Kanada vizesi alabilmek için hangi evrakları hazırlamalıyız?

H.K 28/06/22, 17:26
Merhabalar, Kanada vizesi alabilmek için hangi evrakları hazırlamalıyız? Kanada’ya kısa süreli ziyaret için gitmek istiyoruz. Eşim çalışıyor, benim şirketim var, çocuklarımda öğrenci. Kanada vize başvurularımızın olumlu sonuçlanması için sağlamamız gereken şartlar nelerdir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi Çalışmalar…
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Kanada’ya kısa süreli seyahatinizi gerçekleştirebilmek için ofislerimizi arayarak vize uzmanlarımızdan çalışma durumlarınıza uygun evrak listesini talep etmelisiniz. Kanada vizesi almak için gerekli evraklar listesi mail adresinize gönderilecektir. Vizenizin olumlu sonuçlanabilmesi için hazırladığınız evrakların eksiksiz olması çok önemlidir.

10 yıllık Kanada vizesi almak için yapmanız gereken tek şey 10 yıllık süresi olan bir pasaporta sahip olmaktır. Kanada vizeniz onaylanırsa Büyükelçilik vize sürenizi pasaportunuz süresince verecektir.

Her başvuru sahibinin vize almak için hazırlaması gereken şahsi belgeler ortaktır: Nüfus cüzdan fotokopisi, evli olanlar evlilik cüzdanlarının fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği sunmalıdır. Kadınlar evli ise evlenmeden önceki soy ismi ile de belge sunması gerekir. Ayrıca e devlet şifreniz ile yerleşim yeri belgesi alıp sunabilirsiniz.

Kanada’ya sunacağınız biyometrik fotoğraflarınızın ölçüleri 35 x 45 mm boyutlarında ve arka fon beyaz olmalıdır.

Kanada vizesi alabilmek için hangi evrakları hazırlamalıyız?

Öğrencilerin hazırlaması gereken Kanada vizesi başvurusu için evraklar ile birlikte sponsor ile başvuru yapmaları zorunludur. Sponsor olarak sadece birinci derece akrabalar ( anne, baba, kardeş olabilir) gelirini gösteren ve çalışıyor ise şirket evraklarını sunmalıdır. Sponsorunuz Kanada Büyükelçiliği’ne hitaben sponsor dilekçesi yazıp seyahatin tüm masraflarını karşılayacağını belirtmesi gerekir. Sponsor dilekçesi İngilizce yazılması gerekir. 18 yaşından küçük çocuklar için anne ve babanın yapacağı seyahat için muvafakatı olduğunu belirten noter onaylı muvafakatname sunması gerekir.

Kanada vizesi almak için gerekli evraklar, seyahat amacı ve yaptığınız mesleğe göre değişiklik gösterir ama öncelikle doldurulması gereken iki form vardır:

  1. Kanada vizesi başvuru formu: seyahat amacınızı net bir şekilde belirtmeli ve tüm sorulara eksiksiz cevapları yazılmalıdır.
  2. Kanada aile bilgi formu: Kendinizi ve ailenizin bilgilerini yazdığınız standart kalıpta bir formdur. Bilgilerinizi, doğru ve eksiksiz yazmanız çok önemlidir.

Diğer hazırlamanız gereken Kanada vizesi başvurusu için evraklar Sigortalı çalışanlar için; Çalıştığı şirkete ait resmi belgeler, şirket yetkilisi tarafından hazırlanacak antetli kağıda vize talep dilekçesi, SGK işe giriş bildirisi, son 3 ayda aldığı maaş miktarını gösteren kaşeli imzalı maaş bordrosu sunmalıdır. Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümünün güncel çıktısı da sunulmalıdır.

Şirket sahipleri ise şirketlerine ait resmi belgeler ile birlikte Kanada Büyükelçiliği’ne hitaben antetli kağıda vize talep dilekçesini hazırlamalıdır. Ayrıca çalışanlar gibi Barkodlu SGK Tescil ve hizmet dökümü de sunması gerekir.

Kanada vizesi alabilmek için hangi evrakları hazırlamalıyız ve neler yaparsak daha olumlu sonuç alırız sorularının cevabını öğrenmek için 02129700563 numaralı telefonlarımızdan Kanada vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

Yüksel ERDİN

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.