Almanya Aile Birleşimi Vizenizi Biz Alalım!

Almanya Aile Birleşimi Vizenizi Biz Alalım!

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

Aile Birleşimi vizesine başvuruda bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları eğer eşi Almanya’da yaşayan bir Alman vatandaşı veya oturum izni ile orada bulunan bir Türkiye Cumhuriyeti veya yabancı ülke vatandaşı ise, reşit olmayan Almanya’da yaşayan çocuğunun yanına gitmek istiyor ise, Türkiye’de yaşayan reşit olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı çocuğunu yanına almak istiyor ise başvuruda bulunabilirler. Başvurular Almanya Federal Cumhuriyeti’nin yetkilendirmiş olduğu  yetkili başvuru merkezlerinden randevu alınarak yapılabilmektedir.  Başvurunuzu hangi şehirden yapmanız gerektiği ikametiniz ve çalıştığınız yere göre değişkenlik gösterebilir.

Almanya Aile birleşimi başvurularında hazırlanması gereken evraklar durumunuza uygun ve güncel olarak hazırlanmalıdır. Güncel olmayan evraklar konsolosluk yetkilileri tarafından kabul edilmemekte, eksiklikler yaşandığı takdirde randevunuz iptal edilmektedir.

Almanya Aile Birleşimi başvurularında şart olan evrakların başında Almanca A1 dil sertifikası gelmektedir. Bu sertifikadan muaf olan başvuru sahipleri Almanya’da yaşayan Alman vatandaşı çocuklarının yanına gidecek kişilerdir. Bedensel ruhsal zihinsel bir sağlık sorunu varsa veya basit düzeyde bir Almanca öğrenemiyorsa belgelendirmesi durumunda dilden muaf tutulabilir. Almanca A1 dil sertifikası şartının kaldırılması söz konusu olmamakla beraber, şuanda birçok D vize başvuru sahibinden bu sertifika istenmektedir.

Almanya Aile Birleşimi vizesi başvurularında hazırlanması gereken evraklara ek olarak Almanca dilinde eksiksiz doldurulmuş D vize başvuru formunu da ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu form Aile Birleşimini de içerisinde kapsayan tüm D vizeleri yani uzun süreli vizeler için geçerlidir. Formda dikkat edilmesi gereken en önemli şey doldurulan bilgilerin eksiksiz ve hatasız olmasıdır. Almanya Aile Birleşimi başvuru formunda yapılabilecek en ufak bir hata, almış olduğunuz randevunun iptal edilmesine kadar sizi olumsuz yönde etkileyebilir. Formu doldururken bu konuda uzman olan kişilerden yardım almanız tavsiye edilir. Form başvuru sahibi tarafından imzalanmalı ve kendi el yazısı ile doldurulmalıdır.

Almanya Aile Birleşimi vizesi için alınan randevular konsoloslukların çalışma günlerine ve tatil günlerine göre değişkenlik göstermektedir. Randevularınızı alırken konsolosluğun yoğun olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.Randevuya giderken yanınızda konsolosluğun belirlemiş olduğu vize harcını ve hazırlamış olduğunuz evrakları yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Almanya Aile Birleşimi vizesi başvurularında evraklarda yapılacak bir eksiklik veya hata sizin bu başvurudan ret cevabı almanız ile sonuçlanabilir. Reddedilen Aile Birleşimi vize başvurularına Almanya Berlin idare mahkemesine açacağınız dava ile itiraz edebilir veya yeniden mevcut durumunuzda ret sebeplerini düzelterek başvuruda bulunabilirsiniz.

Almanya Aile Birleşimi vizeniz onaylandıktan sonra vizenizin bitiş tarihine kadar oturum kartına başvuru yapıp, oradan oturum kartınızı almanız gerekmektedir. Oturum kartları genelde 2 senelik geçerliliği olan ve bitiminden önce yenilenmesi gereken kartlardır. Yenilemenin gecikmesi halinde yeniden oturuma başvuru yapmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz süreli oturum kartı ile Almanya dışında bir ülkede 6 aydan fazla kalmanız yasaktır. 6 aylık sürenin geçmesi halinde Almanya Federal Cumhuriyeti oturumunuzu iptal etme hakkına sahiptir.

Vize Merkezi Almanya departmanı Almanya Aile Birleşimi yapmak isteyen vatandaşlarımıza destek vermektedir. Almanya Aile Birleşimi, Blue Card, uzun süreli eğitim vizeleri ve çalışma vizeleri hakkında detaylı bilgi için Vize Merkezi uzmanlarımıza iletişime geçin.

Almanya Aile Birleşimi işlemlerinde Vize Merkezi aşağıdaki konularda yardımcı olmaktadır

  • Mevcut durumunuza göre Almanya Ulusal vizenizde izlemeniz gereken yol haritası hakkında sizlere öneride bulunuyoruz
  • Almanya’da ikamet eden uzmanlarımızdan durumunuza göre tavsiye ve bilgileri alıyor ve kısa sürede sizi bilgilendiriyoruz.
  • Almanya Aile Birleşimi vizesinin şartı olan dil kursu hakkında sizlere danışmanlık hizmeti sunuyoruz.
  • Detaylı ve durumunuza uygun evraklar listesini tarafınıza e-mail ile bildiriyoruz.
  • Evraklarınızı hazırladıktan sonra bize elden veya kargo ile iletebilirsiniz.
  • Vize Merkezi Almanya Aile Birleşimi Departmanı randevunuzu sizin istediğiniz gün ve saate alıyoruz ve konsolosluğun yoğunluk durumunu ve kapalı olduğu günleri dikkate alarak aldığımız randevu tarih ve saatini size bildiriyoruz.
  • Randevu tarihine kadar olan süreçte dosyanız getirdiğiniz evrakların ışığında hazırlanıyor.
  • Randevu gün ve saatinde asistanlarımız size konsoloslukta eşlik etmekte olup başvuru sahibi kişi tek başına konsolosluğa başvuru işlemini gerçekleştiriyor.

Vize Merkezi Almanya Aile Birleşimi Departmanı sizin koşullarınıza özel durumları da göz önünde bulundurarak, önceliklerinize uygun başvuru yapmanızı sağlamaktadır.

Almanya Aile Birleşimi şartları hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Almanya departmanımızı arayarak durumunuza özel gerekli evrak ve ücret bilgisini içeren bilgilendirme e-mailini talep ediniz.

Telefon:

İstanbul: 0212 970 05 01

E-mail: avrupavizemerkezi.com

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp