Avusturya Vize Başvuru Ücreti

S. Taşkıran 07/04/20, 14:13
Merhaba Avusturya’ya arkadaşım ile beraber turistik 4 – 5 günlük bir seyahat etmek istiyoruz. Arkadaşımın mevcut vizesi var ama benim yok. Vize başvurusu için çok vaktim kalmadı. Vizem ne kadar sürede sonuçlanır ve Avusturya vize başvuru ücreti nedir? Ayrıca vizemin ret olma durumunda vize ücretim iade edilir mi? Yardımlarınızı rica ediyorum.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Vize başvuru ücreti Avusturya seyahatinde bulunacak başvuru sahiplerinin vize başvuru aşamasında yatırması gereken tutarlarının toplamıdır. Avusturya Konsolosluğu vize işlemlerini yetkilendirdiği Avusturya başvuru merkezi aracılığı ile kabul edilmektedir. Bu sebeple Avusturya vize ücreti iki kategoride ödenmektedir. Bunlar konsolosluk harcı ve başvuru merkezi koordinasyon ücretidir.

Konsolosluk harcı yaşa bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Buna göre 0-6 yaş arası konsolosluk ücretinden muaf tutulurken 6-12 yaş arası için 40 €, 12 yaş ve üzeri içinse 80 € konsolosluk ücreti tahsil edilmektedir. Konsolosluk ücretine ek olarak zorunlu tutulan başvuru merkezi koordinasyon ücreti ise her başvuru sahibinden alınmakta olup 20 € olarak belirlenmiştir. Bu ücretler yaşa bağlı olarak değiştiği gibi kişinin milliyetine ve gidiş amacına göre de değişiklik gösterebildiğinden doğru ve güncel bilgiyi Vize Merkezi aracılığıyla uzman kadromuzdan öğrenmeniz daha doğru olacaktır.

Avusturya Konsolosluğu dosyanın iadesinin istenmesi veya yolcunun vizesinin olumsuz (ret) sonuçlanması durumunda ücreti iadesinde bulunmamaktadır.

VIP Başvurularda Avusturya Vize Başvuru Ücreti

Acil olan vize işlemlerinizde Avusturya VIP işlem olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Avusturya VIP vize başvuruları vize işlem süresini etkilememektedir ancak mevcut randevunuzu daha erkene alabilme imkânı tanımakta ve işlemlerinizi daha yakın tarihte sonuçlandırabilmektedir. Vize başvuru ücreti Avusturya VIP randevu uygulamasından yararlanmak isteyen yolculardan ek olarak 50 € tahsil edilmektedir.

Avusturya vize işlem süresi konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olmakla birlikte ortalama 5 – 15 iş günü sürmektedir. Vize işlemlerinizde problem yaşamamanız adına vize başvurunuzu seyahatten 20 – 25 gün önceden yapmanız önerilmektedir. 

Avusturya vize danışmanlık işlemlerinizi hemen başlatabilmek için Vize Merkezini arayarak mail yolu ile statünüze ve gidiş amacınıza uygun gerekli evrak mailini almanız yeterlidir. Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize şahsen, kargo veya kurye yolu ile ulaştırmanız durumunda randevunuz alınarak dosyanız eksiksiz hazırlanmaktadır. 

2018 yılı veya sonrasında Avusturya’dan alınmış bir vizeniz bulunuyorsa, bu başvuru esnasında alınan parmak iziniz 5 yıl geçerliliğini koruduğundan sizin gelmenize gerek olmaksızın tüm işlemleriniz profesyonel ekibimiz tarafından gerçekleştirmektedir. İlk defa Schengen vize başvurusu yapacak olan kişiler içinse randevu günü ve saati uzman ekibimiz eşliğinde başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik tüm bu işlemler için Vize Merkezi hizmet bedeli olarak yalnızca 30 € tahsil edilmektedir. 

Güncel Avusturya vize başvuru ücreti ve başvuru adımları ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve işlemlerinizi başlatmak için hemen 02129700509 numaralı telefondan uzman kadromuza ulaşabilir veya size en yakın şubemizi ziyaret ederek destek alabilirsiniz.

Vize Merkezi

Kübra ULUOĞLU

Avusturya vize başvuru ücreti

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x