Aşı olana Almanya vizesi

Aşı olana Almanya vizesi müjdesi geldi. Aşı olan Türk vatandaşlarına seyahat kısıtlaması kalktı.

Almanya hükümeti ve Konsolosluğu tarafından yapılan açıklamalara istinaden ülkeye giriş şartları hakkında;

18.06.2021 tarihinde yapılan duyuruya istinaden;

25.06.2021 tarihinden itibaren Almanya’nın Türkiye’de ki dış temsilcileri tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda Almanya ülkesine giriş kısıtlamaları hafifletme kararı alınmıştır.

Avrupa sağlık ajansı (EMA) tarafından onaylanan aşıları olan ve 2. Doz aşısından sonra 14 gün süre geçmiş olan seyahat sahiplerine seyahat kısıtlaması kalkmıştır. Ziyaret ve turist seyahat sahipleri için aşı olmaları ülkeye giriş hakkını sağlayacaktır.

Almanya’ya seyahat edebilmeniz için Paul Ehrlich Enstitüsü web sitesinde ki aşılardan yapılmış olması istenmektedir.

Moderna, Pfizer-BioNTech, AstraZeneca veya Johnson&Johnson aşılarından gerekli doz aşı olmuş olan ve son yapılan aşıdan itibaren 14 gün geçmesi ülke girişleriniz için zorunlu halde istenmektedir. 12 yaşından küçük çocuklar ise karantina zorunluluğu vardır.

Vize başvurularında henüz aşı kartı sunma zorunluluğu bulunmuyor. Olumlu vize sonucunuzdan sonra ülkeye giriş hakkında söylediğimiz koşulları sağlamanız gerekmektedir.

Almanya vizesi ve diğer schengen ülkeleri hakkında oluşabilecek güncel bilgileri web sitemizde bulunan duyurular kısmında sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz.

İstenilen tipte aşı olmuş olan ve üzerinden 14 gün geçmiş olan başvuru sahiplerimiz için vize servis hizmetimizi sağlamaya başlayacağız. Bu sebep ile müşteri temsilcilerimiz ile bağlantı kurabilirsiniz.

Başvuru sırasında aşı kartı sunulması zorunlu degildir; Ancak ülkeye girerken Avrupa sağlık ajansının kabul ettiği (BİONTECH) 2 doz aşı olunmuş olmalı ve son doz itibari ile 14 gün sürenin geçmiş olması istenmektedir. Aşı kartı ve o ülkenin dilinde çevirili hali istenmektedir. 12 yaşından küçük çocuklar ise karantina zorunluluğu vardır.

Aşı olana Almanya vizesi duyurusu sonrasında Almanya vizesi başvuruları için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Telefon: 0212 970 05 01

Saygılarımızla

Vize Merkezi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp