Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İ.P 21/02/19, 15:56
Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Kanada'ya gerçekleştirdiğiniz ziyaretler de, Kanada vizesi alma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Kanada tüm pasaport sahibi T.C. vatandaşlarından Kanada vizesi istemektedir. Kanada vizesi için gerekli evraklar nelerdir ? sorusunun net bir cevabı bulunmamaktadır. Kanada vizesi için gerekli evraklar, seyahat amacınıza ve yaptığınız mesleğe göre değişiklik gösterir. Bize ulaşmanız dahilinde güncel evrak listesini tarafınıza mail olarak gönderebiliriz. Yine de herkesten istenen ortak evraklar aşağıdaki gibidir:

  • Kanada vizesi başvuru formu: Kanada vizesi başvuru formu, seyahat amacınızı net bir şekilde belirtmeli ve üzerinde yazan tarih ve imza bölümünü mutlaka doldurulmalıdır.
  • Kanada aile bilgi formu: Kendinizi tanıttığınız standart kalıpta bir formdur. Bilgilerinizi, düzgün yazmalı, tarih ve imza bölümünün doldurulmuş olmasına özen göstermelisiniz. Kanada aile bilgi formu; aile üyelerinin; isim, soyisim, mesleki bilgiler ve medeni hal bilgilerinizin istendiği belge türüdür.
  • Pasaport: Pasaportunuzun 10 yıldan eski olmamasına, en son 6 aylık kullanım hakkı kalmış olmasına ve en az son 2 sayfasının boş olmasına özen göstermelisiniz. Kanada vize başvurunuzu yaparken pasaport süreniz, başvuru yaptığınız vize süresini de etkileyeceği için, pasaport sürenizin uzun olması daha uzun süreli vize almanıza olanak sağlayabilir.
  • Geçmişte eğer varsa, sahip olduğunuz tüm vize ve pasaportların fotokopisi.
  • Kanada vizesi için gerekli evraklar için bir diğer belgede; T.C nüfus cüzdanı fotokopisidir.
  • 35 - 45 mm boyutunda çekilmiş, beyaz arka fon üzerinde, yüzünüzün net bir şekilde belirgin olduğu biyometrik, güncel çekilmiş fotoğraf.
  • Uçak - otel rezervasyonu: Belgelerinizde mutlaka uçak ve otel rezervasyonunun ekli olması gerekmektedir. Otel rezervasyonu yaparken, ön ödemesiz bir yer tercih ederseniz, sorun olması durumunda otel değişikliği yapabilirsiniz.
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Tüm aile bilgileri yer alması gerekmektedir.

Yukarıda istenen evraklardan Pasaport hariç tüm belgelerin fotokopisini eklemelisiniz. Başvuru sonrasında belgeler iade edilmemektedir. Başvuru yaparken mali olarak seyahat planınızı karşılayabiliyor olmalısınız. Kanada Konsolosluğu tarafından istenen tüm belgeleri eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. Yazımızda kısaca Kanada vizesi için gerekli evraklar nelerdir ? sorusuna cevap verdik. Detaylı bilgi için sitemize bakabilirsiniz. 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
B.O. 22/03/19, 15:58

Merhaba Kanada'ya turistik amaçlı ziyaret etmek istiyorum orada tanıdıklarımız var aynı zamanda onları da ziyaret etmek istiyorum. Hangi tür vizeye başvurmam gerekir?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
N.S. 22/03/19, 16:54

Kanada da arkadaşım var. Onu ziyarete gideceğim. Kanada aile ziyareti vizesi mi almam gerekir? Şirket evraklarım ve Gelir gösteren evraklarım hazır. Kanada da ki arkadaşım dan davetiye mi almam gerekir?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
İ.S. 22/03/19, 16:59

Mayıs ayı arkadaşımı ziyaret için Kanada'ya gideceğim ama çalışmıyorum. Nasıl başvuru yapabilirim?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M.S. 22/03/19, 17:02

Kanada vizesi alabilmem için bankada ne kadar param olması gerekiyor?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
A.H.G. 22/03/19, 17:04

Benim Kanada’da annemin kuzenleri var onların yolluyacağı davet mektubu ile orada öğrenci vizesi hakkı kazanabilirmiyim ?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M.S. 22/03/19, 17:06

Kanada vizesi için Otel ve Uçak rezervasyonu yaptırmama gerek var mı?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
D.Ö. 22/03/19, 17:11

Kanada vizesi alırken eski pasaportlarımı da Konsolosluğa sunmam gerekir mi?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 23/03/19, 11:59

Merhabalar, Kanada vizesine başvuru yapıyorsanız ve Kanada da yaşayan akrabanız ya da arkadaşınız var ise kendisinden davet mektubu talep ederseniz ve belgelerinizin içine bu davet mektubunu eklerseniz aile ziyareti başvurusu yapmış olursunuz. Aynı zamanda Kanada vatandaşı ise Kanada Pasaportunun ya da Kanada Oturum izni kartının önlü arkalı fotokopisini mail olarak göndermesini söyleyin. Gelen fotokopiyi de Davet mektubunuzun arkasına ekleyin.

Kanada vizesini başvuru yaparken düzenli bir geliriniz yok ise size 1. derece akrabanızın sponsor olması gerekir. Kanada vizesine başvuru yapan kişinin seyahati boyunca yetecek para miktarının vadesiz banka hesabı sonunda bakiyeli olarak gözükmesi gerekmektedir.

Uzun süreli ya da Kısa süreli öğrenim için Kanada'ya gidiyorsanız orada yanında kalacağınız bir Ailenin olması sadece kalacak yer problemini çözmüş olduğunuzu gösterir. Diğer sunacağınız evrakların durumuna göre onay alıp almayacağınız belli olacaktır. Biz genelde oraya dil öğrenimi için gidiyorsanız Kanadalı tanımadığınız bir aile de kalmanızı tavsiye ederiz. Her gün İngilizce konuşmak zorunda kalacağınızdan dolayı İngilizce konuşmayı daha hızlı öğrenmiş olacaksınız. Aynı zamanda Konsolosluğun sizin başvurunuza daha sıcak bakmasını sağlamış olursunuz.

Kanada vize başvurunuz sırasında Otel ve Uçak rezervasyonu konusunda biz yardımcı oluyoruz. Detaylı bilgi almak için size en yakın şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada vizesi alırken eski pasaportlarınızın sayfasında bulunan vizelerin ve basılı olan kaşeli sayfaların fotokopilerini sunmanız yeterlidir.

İlginizden dolayı teşekkür ederiz.

Vize Merkezi /Yüksel ERDİN

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
N.A. 11/05/19, 14:32

Merhabalar, Şirketimiz tarafından yazılan dilekçenin ingilizce olması mı gerekiyor ? Bir de hazırladığımız evrakların geçerlilik süresi ne kadar ?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
M.Ö. 27/06/19, 11:05

Merhabalar, Banka dökümünü internet çıktısı olarak alsak olur mu? Bankadan mı almamız gerekiyor?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
E.E. 26/08/19, 09:20

Kanada Turistik vizesi almak için hangi evrakları size getirmemiz gerekir? Ben özel bir şirkette çalışıyorum. Randevu konusunda bize yardımcı olabilir misiniz?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 26/08/19, 09:20

Merhabalar, Kanada vizesine başvuru yapabilmeniz için mesleğinize göre evrak listesi değişiklik göstermektedir. Siz özel sektörde olduğunuz için Şirket evraklarını sunmanız gerekir. Antetli kağıda vize talep dilekçesi yazılıp şirketin imza yetkisi tarafından kaşe imza yapılmalıdır. Gelir gösteren evraklarınız ; Banka dökümü son 3 aylık sonunda seyahatinizi karşılayacak miktarda bakiye olmasına dikkat edin. SGK Tescil ve Hizmet dökümünüzü barkodlu olarak çıktısını almalısınız. SGK işe giriş bildirisi ve son 3 aylık maaş bordrosu da eklenmelidir.Turistik başvurularda şahsi vize talep dilekçesi de sunmanız gerekir. Evraklarınızı bize kargo ile gönderebilir ya da ofisimize yakın iseniz elden teslim edebilirsiniz. Vize uzmanlarımız İngilizce yazılması gereken dilekçenizi doldurma konusunda yardımcı olmaktadır. Vize uzmanlarımız Kanada Başvuru Formunuzu ve Aile bilgi formunuzu doldurup , randevunuzu alıp size bilgi vermektedir. Randevu günü yine size yardımcı olmaktadırlar. Kanada vize başvurunuzu sorunsuz olarak başvurmak istiyorsanız hemen en yakın şubemiz ile irtibata geçin. İlginizden dolayı teşekkür ederiz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
m. kiraz 30/03/20, 17:22

İyi çalışmalar, oğlum için kanada vize başvurusu yapacağım. Yaz tatilinde turistik olarak Kanada'ya gidecek. Sponsoru ben olacağım. Devlet dairesinde çalışıyorum. Oğlum 16 yaşında, sponsor olarak hangi evrakları hazırlamalıyım? Neler gerekmektedir bilgi alabilir miyim? Memur olduğum için çok zamanım yok destek hizmeti veriyormusunuz?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 30/03/20, 17:29

Merhaba,

Kanada vizesine başvuru yapan kişi 18 yaşından küçük ise en az bir ebeveynin sponsor olması gerekmektedir. Kanada Büyükelçiliği anne ve baba birlikte seyahat edecek olsa dahi hem anneden hem babadan muvafakatname istemektedir. Muvafakatnamede mutlaka “anne ile yurtdışına çıkabilir, baba ile yurtdışına çıkabilir ve / veya yalnız başına yurtdışına çıkabilir” ibarelerinden seyahat durumunuzla igili olarak herhangi bir ibarenin olması gerekir. Muvafakatnamenin İngilizce tercümesinin yeminli tercüman tarafından yapılması gerekmektedir. Kanada gümrüğünden geçerken tercüme edilmiş Muvafakatnamenin yanınızda olması büyük önem taşımaktadır.

Devlet dairesinde çalıştığınızdan dolayı çalıştığınız resmi makamdan çalışma belgenizi, görev kimlik kartınızın önlü arkalı fotokopisini sunmanız gerekir. Aynı zamanda gelirinizi gösteren belgeleri; son üç aylık maaş bordrosu, seyahate yetecek kadar bakiye olan vadesiz banka dökümünü de sunmalısınız. Aranızdaki bağı kanıtlamak için tam vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği belgenizi barkodlu çıktı almak için www.turkiye.gov.tr web adresine e-devlet şifreniz ile girerek, anne ve baba ve çocuk bilgisi olan nüfus kayıt örneği belgesi alınmalıdır. Evraklar ile ilgili genel bilgilere Kanada vizesi için gerekli evraklar bölümümüzden ulaşabilirsiniz. Bu belgeler enel bilgi içermekte, başvuru sahibine bağlı değişiklikler olabilmektedir.

Hazırlamanız gereken İngilizce vize talep dilekçenizi vize uzmanlarımız sizin için hazırlamakta, çeviri işlemleriniz tarafımızdan yapılmakta ve hazırlamış olduğunuz belgelerin kontrolü yapılarak vize başvuru işlemlerinizin sorunsuz, doğru ve hızlı yapılabilmesi için size destek olmaktadırlar.

Kanada Başvuru Formlarınızı eksiksiz ve doğru olarak doldurmak ve daha detaylı bilgi almak için 02129700563 numaralı telefonumuz arayarak Kanada vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

İlginizden dolayı çok teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Yüksel Erdin

Vize Merkezi

Kanada vizesi evraklar

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.