Devlet Memurları için Macaristan Vizesi!

d. demir 01/09/16, 13:32
Selam. Devlet memuruyum. Macaristan'a turistik amaçlı gitmeyi düşünüyorum. Bordo pasaportum var ve daha önce hiç yurtdışına çıkmadım. Turistik amaçlı gitmeme rağmen bu akraba ziyareti falan olmayacak ama bir arkadaşın evinde kalacağım. Yani davetiye gönderemeyecek kendisi. Böyle olunca da otel rezervasyonu yaptırmayacağım. Sormak istediğim şudur: Davetiye ve otel rezervasyonu şart mı vize alırken?
Vize Merkezi

Macaristan Schengen vize başvurularında konaklama adresi gösterme zorunluluğu vardır. Konaklamayı ispat eden belgeler olmadan Macaristan vize başvurusu yapılamaz. 

Macaristan'a seyahat edecek kişi eğer aile veya arkadaş yanında kalıyorsa kalacağı kişiden bir davetiye almalı ve bu davetiyede konaklama adresi belirtilmelidir. Böyle bir vize başvurusu aile-arkadaş-akraba ziyareti vizesine girer. Ayrıca, Macaristan vize başvurunuz için aldığınız davetiye Macaristan Belediyesi tarafından onaylanmış olmalıdır.

Macaristan vize başvurularında otel-uçak rezervasyonları ile konaklama konusunda size en yakın Macaristan Vize Merkezi'mize başvurarak vize başvurunuz hakkında detaylı bilgi alınız.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.