Macaristan vize başvurularında son durum

Macaristan vize başvurularında son durum

Macaristan vize başvurularında son durum; Aşı Kartı olanlara Macaristan turistik ve aile arkadaş ziyaret vizesi başvuruları kabul edilmektedir.

Mart 2020 tarihinden itibaren dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgın hastalık nedeni ile Macaristan Konsolosluğu tarafından kısa dönem vize başvuruları ve ülkeye seyahatler kabul edilmiyordu. 17.05.2021 tarihinden itibaren aşağıda bulunan seyahat sahibi ve özelliklere sahip olan başvuru sahiplerimizin başvuruları kabul edilmeye başlanmıştır.

Macaristan Ülkesi ve Türkiye’deki Konsolosluk ve temsilcilikleri tarafından yapılan açıklamalara istinaden;

  • Avrupa Birliği’nin onayladığı ve Türkiye’de bulunan aşılardan Biontech veya Sinovac olarak 2 doz aşı olmuş kişiler E-Nabız sisteminden alacakları aşı kartı ile turistik vize başvurularını yapabileceklerdir. QR kodlu aşı kartınızın İngilizce formatını e-nabız sisteminden alabilir ve başvurunuzda sunabilirsiniz.
  • Yapılan açıklamaya göre verilecek olan vize yalnızca Macaristan topraklarında bulunmak için verileceği açıklandı.
  • Yukarıda ki özelliklere sahip olup başvuru yapmak isteyen başvuru sahiplerimiz için en önemli diğer detay ise satın alınmış uçak ve otel belgeleri ile zorunlu olup başvuru kabul edilmektedir.
  • Ticari başvurular hakkında ise Macaristan Konsolosluğu’ndan özel izin alındığı sürece başvuru yapma hakkınız olduğunu bilmenizi isteriz.
  • D tipi uzun dönem; eğitim, çalışma, aile birleşimi vb. tüm uzun dönem başvurular kabul edilmekte olup ancak Konsolosluğun randevu sistemi üzerinden randevu alınması gereklidir.

Belirtiğimiz belgelere ek olarak sizlerden talep ettiğimiz evraklar özetle; geçerli ve istenen süreye sahip olduğunuz pasaportunuzun aslı, güncel biyometrik fotoğraflarınız, satın alınmış uçak ve konaklama belgeleriniz, Düzen geçim ve gelir kaynaklarınız hakkında belgeler ile birlikte banka hesap bilgileriniz, e-devlet üzerinden alınan sigorta, nüfus kayıt örneği ve ikametgah belgeleriniz, seyahatinizi kapsayan covid-19 kapsamlı seyahat sigortanız ve Macaristan Schengen başvuru formu olarak söyleyebiliriz.

Randevu alımı, gerekli evrak bilgisi paylaşımı, dosyanızın kontrolü, başvurunuz adına ilgili formların dolumu ve tüm sürecin takibi için hizmet vermekteyiz. Macaristan vizesi uzman çalışma ekibimizle sizlere yardımcı olmaya hazır olduğumuzu söylemek isteriz.

Macaristan vize başvurularında son durum bu şekildedir. Macaristan vizesi başvuruları için 0212 970 05 79 arayabilirsiniz.

Vize Merkezi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp