Kanada İki Ülkenin Vatandaşlarına Vizesiz Seyahat Hakkı Tanıdı

Kanada Vizesiz Seyehat

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı aldığı bir kararla Bulgaristan ve Romanya vatandaşları için vize uygulamasını kaldırdı.

Bakanlık yaptığı açıklama ile iki ülkenin üst düzey heyetleri tarafından vize uygulamasının kaldırılması için 2014’te başlatılan görüşmelerin olumlu olarak sonuçlandığını duyurdu.

Söz konusu açıklamada Kanada hükümetinin Avrupa Birliği, Bulgaristan ve Romanya ile olan ilişkisine verilen önemin altı çizilerek bu iki ülkenin vatandaşlarının 1 Aralık 2017 tarihinden itibaren Kanada’ya vizesiz olarak seyahat edebilecekleri paylaşıldı.

Alınan bu karar ile Bulgaristan ve Romanya vatandaşları altı aya kadar olan kısa süreli konaklamaları, turistik seyahatleri ile aile ve arkadaş ziyaretleri için Kanada’ya vizesiz olarak giriş yapabilecekler. Her iki ülke vatandaşları da Kanada’daki bir havalimanından başka bir ülkeye aktarma yapmaları gerektiğinde ise transit vize almak için elektronik seyahat yetki belgesi almaya devam edecekler.

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Ahmed Hussen, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Bulgaristan, Romanya ve Avrupa Birliği ile bağlarımızı güçlendirmeyi başardığımız ve tüm Avrupa Birliği üyesi ülkelerin vatandaşlarının Kanada’ya vizesiz seyahat etmesini sağladığımız için memnuniyet duyuyoruz. Bu karar hem Kanadalılar hem de Avrupalılar için yeni ticaret ve yatırım imkânları yaratacaktır. Ayrıca Bulgaristan ve Romanya vatandaşlarının Kanada’ya vizesiz olarak girişlerine izin vermek seyahat ve ticaretin teşvik edilmesini sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Avrupa Birliği üyesi olmasıyla birlikte pek çok ayrıcalığa ve avantaja sahip olan Bulgaristan Vatandaşlığı, Kanada’ya vizesiz olarak seyahat uygulamasının da başlamasıyla birlikte son zamanlardaki en gözde vatandaşlıklardan biri olmaya devam ediyor. Sizin de kişisel durumunuza uygun olarak Bulgaristan vatandaşlığına başvuru yapma hakkınız varsa tüm başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz.

Aşağıdaki Bulgaristan vatandaşlığı alma yollarından kişisel durumunuza uygun olanı seçerek Vize Merkezi aracılığı ile Bulgaristan vatandaşlığı başvurusu yapabilirsiniz:

  • Evlilikten Dolayı Bulgaristan Vatandaşlığı
  • T.C. Doğumlular İçin Bulgaristan Vatandaşlığı
  • Bulgar Vatandaşı İle Evli Olanlar İçin Bulgaristan Vatandaşlığı
  • 1978 Bulgaristan Göçmenleri İçin Bulgaristan Vatandaşlığı
  • 1951 Bulgaristan Göçmenleri İçin Bulgaristan Vatandaşlığı
  • Yatırımcılar İçin Bulgaristan Vatandaşlığı
  • Çocuklar İçin Bulgaristan Vatandaşlığı
  • 14 Yaş Altı Bulgaristan Doğumlular İçin Bulgaristan Vatandaşlığı

Vize Merkezi Bulgaristan Vatandaşlığı İşlemleri Departmanı İçin Tıklayınız.

Telefon: +90 (212) 970 05 22

E-Posta: [email protected]

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp