Kanada Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkıyor?

K.A. 05/07/22, 14:21
Kanada vizesi ne kadar sürede çıkıyor? Çevremde birçok Kanada vizesi başvurusu yapan kişiler oldu fakat 2 -3 aydır sonucun çıkmadığını söyleyenler var. Bu konuda siz yardımcı olabiliyor musunuz? Kanada vize İşlemlerimizin sonucunu hızlandırmak için herhangi bir yöntem var mı? Ekstra ücret ödeyerek hızlandırabilir miyiz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Kanada vize başvurularında özellikle bu dönemde en büyük problem vize çıkış süreçlerinin uzun olmasıdır. Henüz başvuru yapmadıysanız bu Kanada vizesi çıkma süresi göz önünde bulundurulmalıdır. Covid döneminde gidemeyen kişilerin yoğun taleplerden dolayı, Kanada Büyükelçiliği’nin başvuruları açması neticesinde yoğunluk oluşmuş ve bu süreçlerin uzamasına neden olmuştur.

Kanada vizesi ne zaman çıkıyor soruları bu durumdan dolayı son zamanlarda çok fazla artmıştır. Aynı zamanda sürecin uzunluğunu öğrenen kişilerin aklına gelen ikinci soru Kanada sürecini hızlandırmanın bir yöntemi var mı? Biliyorsunuz birçok ülke vizesinde ekstra ücretler ödeyerek bu vize çıkma sürecini hızlandırmak mümkün olabilmektedir. Fakat Kanada Büyükelçiliği’nin bu şekilde bir uygulaması bulunmamaktadır. Süreci hızlandırabilmek için birçok yolcumuz Kanada Büyükelçiliği’ne mail atmış ya da telefon ile ulaşmaya çalışmış olmasına rağmen herhangi bir olumlu sonuç alamamıştır.

Kanada vizesi çıkma süresi konusunda vizenin sonuçlanmasını beklemekten başka herhangi bir çözüm oluşturmak mümkün değildir. Kanada vizeniz onaylanırsa size Kanada Büyükelçiliği onay maili göndermektedir. Onay Maili geldikten sonra Kanada vize başvuru merkezine kargo ile pasaportunuzun adresinize kadar gönderilmesi için ödemeyi yapıp, ödeme dekontunu ve pasaportunuzu kargo ile göndermeniz gerekir. Aynı zamanda Pasaportunuzun hangi adrese gönderilmesini istiyorsanız adresi Kanada başvuru merkezinin göndermiş olduğu forma doldurmayı unutmayın! Vize sonucunu gösteren belgeyi de kargonun içine koyduğunuzdan emin olun, mutlaka kontrol edin.

Kanada’ya özellikle yaz aylarında seyahat talebi arttığı için Kanada vizesi ne zaman çıkıyor soruları özellikle yaz aylarında daha fazla sorulmaktadır. Yoğunluk arttığında çıkış süreçleri daha uzun sürelere kaydığı için seyahatinize en az 3-4 ay kala başvuru yapmanızda fayda vardır.

Kanada vizesi ne kadar sürede çıkıyor güncel durumu öğrenmek için 02129700563 numaralı telefonumuzdan uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

Yüksel ERDİN

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.