Avusturya Hakkında Sorular & Yorumlar

Avusturya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Avusturya Vize Başvurusu 2020
H. Basri Gençsoy 25/03/20, 17:27

Avusturya vize başvurusu 2020 yılında konsolosluklara mı yapılıyor? Daha kolay yapmanın bir yolu var mıdır?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Avusturya Vize Başvuru Ücreti
S. Taşkıran 07/04/20, 14:13

Merhaba Avusturya’ya arkadaşım ile beraber turistik 4 – 5 günlük bir seyahat etmek istiyoruz. Arkadaşımın mevcut vizesi var ama benim yok. Vize başvurusu için çok vaktim kalmadı. Vizem ne kadar sürede sonuçlanır ve Avusturya vize başvuru ücreti nedir? Ayrıca vizemin ret olma durumunda vize ücretim iade edilir mi? Yardımlarınızı rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Avusturya vize reddi
E.S. 14/04/20, 14:39

Merhabalar geçen ay Avusturya’ya vize başvurusu yaptım. Yalnız bilmediğim ve anlamadığım bir sebep ile Avusturya vize reddi yaşadım. Vizemin ret olma sebebi sizce ne olabilir ve daha sonraki vizelerimi olumsuz etkileyeceği hakkında bilgi edindim sizce olumsuz etkiler mi başvuru yapsam gene ret mi olur? Avusturya vizesi başvurusu yapmak için beklemeli miyim? Vizemin ret sebebinin ne olduğunu nasıl ve nereden öğrenebilirim? Beni aydınlatırsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Avusturya Vize Evrakları 2020
L. Bilican 26/03/20, 18:07

Merhaba. Avusturya vize evrakları 2020 yılı için hangileridir? Değişiklik yapıldı mı?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Avusturya Vizesi
E. Kara 26/10/16, 16:54

Avusturya vizesi için başvuru yapmayı düşünüyorum fakat çok bilgim yok. Nasıl yapacağım konusunda yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Avusturya vize takip
K.S 20/04/20, 21:07

Merhabalar, geçen sene Avusturya’ya vize başvurum olmuştu yalnız vize başvuru esnasında Konsolosluk benden ek belge talep etmiş. Ben Avusturya vize takip yapmadığım için ne istediklerini göremedim ve vizem ret aldı. 1 buçuk ay sonra tekrar Avusturya’ya vize başvurusu yapacağım yalnız vize takibimi nereden yapacağımı bilmiyorum. Tekrar bu sebepten ötürü ret almak istemiyorum. Sorum Sizden danışmanlık alma durumumda bana ne şekilde yardımcı oluyorsunuz? Vize başvurum esnasında vize takip siz benim yerime yapıyor musunuz? Vizemi takip etmek için şahsen konsolosluğumu aramam gerekecek? Vize başvurumu ne zaman yapmam gerekir? Kaç gün içerisinde vizemin sonucu gelir? Şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Avusturya vize merkezi
m.kara 19/04/20, 18:37

Merhabalar, İstanbul’da 2 yıldır bir şirkette satış uzmanı olarak çalışıyorum. Avusturya’ya yıllık iznimde 6 günlük bir vize başvurusu yapmayı düşünüyorum. Vize başvurum için bilgi almak adına Avusturya Konsolosluğunu aramama rağmen gün boyu meşgul ya da açmıyorlar. Bir arkadaşımdan öğrendiğime göre Avusturya vize merkezi varmış. Avusturya vize başvurumu nereden yapacağım? Ve bu süreçte bana yardımcı olabilir misiniz? Randevuyu nasıl ve nereden almam gerekir? Sizden danışmanlık almak istiyorum. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Avusturya Vize Çıkma Süresi
Esila 11/04/20, 21:30

Merhaba, arkadaşımla beraber önümüzdeki ay beş günlük Avusturya’ya turistik seyahat etmek istiyoruz. Arkadaşımın geçerli bir Schengen vizesi mevcut fakat kendim için vize başvurusu yapmak istiyorum. Başvuru yaptıktan sonra Avusturya vize çıkma süresi kaç gündür acaba? Ne zaman başvuru yapmam gerekiyor ve arkadaşımın geçerli vizesinin olması beni olumlu etkiler mi? Geçerli vize ile birlikte beraber gideceğimizi nasıl gösterebilirim? Danışmanlık almak istiyorum. Bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Serbest çalışanlara Avusturya vizesi
E. Demirci 11/04/20, 14:24

Selamlar, müzik öğretmeniyim ve henüz atanamadım, freelance olarak öğrencilerime gitar ve saz kursu vererek geçimimi sağlıyorum. Serbest çalışıyorum araştırmalarım sonucu sponsor eşliğinde başvuru yapmam gerektiğini öğrendim. Sgk’lı değilim serbest çalışanlara Avusturya vizesi başvurusu nasıl yapılır? Avusturya’ya turistik kız arkadaşımla beraber 4 günlük bir seyahat planladım. Tur ile gideceğiz. Banka hesabımda 20 bin civarı göstermem yeterli olurmu? Vizemin onaylanması için neler yapmam gerekiyor? Bilgi rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Avusturya vize ret itiraz
M. Caner 11/04/20, 12:50

Merhaba, bir şirkette 3 yıldır insan kaynakları departmanında çalışıyorum. Geçen ay Avusturya’ya turistik vize başvurusu yaptım ve ret ile sonuçlandı. Neden ret aldığımı hala anlamadım. Aldığım Avusturya vize ret itiraz hakkım var mı? İtirazı nereden nasıl yapabilirim? Avusturya vize redlerinde sonuçlanma süresi ne kadardır ve Avusturya vizemin ret olması sebebi ile ücret iadesi var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Avusturya Vizesi Kolay Alınır Mı?
Ş. Z. 08/04/20, 10:07

Merhabalar Schengen bölgesine 1 haftalık bir seyahatim olacak. İlk giriş ülkem Avusturya ve uzun kalış ülkemde Avusturya aklıma takılan soru Avusturya vizesi kolay alınır mı? Sizce başka daha kolay bir ülkeden vize başvuru yapmam gerekir mi? Başka bir ülkeden vize başvurusu yapmalı mıyım? Sizi arkadaşımın referansı ile buldum ve sizin beni doğru yönlendireceğinizi söyledi. Sizden danışmanlık almak istiyorum bilgi alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Avusturya Vize Danışmanlık
Mira 05/04/20, 20:18

Avusturya’ya ticari amaçlı bir ziyaretim olacak ve iş yoğunluğum sebebiyle bu işlemlerle uğraşmak istemiyorum. Daha önce 2017‘de alınmış parmak izim olduğu için sanırım gelmeme gerek yok. Vize başvurumu en kısa sürede sizden danışmanlık alarak nasıl halledebilirim? Ortalama bir ayım var. Ekstra ücret vererek işlemleri hızlandırabilir miyiz? Avusturya vize danışmanlık işlemlerimi sizinle başlatmak için ne yapmalıyım? Bilgi rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Avusturya Vizesi Almak
Mustafa 03/04/20, 17:41

Merhaba eşim ile beraber Avusturya’ya turistik bir seyahatimiz olacak her ikimizde emekliyiz ve dört günlük bir seyahat süremiz olacak. Avusturya vizesi almak kolay mı? Avusturya vizemizin onay alması için nelere dikkat etmemiz gerekir. Emekli olduğumuz için herhangi bir iş evrakı sunamayacağız. Banka hesap dökümü sunmamız yeterli olur mu? Emeklilerin ek olarak sunması gereken evraklar nelerdir? Danışmanlık alma durumumuzda bize nasıl bir destek sağlayacaksınız? Sizden bilgi rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Avusturya Vize Şartları
A. K. 02/04/20, 20:03

Merhabalar üç arkadaşımla beraber yaz tatilinde bir haftalığına Avusturya’ya turistik olarak seyahat etmek istiyoruz. Üniversite öğrencisiyiz ve Avusturya vize şartları nelerdir öğrenmek istiyoruz. Arkadaşlarımla beraber başvuru yapacağız. Beraber gittiğimizi kanıtlamak amaçlı hangi belgeleri sunmamız gerekir? Ve vize işlem süresi ne kadar sürmekte? Ret almamak için nelere dikkat etmemiz gerekir bilgi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Avusturya Vize Randevu
E. Erkin 26/03/20, 20:03

Avusturya vize randevu işlemleri nereden yapılıyor? Konsolosluk mu yardımcı olacak?
Cevabı Görüntüle
Telefon
x