merkezi İtalya deparmanı çağrı merkezini arayarak durumunuza veya mesleğinize uygun güncel evrak listesini talep edin. İtalya Ekspres vize için gereken evrak listesi temsilcilerimize vermiş olduğunuz e-mail adresine gönderilecektir.

2.Evraklarınızı hazırladıktan sonra Vize Merkezine kargo veya elden ulaştırın.

3. Vize işlemlerinizi sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu ofisimize gelerek alabilirsiniz veya temsilcilerimize vermiş olduğunuz ev veya iş adresinize kargo yoluyla gönderebiliriz.

İtalya ekspres vize işlemleri 48 saat gibi kısa bir sürede sonuçlandığı için vize harç bedelinin yanında ek hizmet ve koordinasyon bedelleri de alınmaktadır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp