Kanada Vize

K.L. 18/08/22, 17:06
Kanada Vize 2022 yılında Pandemi salgını sonrası başvurularda değişiklikler oldu mu? Aile ziyareti amacı ile seyahat etmek istiyorum. Konu ile ilgili farklı sitelerde farklı bilgiler olduğu için doğrusunu sizden öğrenmek istiyorum. Birçok sitede vize işlemlerinin çok uzun sürede sonuçlandığı yazıyor. Şu anda sizin yaptığınız başvurular ne kadar sürede geri dönüyor?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Kanada’ya vize almak isteyenler özellikle yoğun yaşanan Pandemi dönemi sonrasında yaşanılan sorun vize çıkış süreçlerinin uzun olmasıdır. Kanada vizesi başvurularınızı bu durumu göz önünde bulundurarak planlamanızda fayda vardır. Uzun süre kapalı kalan Kanada kapılarını açınca çok fazla talep yoğunluğu oluşmuştur.

Kanada için vize çıkış süreçleri en erken 45 gün, 2 ay hatta 3 ay sürebilmektedir. Peki, bu süreci ekstra ücret ödeyerek hızlandırabilir miyiz? Maalesef İngiltere ve diğer bazı ülke vizelerinde olduğu gibi ekstra ücret ödeyerek çıkış sürecini kısaltmak mümkün değildir. Kanada vize başvuru süreçleri hızlı işlemekte en geç bir hafta içinde randevunuzu alıp başvuru işlemini yapmak mümkündür. Dosyanız içeri girdikten sonra süreç uzun sürmektedir.

Kanada’ya vize almak özellikle yaz aylarında talep arttığından dolayı Kanada vizesi çıkış süreçleri daha uzun sürelere kayacağı için başvurunuzu en az 3-4 ay kala yapmanızda fayda vardır.

Kanada için vize onaylandığı takdirde size Kanada Büyükelçiliği onay belgesini mail olarak gönderecektir. Onay mailiniz geldikten sonra kargo ile pasaportunuzun kendi bulunduğunuz adrese kadar gelmesi için başvuru merkezine ödemeyi yapıp, dekontu ve pasaportunuzu kargo ile göndermelisiniz. Kargo dışında teslimatı kabul etmemektedir.

 Pasaportunuzu teslimatını sadece ikamet ettiğiniz yere değil istediğiniz şehre ya da bölgeye gönderilebilmektedir.  Talep ettiğiniz adresi başvuru merkezinin gönderdiği forma mutlaka doldurun. Vizenizin onaylandığını gösteren belgeyi kargonun içine koyup koymadığınızı mutlaka kontrol edin. Onay sürecinin hızlı olması evraklarınızın eksiksiz sunup sunmadığınızla da ilgilidir. Dosyanız araştırmaya girerse bu belirtmiş olduğumuz süreçlerden daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir.

Kanada vize başvurusu yapmak, Kanada vizesinde değişen,  güncel durumları öğrenmek için 0212 970 0563 numaralı telefonumuzdan Kanada vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

Yüksel ERDİN

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.