Macaristan’dan Yatırımcılara Vatandaşlık Fırsatı

15/10/16, 13:05

Macaristan, devlet tahvili alan yabancı yatırımcılara vatandaşlık fırsatı sunuyor. Macaristan’dan 300 bin Euroluk devlet tahvili alan yatırımcılar 2 ila 4 hafta içinde oturma izni alabiliyorlar. Bu oturum izni ömür boyu geçerli olma niteliği de sahip. Bu işlemi yapan yabancı yatırımcılar oturum izninin onlara tanıdığı hakla Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkına sahip olabiliyorlar. Macaristan’dan devlet tahvili alan yabancı yatırımcılar 7 yıl içinde Avrupa Birliği pasaportu için başvuru da yapabiliyorlar.

Bu şekilde başvuruda bulunanların eşleri ve çocukları da oturum izni ve vatandaşlık hakkından yararlanabiliyor. Ayrıca çoğu ülkenin oturum izni prosedüründe yer alan adres gösterme, ev kiralama gibi mecburiyetler Macaristan’ın yatırımcılara tanıdığı bu programın içinde yer almıyor. Yatırımcıların 300 bin Euro değerinde satın aldıkları devlet tahvili istedikleri taktirde 5 yıl sonra bozdurulup geri alınabiliyor.

Macaristan yasalarına göre çifte vatandaşlık yasal olduğundan Macaristan vatandaşlığını ikinci vatandaşlık olarak almak ve Macaristan pasaportuna sahip olmak mümkün.

İletişim
İstanbul
Tel : 0 212 970 05 79
avrupa@vizemerkezi.com
Diğer BilgilerAcil: 0 532 476 25 16
Ankara
+90 (312) 970 05 79
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 79
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 26
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com