Macaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2020

M. A. 07/04/20, 10:24
Merhaba, Macaristan seyahatim olacak yakında. Macaristan vizesi için gerekli evraklar 2020 yılı için neler hazırlamam gerek? Yapacağım seyahat turistik olacaktır. Özel bir şirkette çalışanım. Hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? Evrakları size nasıl iletebilirim? Bütün bu hizmetler karşılığında ödemem gereken ücret nedir? Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Macaristan vize evrakları başvuru formu eksiksiz doldurulmalı, okunaklı olmalı, son sayfadaki imza bölümü, pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. İkametgah bilgisi, e-mail adresi 17. maddeye yazılmalı. Cep telefonu numarası başvuran kişiye ait olmalı. Başvuru formu mavi, siyah kalemle veya bilgisayarda doldurulabilir. Başvuru sahibinin 18 yaşın altında olması durumunda, imzanın her iki ebeveyn tarafından atılması gerekir. Fotoğrafın son 3 ay içerisinde çekilmiş olması, yüzün objektife direkt olarak bakması, yüzün, kulağının alnın görünür olması, fon renginin beyaz, fotoğrafın 35 mm x 45 mm ölçüsünde olması gerekir. 

Yurt dışı Seyahat Sigortası "ıslak imzalı kaşeli" olmak zorundadır. Islak imzalı kaşeli olmayan seyahat sigortası kabul edilmez. Sigorta tüm Schengen ülkesinde geçerli olmalıdır. Öngörülen minimum transit kalış süresini kapsamalıdır. Minimum poliçe kapsamı 30.000 € olmalı, minimum seyahat süresini kapsaması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigorta poliçenizi Vize Merkezi’mizinden temin edebilirsiniz. İşlem görmüş pasaport sayfasının tam sayfa fotokopisiyle, kimlik fotokopiniz olmalıdır. 

Macaristan vizesi için gerekli evraklar 2020 yılı içinde diğer istenilenler nelerdir?

Dilekçenin mutlaka başvuran kişinin şirketinden, çalışanın seyahat tarihini bu tarihte izinli olacağını belirtecek şekilde antetli kağıda yazılarak işvereni tarafından imzalanmış, kaşelenmiş olarak alınmış olması gerekir. Dilekçe Türkçe, İngilizce, Macarca yazılmış olabilir. Maaş bordrosu orijinal olmalı, son 3 aya ait olmalı ve mutlaka şirket yetkilisi tarafından imzalanmış, damgalanmış olmalı. SGK hizmet dökümü, tüm aileyi içeren vukuatlı nüfus örmeği e-devletten alabilirsiniz. Barkotlu olmalıdır. Başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce bankadan son 3 aylık hesap hareketini gösteren banka hesap dökümü alınmalı, banka yetkilisi tarafından imzalı kaşeli imza sirküsünün olması gerekir. Macaristan vize başvuru evrakları olarak bunlarla beraber faaliyet belgesi (son 6 ay içerisinde alınmış olmalıdır), ticaret sicil gazetesi (unvan ve şirket ortağı net bir şekilde belirtilmiş olmalıdır), vergi levhası (güncel olmalı ve kapanan vergi dönemi işlenmiş olmalı) alınmalıdır.

Macaristan vizesi gerekli evraklar hazırlandıktan sonraki süreçte evraklarınızı ofislerimize teslim edebilir ve yüz yüze görüşme imkanından faydalanabilirsiniz. Dilerseniz adresimize kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz. Fiyatlandırma şu şekilde yapılır: Konsolosluk ve başvuru merkezi ücreti + vize danışmanlık bedeli 135 euro olarak müşteri temsilcinize ödeme yapabilirsiniz. 

Macaristan vizesi için gerekli evraklar 2020 yılı için daha fazla detay ve vize başvurusunda bulunmak için Vize Merkezi ofisimizi arayabilir, uzman vize danışmanlarımızla iletişime geçip sürecin takibi konusunda yardım alabilirsiniz. 0212 970 05 79

Saygılarımla

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x