Kanada Vize Merkezi Web Sayfasına Hoşgeldiniz. Kanada vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Vize Merkezi Kanada Departmanı vize oturum izni ve vatandaşlık işlemlerinde uzman kadro ile profesyonel vize danışmanlık hizmetleri vermektedir. Kanada vize başvurusu ile ilgili süreci profesyonel bir çalışma ile ele alarak istenilen vize türüne göre takibi yapar ve vize süreci ile ilgili bilgiler verir. Ardından vize başvurunuzun başarıyla sonuçlanmasında aktif rol oynar. Kanada Konsolosluk Birimleri, vize başvurunuzun sonucu ile ilgili karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili mercidir. Kanada Konsolosluğu tarafından belirlenen ve istenilen vize türüne göre gerekli evrak listeleri ve istenilen bilgilerle ilgili detaylara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kanada Vizesi İle İlgili Genel Bilgiler

Kanada’ya gitmek isteyen kişilerin vize için yapacağı başvurular Kanada Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Herhangi bir amaçla yapılacak olan vize başvurusu için yetkili vize merkezinden başvuru için danışmanlık hizmeti almak mümkündür. Vize başvurusunda bulunurken vize sahibinin çalışma durumuna göre belgeler hazırlanarak online formlar eksiksiz şekilde doldurulur. Kanada vize başvurusunun değerlendirilmesi ve olumlu veya olumsuz yönde sonuç açıklanması sadece Konsolosluk birimlerinin nezdindedir. 

Vize Başvuru Merkezi ise danışmanlık almak isteyen kişinin seyahat amacına yönelik belirlenen vize türüne göre gerekli evrakları temin ederek en doğru ve olması gerektiği şekilde vize başvurusu yapmakla görevlendirilir. Kanada için resmi tatiller dışında ortalama vize başvuru süreci 10-15 gün sürmektedir. Bu yüzden seyahat edecek kişi seyahat tarihinden minimum 1 ay öncesinden başvuru yapması sonradan ortaya çıkabilecek ve başvuru sürecini uzatabilecek aksaklıkların önüne geçebilmek adına en doğru eylemlerin başında gelmektedir. Kanada Konsolosluğu başvuru sahibinin isteği doğrultusunda başvurunun olumlu olması durumunda başvuru sahibine pasaportun geçerlilik süresi bitimine kadar vize verebilir.
Kanada’ya yapılacak olan vize başvurusu için önceden yapılması gereken hazırlıkların tamamlanması çok önemlidir. Sağlık raporu, seyahat dokümanları, konaklama bilgileri, pasaport geçerlilik süresi, sicil kaydı, seyahat süresince masrafların karşılanması için gerekli olan para miktarı ve daha önce göçmenlik veya oturum izni ile ilgili sicilinizi kötü etkileyecek problemler gibi durumlar başvuru öncesinde gözden geçirilmesi gereken unsurlardır. 
Kanada için vize başvuru işlemleri turistik, ticari, aile ziyaret ve eğitim amacıyla başlatılabilir. Almak istediğiniz vize türü üzerinden istenilen evrakları temin ettikten sonra başvuru formlarını eksiksiz olarak doldurarak başvuru gerçekleştirilir.

Tek Girişli ve Çok Girişli Kanada Vizeleri Arasındaki Fark Nedir

Kanada’ya gitmek istiyorsanız, ziyaretçi vizesi için başvuru yapabilirsiniz. Yapacağınız başvuru iki şekilde başvuru yapılabilir. Bunlar tek girişli ve çok girişli vize olarak sınıflandırılır.
Çok girişli vize sizin altı ayda bir olmak üzere Kanada için yapılacak seyahatlerinize olanak tanır ve bu vize türü pasaportunuzun geçerliliği göz önünde bulundurularak 10 yıla kadar altı ayda bir Kanada için giriş şartıyla geçerliliğini korur. Ayrıca geçerliliğini koruyan çok girişli vizeniz ile Amerika Birleşik Devletine (Tüm Eyaletler ve Bölgeler dâhil), St Pierre ve Miquelon adaları için tekrardan vize başvurusunda bulunmadan giriş yapılabilir.
Tek girişli vize ise Kanada’ya sadece tek seferlik ziyaretler için uygun olan vize türüdür. Kanada’yı terk ettiğiniz anda vizeniz tekrar giriş için etkisiz hale gelmektedir. Tek girişli vizenizi kullanarak Kanada’yı terk ettikten sonra devamında Amerika Birleşik Devletine, St. Pierre ve Miquelon adalarına ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Ama bu uygulama Kanada’ya ikinci bir giriş için geçerli olmayacaktır.

Kanada Turistik Vize Başvurusu

Turistik vize kısa süreli seyahat amacıyla başvurulması gereken yapılan vize türüdür. Geçerliliği en az altı ay olması kaydıyla en az iki sayfası boş olan pasaport gerekmektedir. Kişinin seyahat amacı ile ilgili bilgiler içeren vize talep dilekçesini (İngilizce Olarak) Kanada’da Büyükelçiliğine hitaben ıslak imzalı şekilde doldurması gerekir. Vize için başvuru yapacak olan kişinin sigorta bilgileri,  varsa kira geliri, araç ruhsat fotokopisi ve tapu vb. gibi kişinin gelir düzeyini belgeleyen evrakların beyan edilmesi gerekmektedir. Ayrıca hesabınızın bulunduğu bankalardan temin edebileceğiniz hesap dökümü. Eğer Kanada’da bulunan akraba veya arkadaşlarınız varsa onlardan edinebileceğiniz davetiye belgesi vize başvurunuzun hızlı ve olumlu sonuçlanmasında önemli rol oynayacaktır.
Kanada Ticari Vize Başvurusu
Kanada için yapılacak olan iş amaçlı ziyaretlerde alınması gereken vize türüdür. Kanada ticari vize başvurusu için öncelikle çevrimiçi vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Kanada Konsolosluğu web sitesi üzerinden ticari faaliyet amacınızla ilgili olan formunu İngilizce veya Fransızca dilinde eksiksiz doldurarak başvurunuz için resmi olarak kayıt yapmış olursunuz. Bu form üzerinde sizden istenilen tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmuş olması başvurunuzun başarıyla sonuçlanması için çok önemli bir unsurdur. Doldurup onaylama yaptığınız başvuru formunun çıktısını almayı unutmamanız da ayrıca önemlidir. Kanada Konsolosluğu yapılan vize başvurusunun işleme alınması ile gerekli gördüğü takdirde başvuru sahibiyle görüşme ve ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Kanada’ya yapılacak vize başvuruları, Kanada Konsolosluğu tarafından  resmi tatiller dışında hafta içi her gün 09:30- 12:00  saatleri arasında kabul edilmektedir.

Kanada Ziyaret Vize Başvurusu

Kanada’da aile, eş, dost, akraba ziyaretleri ile ilgili yapılan seyahatlerde alınması gereken vize türüdür. Bu vize türüne başvuru için öncelikle Kanada Konsolosluğu’nun web sitesi üzerinden online başvuru formu ve aile bilgi formlarını eksiksiz biçimde doldurup onaylamanız gerekir. Davet aldığınız kişilerin kişisel bilgileri, akrabalık dereceleri, ziyaretin tarihleri ve ziyaret edilecek olan kişinin vatandaşlık veya oturum kartı fotokopileri.

Kanada Can Plus Programı

Kanada Can Plus sistemine dâhil olan kişilere sistemin gereklilikleri karşılandığı takdirde daha kolay ve hızlı bir şekilde başvuru yapma imkânı sunulmaktadır. Bu programa dâhil olmak için gerekli olan şartlar vardır. Bu şartlar geçici ziyaret vizesi dâhilinde değerlendirilmektedir. Can plus sistemine dâhil olup vize başvurusu yapmak isteyen kişilerden aranan özellikler şunlardır;
•    Başvuru yapacak olan kişi en az 6 ay geçerliliği olan ve en az 2 sayfası boş olan bir pasaporta sahip olmalıdır.
•    Kanada’ya son 10 yıl içinde Kanada için seyahat vizesi alan kişiler. Aynı zamanda daha önce Amerika için vize alan kişiler.
Aile bireyleri ile beraber yapılacak başvurularda ise tüm aile fertlerinin Can Plus programı şartlarını karşılaması gerekir aksi takdirde aile olarak Can Plus programına toplu bir şekilde müracaat söz konusu olamaz. 

Can Plus Evrak Listesi

•    En az 6 ay geçerliliği olan ve en az 2 adet boş sayfası olan pasaport.
•    Daha önce alınan onaylı Kanada veya Amerika vizesini ispatlayan dokümanlar.
•    Can Plus başvuru harcının yatırıldığına dair banka dekontu (Kanada Doları ile yatırılmış).
•    Geçici ziyaret vizesi için gerekli olan başvuru formu (online olarak doldurulmuş)
•    2 adet vesikalık fotoğraf
•    Aile bireyleriyle ilgili bilgiler içeren belge (Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği)

Can Plus Programı dâhilinde bazı durumlarda başvuru yapacak olan kişilerden yukarıdaki bilgilere ek olarak istenilen belgeler aşağıda sıralanmıştır.

•    Schedule 1 geçici rezidans kayıt formu
•    Muvafakatname (18 yaşından küçükler için izin belgesi)
•    Vasi bildirim ve vekil kullanım formları
•    Evlilik cüzdanı

Vize Merkezinde bulunan temsilciler vize başvuru işlemleri ile ilgili doldurulması gereken tüm formları eksiksiz olarak doldurup gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak başvuru sahibinin adına başvuru yapar ve konsolosluğa elden teslim eder. Ayrıca konaklama ve seyahat ile ilgili rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirir. Kanada vizesi için başvuru yapmak isteyen kişilerin bireysel olarak konsolosluklara veya büyükelçiliğe gitmelerine gerek yoktur. Vize başvuru takibi kişilerin isteği doğrultusunda yetki verdiği vize danışmanlık firması tarafından yapılarak başvuru süreci ile ilgili güncel bilgi paylaşımı yapar. Bu takip sürecinde ortaya çıkacak olan eksik veya yanlış evrak gibi problemleri tespit ederek süreci çözüme kavuşturmada büyük rol oynar.

 

daha fazla göster

İletişim
İstanbul
+90 (212) 970 05 63
Faks : +90 (212) 287 72 44
online@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 63
info@cieltur.com
İzmir
+90 (232) 970 05 63
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 25
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com

Kanada ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
b. dundar 28/11/16, 12:57
merhaba,
amerika ve ingiltere vizem olmasına rağmen kanada ret verdi.pasaportum ve fotografım haricinde ekstra evrak vermemiştim şimdi ise itiraz dilekçesi ve yanında destekleyici belgelerle 3 ay içinde itiraz etmeyi düşünüyorum.sizce sonuç ne olur?şuan kanada itirazları kaldırmış diye duydum dogrumu?birde itiraz edildiğinde tekrar bir ücret ödemem gerekiyor mu? yardımınızı rica ederim teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
m. ozan adıgüzel 21/11/16, 00:11
Merhaba, Kanada için turistik vize almayı düşünüyorum'' http://www.vizemerkezi.com/kanada/eta-online-basvuru-formu/kanada-vize-basvuru-formu/ '' adresinden başvuru formunu indirdim bunu doldurup göndermem yetecek mi ? ve ingilizce mi yoksa türkçe mi doldurmam gerekiyor ? ilginiz için teşekkür ederim
Cevabı Görüntüle
A. Akyıldız 06/10/16, 21:40
Kanada Tecrübeli Göçmenlik Programı - Kanada’da en az 1 yıl süreyle yüksek öğrenim gören ve eğitimleri sonucunda sertifika veya diploma alacak olanlar, eğitim bittikten sonra 1 yıl ve üzeri bir çalışma iznine sahip oluyor. Bu program kapsamında 1 yıl çalıştıktan sonra göçmenlik başvurusu yapılabiliyor. Bu şekilde gitmek istiyorum, yardımcı olabilir misiniz? Ne yapmam gerekiyor, ne evrak hazırlayacağım lütfen yardımcı olun?
Cevabı Görüntüle
A. Karımış 02/10/16, 22:03
Annem ve babam emekli. Daha önce birkaç kez Kanada'ya gittiler. Vize başvurusunu Ankara Konsolosluğuna yapabilirler mi?
Cevabı Görüntüle
Selman 14/09/16, 18:29
Merhaba, Amerika vizem var, şuan New York'tayım. Kanada için turistik vize almak istiyorum. Konsolosluktaki görüşmede hangi belgeler isteniyor acaba? Teşekkür ederim.