Macaristan Erasmus Başvurusu

A. 11/07/17, 13:07
İyi günler ben Macaristan Erasmus vizesi almak istiyorum fakat resmi bir web sitesi bulamadım sizin web sitenizden randevu alınabiliyor mu? Alınıyorsa nasıl alabalilirim? Ayrıca Erasmus vizesi için sponsor evrakları isteniyor bu evraklar hibeli hibesiz tüm Erasmus öğrencileri için mi geçerli? İlginize şimdiden teşekkürler.
Vize Merkezi

Erasmus Vizesi almak isteyen öğrencilerin Türkiye’deki Macaristan Konsolosluğuna başvuru yapması gerekiyor. Macaristan Konsolosluğu 7- 10 gün içerisinde Erasmus vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Bu süre; Erasmus programına başvuruların 5 ay önceden yapılması ve kabul edilmesi halinde geçerlidir.

Erasmus kapsamında hibe alan öğrencilerin sponsor evrakları sunmasına gerek yoktur. Öğrenci Erasmus dışında bir eğitim programıyla Macaristan’a eğitim almaya gidiyorsa sponsor evraklarını sunması gerekecektir. Sponsorunuzun birinci dereceden yakınınız olması ve Macaristan’da kaldığınız süre boyunca eğitim ve konaklama masraflarınızın karşılanacağını kanıtlayan belgelere sahip olmanız gerekmektedir. 

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon