Macaristan Öğrenci vizesi

EMEL 21/04/21, 01:02
Macaristan’da bir üniversiteye kabul edildim. Macaristan öğrenci vizesi işlemleri için Hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Bu hazırlayacağım evraklarla ilgili bilgi almam mümkün müdür? İşlem uzun süren bir işlem midir? Ücretlendirme kısmı nasıl yapılmakta? Uçak rezervasyonuyla alakalı belge sunmam zorunlu mu? Konaklamam üniversite tarafından karşılanacak belge sunmam gerekir mi? Pasaportumun bitmesine 1 ay kaldı yeterli midir süre olarak? Bana yardımcı olur musunuz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar;

Macaristan’a yapmak istediğiniz seyahat üniversite eğitiminiz için olduğundan dolayı öğrenci vizesi Macaristan işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu süreçte danışmanlık hizmetinizi Vize Merkeziden alabilirsiniz. YÖK tarafından düzenlenmiş olan kurallara uygun olarak QR kodlu İngilizce Türkçe öğrenci belge dökümünüzü veya Türkçe İngilizce mezuniyet belgenizi, Macaristan daki üniversiteden alınan kabul mektubunuzu sunmanız mecburidir (ev sahipliği yapacak kurumdan). Eğitim masraflarının ödenmiş olduğuna ait belgenin de sunulması gerekmektedir.

Macaristan’a öğrenci vizesi için alacağınız hizmet ödemesi ise Macaristan konsolosluk ve başvuru merkezi harcı ödemesiyle birlikte vize danışmanlık hizmet ödemesi de dahil olmak üzere toplam 350 € olarak ödeme miktarı rica edilir. Macaristan öğrenci vizesi için konaklamayla alakalı Macaristan’da konaklama belgesiniz, hostel, otel veya ev sahipliğini yapacak olan kuruma ait konaklama bilgisiniz, eğer ev kiralama durumunuz varsa kira sözleşmesinin konulması gerekior. Ulaşım detayına ait uçak rezervasyon bilgisine ait belgeyi muhakkak sunmanız gerekir aksi takdirde vize başvurunuz ret olarak sonuçlanabilir.

Macaristan’a öğrenci vizesi işleminiz sırasında Pasaport süreniz 1 ay kaldığı için başvurunuz için yeterli değildir. Başvurunuz için yeni pasaport çıkarmanız gerekmektedir. Pasaportunuz istenilen yeterlilik süresine sahip olmalıdır. Öğrenci vizesi Macaristan için Evraklarınızı tarafımıza iletirken eski pasaportunuzu da yeni çıkarmış olduğunuz pasaportunuzu da evraklar içerisinde iletmeniz gerekir. Evraklarınız tarafımıza ulaştıktan sonraki süreçte incelenerek eksiklerinizin temin edilmesi adına iletişime geçilir. Eksiklerin tarafınızdan sağlanması için size uygun süre bilgisi verilir. Bu zaman diliminde randevunuz oluşturularak size mail yoluyla bilgisi iletilir.

Macaristan öğrenci vizesi güncel detaylı bilgileri için Vize Merkezi müşteri temsilcilerimizden 0212 970 0579 numaralı telefondan arayarak bilgi almanız mümkündür.

Saygılarımızla İyi Günler

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI