Kanada Vizesi İçin Randevu Ne Zamana Veriyor?

M.M. 04/07/22, 10:05
Kanada vizesi için randevu ne zamana veriyor? Amerika randevuları gibi randevuyu almakta güçlük çekiliyor mu? Kanada vize başvurusunun sonuçlanması uzun sürüyor mu?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Covid 19 salgını sonrasında Kanada vizesi randevu alma konusunda değişiklikler oldu. Kanada vizesi randevu tarihi alabilmek için önce Kanada Büyükelçiliği sitesi üzerinden hesap açıp online olarak formların doldurulması gerekmektedir. Formlar doldurulduktan sonra çalışma statünüze uygun olarak hazırladığınız evraklarınızı taratıp sisteme yüklemeniz ve başvuru için gerekli ödemeleri yapmış olmanız gerekir.

Kanada vizesi için randevu tarihi alma işlemi ise Kanada Büyükelçiliğinin Biyometrik talimatlar mektubunuz (BIL) göndermesinden sonra gerçekleşebilmektedir. Randevu almak işlemi ise Kanada Başvuru Merkezinin sitesinden hesap açarak yapılabilmektedir. Bunun dışında Kanada vizesi randevu tarihi almak için farklı yöntemler de mevcuttur.

Kanada vize başvuru merkezine telefon ederek alabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi randevu almak için başvuru merkezi görevlisi alacak, randevu işlemlerinizi tamamlayıp, sistemde kayıtlı e-posta adresinize randevu yazısı gönderecektir. E-posta adresinizi sisteme kaydını yapmadıysanız veya web adresinizi vermek istemiyorsanız, sistemde kayıtlı bulunan cep telefonunuza Kanada vizesi için randevu tarihi ve saatini teyit eden bir SMS mesajı gönderilmektedir. Aynı zamanda Kanada başvuru merkezine e-mail atarak ya da kendi siteleri üzerindeki sohbet et kısmından yetkili ile iletişim kurarak randevu alabilirsiniz.

Randevu tarihleri başvurunuzu tamamladığınız hafta içine ya da bir sonraki haftaya alabiliyorsunuz. Fakat parmak izi verdikten sonra Kanada Büyükelçiliğinin vize başvurunuza olumlu ya da olumsuz cevap verme süreci uzun sürmektedir. Kanada Büyükelçiliğinin resmi vize başvurularının yapıldığı site de başvurunun sonuçlanması 49 gün olduğu belirtilmektedir. Yoğunluğa göre daha uzunda sürebilmektedir.

Kanada vizesi için randevu ne zamana veriyor sorusu son zamanlarda bize en çok gelen soru oldu. Fakat başvuru süreci kısa süren ama sonucun belirlenmesi uzun süren Kanada vizesi için seyahatinize en az 2-3 ay kala başvuru yapmanız gerekmektedir.  Kanada vize başvurunuz için güncel süreçleri öğrenmek ve detaylı bilgi almak istiyorsanız 0212 970 05 63 numaralı telefonumuzdan Kanada vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

Yüksel ERDİN

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.