Kanada Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Kanada Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.


Vize Merkezi Kanada Departmanı vize oturum izni ve vatandaşlık işlemlerinde uzman kadro ile profesyonel vize danışmanlık hizmetleri vermektedir. Kanada vize başvurusu ile ilgili süreci profesyonel bir çalışma ile ele alarak istenilen vize türüne göre takibi yapar ve vize süreci ile ilgili bilgiler verir. Ardından vize başvurunuzun başarıyla sonuçlanmasında aktif rol oynar. Kanada Konsolosluk Birimleri, vize başvurunuzun sonucu ile ilgili karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili mercidir. Kanada Konsolosluğu tarafından belirlenen ve istenilen vize türüne göre gerekli evrak listeleri ve istenilen bilgilerle ilgili detaylara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kanada Vizesi İle İlgili Genel Bilgiler

Kanada’ya gitmek isteyen kişilerin vize için yapacağı başvurular Kanada Büyükelçiliğinin yetkilendiği vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Herhangi bir amaçla yapılacak olan vize başvurusu için yetkili vize merkezinden başvuru için danışmanlık hizmeti almak mümkündür. Vize başvurusunda bulunurken vize sahibinin çalışma durumuna göre belgeler hazırlanarak online formlar eksiksiz şekilde doldurulur. Kanada vize başvurusunun değerlendirilmesi ve olumlu veya olumsuz yönde sonuç açıklanması sadece Konsolosluk birimlerinin nezdindedir. 

Vize Başvuru Merkezi ise danışmanlık almak isteyen kişinin seyahat amacına yönelik belirlenen vize türüne göre gerekli evrakları temin ederek en doğru ve olması gerektiği şekilde vize başvurusu yapmakla görevlendirilir. Kanada için resmi tatiller dışında ortalama vize başvuru süreci 10-15 gün sürmektedir. Bu yüzden seyahat edecek kişi seyahat tarihinden minimum 1 ay öncesinden başvuru yapması sonradan ortaya çıkabilecek ve başvuru sürecini uzatabilecek aksaklıkların önüne geçebilmek adına en doğru eylemlerin başında gelmektedir. Kanada Konsolosluğu başvuru sahibinin isteği doğrultusunda başvurunun olumlu olması durumunda başvuru sahibine pasaportun geçerlilik süresi bitimine kadar vize verebilir.
Kanada’ya yapılacak olan vize başvurusu için önceden yapılması gereken hazırlıkların tamamlanması çok önemlidir. Sağlık raporu, seyahat dokümanları, konaklama bilgileri, pasaport geçerlilik süresi, seyahat süresince masrafların karşılanması için gerekli olan para miktarı gibi durumlar başvuru öncesinde gözden geçirilmesi gereken unsurlardır. 
Kanada için vize başvuru işlemleri turistik, ticari, aile ziyaret ve eğitim amacıyla başlatılabilir. Almak istediğiniz vize türü üzerinden istenilen evrakları temin ettikten sonra başvuru formlarını eksiksiz olarak doldurarak başvuru gerçekleştirilir.

 

Kanada Turistik Vize Başvurusu

Turistik vize kısa süreli seyahat amacıyla başvurulması gereken yapılan vize türüdür.  Kanada Konsolosluğu Pasaport süreniz boyunca vize süresi vereceği için pasaportunuzun uzun süreli olup olmadığını mutlaka kontrol edin.Vize için başvuru yapacak olan kişinin sigorta(SGK) bilgileri,  varsa kira geliri, araç ruhsat fotokopisi ve tapu vb. gibi kişinin gelir düzeyini belgeleyen evrakların beyan edilmesi gerekmektedir. Ayrıca hesabınızın bulunduğu bankalardan temin edebileceğiniz hesap dökümü. Eğer Kanada’da bulunan akraba veya arkadaşlarınız varsa onlardan edinebileceğiniz davetiye belgesi vize başvurunuzun hızlı ve olumlu sonuçlanmasında önemli rol oynayacaktır.

Kanada Ticari Vize Başvurusu


Kanada için yapılacak olan iş amaçlı ziyaretlerde alınması gereken vize türüdür. Kanada ticari vize başvurusu için öncelikle çevrimiçi vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu form üzerinde sizden istenilen tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmuş olması başvurunuzun başarıyla sonuçlanması için çok önemli bir unsurdur. Kanada Konsolosluğu yapılan vize başvurusunun işleme alınması ile gerekli gördüğü takdirde başvuru sahibiyle görüşme ve ek evrak talep etme hakkına sahiptir. 

Kanada Ziyaret Vize Başvurusu

Kanada’da aile, eş, dost, akraba ziyaretleri ile ilgili yapılan seyahatlerde alınması gereken vize türüdür. Bu vize türüne başvuru için öncelikle Kanada Konsolosluğu’nun web sitesi üzerinden online başvuru formu ve aile bilgi formlarını eksiksiz biçimde doldurup onaylamanız gerekir. Sizi Kanada'ya davet eden kişi davet mektubu mail olarak gönderebilir. Davet mektubunda davet aldığınız kişilerin kişisel bilgileri, akrabalık dereceleri, davet ettiği kişinin adı soyadı, ziyaretin tarihleri belirtilmelidir. Aynı zamanda ziyaret edilecek olan kişinin vatandaşlık veya oturum kartı fotokopileri eklenmelidir.

Kanada Can Plus Programı

Kanada Can Plus sistemine dâhil olan kişilere sistemin gereklilikleri karşılandığı takdirde daha kolay ve hızlı bir şekilde başvuru yapma imkânı sunulmaktadır. Bu programa dâhil olmak için gerekli olan şartlar vardır. Bu şartlar geçici ziyaret vizesi dâhilinde değerlendirilmektedir. Can plus sistemine dâhil olup vize başvurusu yapmak isteyen kişilerden aranan özellikler şunlardır;
•    Başvuru yapacak olan kişi en az 6 ay geçerliliği olan ve en az 2 sayfası boş olan bir pasaporta sahip olmalıdır.Kanada Büyükelçiliği Türk vatandaşlarına pasaport süresince vize verdiği için kısa süreli pasaport sahipleri başvuru yapmadan önce pasaport sürelerini uzatmalıdır.
•    Kanada’ya son 10 yıl içinde Kanada için seyahat vizesi alan kişiler. Aynı zamanda daha önce Amerika için vize alan kişiler.
Aile bireyleri ile beraber yapılacak başvurularda ise tüm aile fertlerinin Can Plus programı şartlarını karşılaması gerekir aksi takdirde aile olarak Can Plus programına toplu bir şekilde müracaat söz konusu olamaz. 

Can Plus Evrak Listesi

•    En az 6 ay geçerliliği olan ve en az 2 adet boş sayfası olan pasaport.
•    Daha önce alınan onaylı Kanada veya Amerika vizesini ispatlayan dokümanlar sunmalıdır.Amerika veya Kanada vizesi sona ermiş olsa dahi son 10 yıl içinde pasaportunda gözüken ülkeye giriş damgası bulunuyorsa fotokopileri.
•    Can Plus başvuru harcının yatırıldığına dair banka dekontu (Kanada Doları ile yatırılmış).
•    Geçici ziyaret vizesi için gerekli olan başvuru formu ve aile bilgi formu(online olarak doldurulmuş)
•    2 adet vesikalık fotoğraf
•    Aile bireyleriyle ilgili bilgiler içeren belge (Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği)

Can Plus Programı dâhilinde bazı durumlarda başvuru yapacak olan kişilerden yukarıdaki bilgilere ek olarak istenilen belgeler aşağıda sıralanmıştır.

•    Kanada vizesine başvuru formu ve aile bilgi formu
•    Muvafakat name (18 yaşından küçükler için izin belgesi)
•    Vasi bildirim ve vekil kullanım formları
•    Evlilik cüzdanı
•    Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi

Vize Merkezinde bulunan temsilciler vize başvuru işlemleri ile ilgili doldurulması gereken tüm formları eksiksiz olarak doldurup gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak başvuru sahibinin adına başvuru yapar ve konsolosluğa elden teslim eder. Ayrıca konaklama ve seyahat ile ilgili rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirir. Kanada vizesi için başvuru yapmak isteyen kişilerin bireysel olarak konsolosluklara veya büyükelçiliğe gitmelerine gerek yoktur. Vize başvuru takibi kişilerin isteği doğrultusunda yetki verdiği vize danışmanlık firması tarafından yapılarak başvuru süreci ile ilgili güncel bilgi paylaşımı yapar. Bu takip sürecinde ortaya çıkacak olan eksik veya yanlış evrak gibi problemleri tespit ederek süreci çözüme kavuşturmada büyük rol oynar.

Önemli not: Can Plus olarak başvuru yapacak kişiler daha önce  şirket evrakları ve gelir gösterir belgeleri sunmadan başvuru yapabiliyorlardı. Kanada Büyükelçiliği Türkiye de yaşanılan olumsuzluklardan dolayı bu evrakları başvuru sırasında sunulmasını istemektedir. Sadece normal başvuru sürecinden daha erken sonuçlanabilmektedir.(5-6 iş günü)

 

daha fazla göster

İletişim
İstanbul
+90 (212) 970 05 63
Faks : +90 (212) 287 72 44
online@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 63
info@cieltur.com
İzmir
+90 (232) 970 05 63
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2162
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5219
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com

Kanada ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
S. Ö. 20/12/16, 15:51
Merhabalar Amerikan vizem var ve Kanada'ya turistik vize almak istiyorum. Bunun için gerekli evraklar ile vize maliyeti konusunda bilgi vermenizi rica edebilir miyim?

Teşekkürler,

Cevabı Görüntüle
G. K. 15/12/16, 23:28
Merhaba, ben amerika da yaşıyorum ve annem 2017mart-2017agustos tarihlerinde kanada aktarmalı amerika ucusu yapacak bunun için kanada transit vize başvurusu yapacagız fakat sormak istediğim şu ki; annem yaklaşık 5 bucuk ay kadar amerikada kalacak gidiş dönüş ucusu kanada aktarmalı biz bu transit vizeye giderken ve dönerken ayrı ayrı mı başvuru yapacagız? Yoksa gidiş dönüş tarihimizi dikekçemizde belirttiğimiz için iki tarihide kapsayan bir transit vize mi verecekler? Bilgilerinizi rica ederim tesekkurler,mail yoluyla geri dönüşünüz önemle rica olunur
Cevabı Görüntüle
b. dundar 28/11/16, 12:57
merhaba,
amerika ve ingiltere vizem olmasına rağmen kanada ret verdi.pasaportum ve fotografım haricinde ekstra evrak vermemiştim şimdi ise itiraz dilekçesi ve yanında destekleyici belgelerle 3 ay içinde itiraz etmeyi düşünüyorum.sizce sonuç ne olur?şuan kanada itirazları kaldırmış diye duydum dogrumu?birde itiraz edildiğinde tekrar bir ücret ödemem gerekiyor mu? yardımınızı rica ederim teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
m. ozan adıgüzel 21/11/16, 00:11
Merhaba, Kanada için turistik vize almayı düşünüyorum'' http://www.vizemerkezi.com/kanada/eta-online-basvuru-formu/kanada-vize-basvuru-formu/ '' adresinden başvuru formunu indirdim bunu doldurup göndermem yetecek mi ? ve ingilizce mi yoksa türkçe mi doldurmam gerekiyor ? ilginiz için teşekkür ederim
Cevabı Görüntüle
A. Akyıldız 06/10/16, 21:40
Kanada Tecrübeli Göçmenlik Programı - Kanada’da en az 1 yıl süreyle yüksek öğrenim gören ve eğitimleri sonucunda sertifika veya diploma alacak olanlar, eğitim bittikten sonra 1 yıl ve üzeri bir çalışma iznine sahip oluyor. Bu program kapsamında 1 yıl çalıştıktan sonra göçmenlik başvurusu yapılabiliyor. Bu şekilde gitmek istiyorum, yardımcı olabilir misiniz? Ne yapmam gerekiyor, ne evrak hazırlayacağım lütfen yardımcı olun?