Macaristan’dan Yatırımcılara Vatandaşlık Fırsatı

Macaristan, devlet tahvili alan yabancı yatırımcılara vatandaşlık fırsatı sunuyor. Macaristan’dan 300 bin Euroluk devlet tahvili alan yatırımcılar 2 ila 4 hafta içinde oturma izni alabiliyorlar. Bu oturum izni ömür boyu geçerli olma niteliği de sahip. Bu işlemi yapan yabancı yatırımcılar oturum izninin onlara tanıdığı hakla Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkına sahip olabiliyorlar. Macaristan’dan devlet tahvili alan yabancı yatırımcılar 7 yıl içinde Avrupa Birliği pasaportu için başvuru da yapabiliyorlar.

Bu şekilde başvuruda bulunanların eşleri ve çocukları da oturum izni ve vatandaşlık hakkından yararlanabiliyor. Ayrıca çoğu ülkenin oturum izni prosedüründe yer alan adres gösterme, ev kiralama gibi mecburiyetler Macaristan’ın yatırımcılara tanıdığı bu programın içinde yer almıyor. Yatırımcıların 300 bin Euro değerinde satın aldıkları devlet tahvili istedikleri taktirde 5 yıl sonra bozdurulup geri alınabiliyor.

Macaristan yasalarına göre çifte vatandaşlık yasal olduğundan Macaristan vatandaşlığını ikinci vatandaşlık olarak almak ve Macaristan pasaportuna sahip olmak mümkün.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp