Macaristan Hakkında Sorular & Yorumlar

Macaristan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
B. Y. 10/01/19, 13:55
Bu sene Erasmus programı kapsamında Bahar döneminde Eötvös Lorand Üniversitesine gitmeye hak kazandım. Gideceğim okulun belgeleri ve bilgileri bana geç göndermesi ve bana geç dönmeleri sebebiyle, işlemlerim yeni halloluyor ve kabul mektubum haftaya elime ulaşacak. Ancak D tipi vize başvurusunda bulunamıyorum çünkü randevular dolu en yakın randevu tarihi 20 Şubat. Benim 11 Şubat günü okulda olmam gerekiyor. Erasmusa gidebilmem için vize almam lazım ancak şu an randevu alamadığım için mümkün görünmüyor. Ne yapmalıyım?
Cevabı Görüntüle
İ.Y. 02/01/19, 09:50
MERHABA,BEN İSMAİL YAŞAR. OĞLUM BERKAY YAŞAR 28.01.2019 TARİHİNDE BUDAPEŞTE'DE ERASMUS'A BAŞLAYACAK. VE 5 AY BOYUNCA BUDAPEŞTE'DE EĞİTİM ALACAK. ONLİNE OLARAK VİZE RANDEVUSU ALMAK İSTİYORUZ.ANCAK SİSTEM BİZE EN YAKIN 14.02.2019 TARİHİNE RANDEVU VERİYOR.ANCAK BİZİM O KADAR VAKTİMİZ YOK.BİZE BU HAFTA İÇERİSİNDE BİR TARİHE RANDEVU VEREBİLİR MİSİNİZ. SAYGILARIMLA.
Cevabı Görüntüle
a. m. 29/12/18, 00:36
Merhabalar Kuzey Kıbrıs'ta öğrenim görmekteyim. Kuzey Kıbrıs'ta Macaristan C tipi Schengen vizesine başvurabileceğim bir vize merkeziniz var mı ?
Cevabı Görüntüle
S. T. 17/12/18, 21:31
Merhaba, hesabımızda minimum 4 bin TL olması gerektiği belirtilmiş. TL ya da Euro mu olması gerekir? Altın hesabı mevcut onu kabul ederler mi?
Cevabı Görüntüle
E. T. Ö. 14/12/18, 20:59
Merhaba ben Trabzon'da KTÜ'de YÜksek Lİsans öğrencisiyim. Erasmus+ programıyla Macaristan'a gideceğim bahar dönemi için. Macaristan'daki okulumdan kabul mektubu geldi ve vize işlemlerine başlamam gerektiğini söylediler. Haftasonu olduğu için arayamadım konsolosluğu ve bilgi alamadım. beni bilgilendirebilir misiniz? Öncelikle hangi belgeleri hazırlamam ve getirmem gerektiğini detaylı bir şekilde söyleminizi rica ediyorum ve Randevu almam gerekiyor mu ? İl dışından geleceğim ve fazla vaktim olmadığı için belgelerimle tam bir şekilde gelmem gerekiyor. Son olarak da vize başvurumu yaptıktan kaç gün sonra vizemi teslim alabilirim?
Cevabı Görüntüle
s. kaya 13/12/18, 17:21
Merhaba, ben Macaristan da pilotaj dersleri alıyorum girmem gereken sınavlar her ay belli günlerde yapılıyor. Schengen vizemi 45 gün içinde 30 günlük verdiler ancak bir sonraki aydaki sınav başlangıç gününde vizem bitiyor. Konu ile ilgili konsolosluğa dilekçe yazdım ve mail attım ancak olumlu bir sonuç alamadım. Şimdi ise Macaristan'dayım ve Türkiye ye dönmeden vizemi uzatmak istiyorum mümkün mü ? Ne yapmam lazım ? Nereye başvurmalıyım ? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
O. F. 12/12/18, 18:25
Merhaba, ilk kez vize isteyen bir ülkeye gitmek istiyorum. Daha önce 7 kez vizesiz ülkelere seyahat ettim bunun bir faydası olur mu ? 1 haftalık Budapeşte seyahati için çok fazla evrak isterler mi ? Otelde çalışıyorum, Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
S. Y. 11/12/18, 12:06
Merhaba
Arkadaşımın nikahı için Macaristan'a gitmek istiyorum ilk gidişim olacak, ne kadar vize ücreti ödeyeceğim?
Cevabı Görüntüle
B. K. 07/12/18, 15:32
Merhaba, ben TC ve Bulgaristan vatandaşıyım ve eşimin de Bulgaristan oturum izni ve TC pasaportu var. Budapeşteye gitmek için Vize almasına gerek var mı? Türkiye'den çıkışı TC pasaportu ile yapıp Macaristana Bulgar oturum izni kartı ile giriş yapabilir mi? Ben ve aynı zamanda Bulgar vatandaşı olan 2 kızım da yanında olacağız tabi.
Cevabı Görüntüle
Beyza 23/11/18, 18:40
Merhaba yakın zamanda Macaristan'a öğrenci vizesi için başvuracağım fakat bankada para olarak vadeli hesabı göstersem olur mu ?
Cevabı Görüntüle
A. G. 13/11/18, 12:15
Merhaba,
İki dönem Macaristan'da erasmus yaptım ve pasaportuma iki tane ulusal d tipi vize basıldı.
Üç ay tatilde schengen vizesine başvuru yapmak istiyorum. Hangi vizeye başvuru yapsam daha mantıklı. Aldığım iki tane ulusal d tipi vizeleri göz önünde bulundurursak. Sponsorum yok ama hesaplarımda 8-9 bin tl bakiye gösterebilirim.
Cevabı Görüntüle
S. E. 13/11/18, 09:33
Merhaba,
Yılbaşında Macaristan'a gitmeyi planlıyorum. Orda yakın bir arkadaşımın yanında kalacağım. Ben şu an çalışmıyorum, banka hesabım da yok, gelir olarak ne gösterebilirim? Vize başvurusu için hangi evraklar gerekli?
Cevabı Görüntüle
I. D 12/11/18, 17:29
Merhaba ben Macaristan'da devlet bursiyeri olarak yüksek lisans yapmaktayım ve her ay devlet tarafından hesabıma 1250 euro burs yatmaktadır. Ben ağustos ayında evlendim eşim için Aile birleştirme vizesine başvurmak istiyorum bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
A. G. 09/11/18, 10:16
Macaristan'da 14 Ocak -1 Mart 2019 yani 46-47 gün süreli akademik bir çalışma için bulunacağım. Yeşil pasaport sahibiyim ve pasaport geçerlilik süresi 4 eylül 2019 da bitiyor. Başka bir ülkeye gitmeyeceğim için shengen vizesi almaya ihtiyacım yoktur.
Yeşil pasaporta vize almam gerekiyor mu

Saygılarımla
Cevabı Görüntüle
S. D. 23/10/18, 18:39
Merhaba, yeni emekli oldum Macaristan'a 1 hafta tatile gitmek istiyorum, vize için ne yapmam gerekiyor?
Telefon