Macaristan Vize Başvurusu

O. Ekrem Çalık 27/03/20, 12:54
Macaristan vize başvurusu için hazırlamam gereken evraklar tam listesine nereden ulaşabilirim? Siz yollayabilir misiniz? Aile ziyareti başvurusu için alınan davetiye nasıl olmalı?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, öncelikle Macaristan vizesi başvuru gerekli evraklar seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu hususta seyahat amacınızı belirtmeniz önem taşımaktadır. Amaca göre hazırlanan belgeler eksiksiz olmalı aksi takdirde ret alabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu Başlıca Evraklar

  • Vize başvurusu Macaristan için pasaport orijinali son 10 yıl içerisinde alınmış, seyahat bitim tarihinden itibaren en az 3 aylık geçerliliği bulunan, 2 boş vize sayfası olmalıdır. Eski pasaporta ait son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi sayfasının fotokopisi.
  • Eksiksiz olarak doldurulmuş okunaklı, pasaport sahibi tarafından başvuru formu mavi, siyah kalemle veya bilgisayar da doldurulabilir. Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise imza bölümü anne baba tarafından imzalanmalı.
  • İki adet biyometrik Fotoğraf son 6 ay içerisinde çekilmiş, objektife direkt bakan, yüz, kulak alın bölgesinin açıkça göründüğü, arka fonu beyaz, 35 mm x 45 mm olması gerekir.
  • Gidiş - dönüş uçak bileti rezervasyonu, ulaşım aracına ilişkin rezervasyonun alındığını belirten nitelikte olmalı. (Otobüs, Tren, Uçak, Araç, Feribot Vb.) Uçak rezervasyonunda PNR numarası olması şarttır. Gelir Belgesi şahsi banka hesap özeti; Son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren, ıslak imzalı ve kaşeli, banka imza sirküsüyle olmalı.
  • Otel Rezervasyonu (Satın alınmış): Seyahat planının tamamını eksik gün olmadan gösteren, birden fazla ülkeye gidilmesi durumunda tüm ülkelerin konaklama detayının ayrıntılı olarak belirtildiği rezervasyon beyan edilmeli. Otel rezervasyonunda mutlaka seyahat eden yolcunun isminin ve rezervasyon numarasının yer alması gerekir. Kişinin isminin geçmediği rezervasyon kabul edilmez.
  • Seyahat Sağlık Sigorta Poliçesi tüm schengen ülkesinde geçerli asgari poliçe teminatı 30.000 Euro teminatına sahip olmalı ve sigorta minimum seyahat tarihini kapsamalı. Seyahat sağlık sigortanızı başvuru merkezimizde yaptırabilir.

Aile Arkadaş ziyareti davetiyeniz (resmi kurumdan almalısınız); davet eden kişi tarafından yazılmalı, davet edilen kişinin isminin, açık adres bilgilerinin ve telefon numarasının olması ve imzalanmış olması gereklidir. Aynı zamanda davet eden kişinin vatandaşlık belgesi, pasaportla birlikte kimlik kartı fotokopisi eklenmeli.

Macaristan vize başvurusu hakkında daha fazla bilgi almak ve Macaristan’a vize başvurusu yapmak için temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
A.N. 22/07/20, 14:20

Macaristan vize başvurusu işlemleri için sizden destek almak isterim. Ankara’da yaşamaktayım ama yapacağım başvuruyu nereden yapmam gerecek? Çalışan için evraklara nasıl ulaşabilirim? Çalıştığım şirketten neler istemem gerekecektir? Bana yardımcı olur musunuz lütfen? İyi çalışmalar.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 22/07/20, 14:23

Merhaba, 

Macaristan için vize başvurusu yapmak üzere İstanbul’a gelmenize gerek yoktur. Çünkü Macaristan Konsolosluğu’nun atamış olduğu başvuru merkezinin Ankara’da şubesi bulunmaktadır. Bundan dolayı parmak izi işlemleriniz Ankara başvuru merkezinde gerçekleşecektir. Bu işlemleriniz sırasında başvuru merkezi ile işbirliği içinde çalıştığımız için bizi tercih ettiğinizden dolayı size Vize Merkezi müşteri temsilcisi yardımcı olacaktır. İşlemlerinizin takibi esnasında almış olduğunuz hizmet uzman kadro tarafından sürdürülmektedir. 

Başvurunuzun yapılma aşamasında size müşteri temsilciniz aracılığıyla konsolosluğun istemiş olduğu evrak listesi iletilecektir. Mail ve sms yoluyla iletilen bu evrak dökümlerini sunarken çalışan turistik vize evrakları olarak iletildiği için evraklarınızı bu doğrultuda hazırlamanız istenir. Vize başvurusu Macaristan için çalışan evrakları içerisinde şirketinizden dilekçe istenir, şirketin antetli kağıdına yazılmış olarak, konumunuzu ve izin tarihlerinizin belirtildiği dilekçenizin kaşeli ve imzalı olarak sunulması gerekir. İşe giriş bildirgeniz ile ilgili doküman son 3 aya ait maaş bordrosu gibi evraklar şirketinizden istemeniz gereken belgelerdir. İleteceğiniz belgelerde tur şirketinden konaklama belgenizi ve uçuş belgenizin yer aldığı belgeleri istemeniz gerekmektedir. 

Herhangi bir olumsuz sonuca sebebiyet vermemeniz için sizden istenilenlerin eksiksiz beyan edilmesi özenle rica edilir. İşleminiz randevuya girdikten sonra yani parmak izi işleminden sonra başlamakta ve konsolosluk işlemlerinizi seyahatinize 1 ya da 2 iş günü kala sonuçlandırabilmektedir. Macaristan vizesi başvuru sırasında Macaristan Konsolosluğu’nda yaşanacak olası bir durum meydana geldiği takdirde süreçte uzama meydana gelebilir. Bu durum tamamen konsolosluk inisiyatifindedir. Bundan dolayı size hizmet verecek müşteri temsilciniz meydana gelebilecek olası durumlar konusunda size destek verecektir.

Macaristan vize başvurusu işlemlerinizin takibi ya da daha detaylı bilgiye sahip olmak adına Ankara Vize Merkezi ofisimizi 03129700579 numaralı telefondan arayarak veya size en yakın Vize Merkezi ofislerimizde gelerek müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir, bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Aysel GÜNDAY

Macaristan vize başvurusu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x